Zavrieť

Porady

Dôchodkové poistene

Ahojte Poradaci! Poraďte mi prosím! Kto sa stretol s druhým piliérom dôchodkového poistenia - je potrebné, aby nám človek ktorý je zamestnaný v našej organizácií oznámil, že má takéto poistenie? Ďakujem všetkým.
Naposledy upravil darvas : 31.08.05 at 11:47
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    darvas
    Ahojte Poradaci! Poraďte mi prosím! Kto sa stretol s druhým piliérom dôchodkového poistenia - je potrebné, aby nám človek ktorý je zamestnaný v našej organizácií oznámil, že má takéto poistenie? Ďakujem všetkým.
    ...áno. Vyplýva mu táto povinnosť zo zákona.

    janka37 je offline (nepripojený) janka37

    janka37
    Ešte sa opýtam - ak mi to zamestnanec oznámi, vyplývajú z toho pre zamestnávateľa nejaké povinnosti alebo je to len pre evidenciu?

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    janka37
    Ešte sa opýtam - ak mi to zamestnanec oznámi, vyplývajú z toho pre zamestnávateľa nejaké povinnosti alebo je to len pre evidenciu?
    Mám dojem , že len na výplatnej páske ten dotyčný uvidí , aký odvod mu ide na druhý dôchodkový pilier, ináč žiadna povinnosť.

    cece je offline (nepripojený) cece

    cece
    Zamestnanec je povinný toto oznámiť.Mne zamestnanec doniesol lístok, ktorý mu dala poisťovňa na odovzdanie pre zamestnávateľa. Takýto zamestnanec má starobné sporenie rozdelené na výplatnej páske SP 5% a SDS 9%.
    Naposledy upravil cece : 31.08.05 at 14:12

    Dôchodkové poistene

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.