Zavrieť

Porady

Potvrdenie o zdaniteľnej mzde?

Ahojte! Moja známa má takýto problém - má vypísať svojmu bývalému zamestnancovi potvrdenie o zdaniteľnej mzde, ale je tu jeden háčik. Táto firma sa dostala do konkurzu. Zamestnanec v tejto firme pracoval od 01.01.2004 do 31.10.2004. Firma vyplatila zamestnancovi mzdu za január až júl 2004 v plnej výške/odviedla daň + poistné/, ale problém nastal v auguste 2004, kde zamestnancovi nebola vyplatená mzda v plnej výške, ale z dôvodu insolventnosti mu vyplatili o cca 4000,- čistého menej.Samozrejme za tento mesiac neodviedli daň za zamestnanca ani poistné. Za mesiace 09,10/2004 zamestnancovi nevyplatili žiadnu mzdu, ale neskôr dostal z garančného fondu aspoň nejaký doplatok i keď to nebola plná výška. Prosím Vás čo má kolegyňa uviesť na riadok 01-skutočný hrubý príjem, ktorý mu vyplatila alebo hrubý príjem, ktorý má uvedený v mzdovom liste

r. 03- poistné má byť výška skutočne zaplateného poistného alebo je to výška poistného uvedeného v mzdovom liste,
r. 05-úhrn zrazených preddavkov - tiež to má byť výška skutočne zrazeného a odvedeného preddavku? Ďakujem
Usporiadat
lydus2001 lydus2001

lydus2001 je offline (nepripojený) lydus2001

ahojte, keďže doteraz ste mi vždy dobre poradili, tak vás opäť prosím o radu. Ako mám vypísať Potvrdenie o zdaniteľ. mzde, ak máme Zcov, ktorým bola urobená mzdy, boli vypočítane odvody, preddavky, ale z dôvodu, že naša firma je v konkurze, tak dostali iba časť tej mzdy a odvody a preddavky sa neplatili vôbec. Viem, že do potvrdenia sa uvádza iba to, čo bolo skutočne vyplatené, ale ako to je potom pri poistnom a príspevkoch, čiastkovom základe dane..., ak bola vyplatená iba nejaká časť výplaty. Mám to potom nejako pomerne napočítavať, alebo tam mám uvádzať celé sumy, ako keby bola mzda vyplatená celá, alebo čo s tým. Vôbec si s tým neviem rady a na DÚ sa neviem dovolať, aby mi poradili.
ďakujem
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

Ahojte, sme pozemkové spoločenstvo s práv. subj., svojím členom vyplácame podiely na zisku a zároveň sú niektorí členovia spoločenstva štatutármi, majú raz za rok odmenu. Mám zaškrtnúť políčko "áno" v poslednom riadku potvrdenia o príjmoch..?
0 0
janka67 janka67

janka67 je offline (nepripojený) janka67

anna81 Pozri príspevok
Ahojte, sme pozemkové spoločenstvo s práv. subj., svojím členom vyplácame podiely na zisku a zároveň sú niektorí členovia spoločenstva štatutármi, majú raz za rok odmenu. Mám zaškrtnúť políčko "áno" v poslednom riadku potvrdenia o príjmoch..?
Áno zaškrtni áno. a iba pre upresnenie: do potvrdenia uvedieš spomínaným štatutárom iba odmeny za výkon funkcie, príp. ak mali príjem z dohôd, nie podiely na zisku
Naposledy upravil janka67 : 04.02.10 at 14:22 Dôvod: doplnenie
0 0
lydus2001 lydus2001

lydus2001 je offline (nepripojený) lydus2001

nikto neporadí čo s tým, ak bola v minulom roku vyplatená iba časť výplaty a odvody a poistné neboli uhradené vôbec, ako to potom bude na potvrdení o zdaniteľnej mzde?
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

janka67 Pozri príspevok
Áno zaškrtni áno. a iba pre upresnenie: do potvrdenia uvedieš spomínaným štatutárom iba odmeny za výkon funkcie, príp. ak mali príjem z dohôd, nie podiely na zisku
Ďakujem janka67, iba som si to chcela uistiť. Podiely na zisku tam neuvádzam, tie sa nepriratávajú ku mzde, to je samostatná kapitola...
A ešte ma napadla jedna vec, členovia spoločenstva, ktorí niesú štatutármi, pracovali na dohodu a taktiež sa popdieľali na zisku spoločenstva. Aj tým mám zaškrtnúť ANO?
0 0
janka67 janka67

janka67 je offline (nepripojený) janka67

anna81 Pozri príspevok
Ďakujem janka67, iba som si to chcela uistiť. Podiely na zisku tam neuvádzam, tie sa nepriratávajú ku mzde, to je samostatná kapitola...
A ešte ma napadla jedna vec, členovia spoločenstva, ktorí niesú štatutármi, pracovali na dohodu a taktiež sa popdieľali na zisku spoločenstva. Aj tým mám zaškrtnúť ANO?
Áno. Kukni na vysvetlivky k potvrdeniu v prílohe - 9)
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

Chcela som sa ti poďakovať že si mi tak rýchlo odpovedala, tak som ti aspom pridelila bodík. Naozaj oceňujem že si odpísala, teraz majú asi všetci veľa práce a často si nenájdem priamu odpoveď na moju otázku.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Ja by som tiež potrebovala poradiť ohľadom potvrdenia o zdanit.mzde.Ak zamestnancom nebola vyplatená mzda za mesiace 10,11,12/2009 do 31.1.2010, tak do potvrdenia dávam iba mesiace 1-9/2009 aj to tam mám vyznačiť , že je to len za tie mesiace, a potom výška poistného sa udáva iba za mesiace 1-9/2009 a nezdaniteľné minimum sa v akej výške píše do potvrdenia v celkovej za rok 2009 alebo iba za mesiace 1-9/2009, keď v daň.priznaní sa uvedie v celkovej možnej výške za rok 2009?
0 0
lydus2001 lydus2001

lydus2001 je offline (nepripojený) lydus2001

tak ako hovoríš, do potvrdenia dáš iba mesiace 1-9/2009, vyznačíš iba tie mesiace a vlastne všetky údaje sa ti budú vzťahovať iba na toto obdobie, keď mzda bola Zcom vyplatená.
0 0
simona28 simona28

simona28 je offline (nepripojený) simona28

ahojte, prosím vie mi niekto poradiť ako vystaviť potvrdenia o zdaniteľnej mzde ak sme spätne museli opraviť mzdy za 12/2009 a vzniknuté nedoplatky a preplatky sme započítali do miezd za 1/2010, ktoré budú vyplatené vo februári?
Ďakujem
0 0
lydus2001 lydus2001

lydus2001 je offline (nepripojený) lydus2001

ak budú vyplatené vo februári, tak sa do potvrdenia nedávajú, tam idú iba mzdy, ktoré boli vyplatené do 31.01, čiže do potvrdenia dáš iba to, čo im bolo skutočne vyplatené do konca januára. Nedoplatky a preplatky sa im odzrkadlia až v potvrdení za rok 2010.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

zuzana Pozri príspevok
Ja by som tiež potrebovala poradiť ohľadom potvrdenia o zdanit.mzde.Ak zamestnancom nebola vyplatená mzda za mesiace 10,11,12/2009 do 31.1.2010, tak do potvrdenia dávam iba mesiace 1-9/2009 aj to tam mám vyznačiť , že je to len za tie mesiace, a potom výška poistného sa udáva iba za mesiace 1-9/2009 a nezdaniteľné minimum sa v akej výške píše do potvrdenia v celkovej za rok 2009 alebo iba za mesiace 1-9/2009, keď v daň.priznaní sa uvedie v celkovej možnej výške za rok 2009?
A to nezdaniteľné minimum dám iba vo výške za tie mesiace 1-9?A v daň.priznaní si potom uplatním nezd.minimum na celý rok?
0 0
Viera1000 Viera1000

Viera1000 je offline (nepripojený) Viera1000

Ak zamestnanec pracoval v tej istej firme 2 mesiavce na dohodu a potom na HPP , pričom si uplatňoval nezdaniteľnú časť počas celého oobdobia stači mu vystaviť jedno potvrdenie o zdaniteľnej mzde alebo musi osobitne dohodu a osobitne HPP.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Viera1000 Pozri príspevok
Ak zamestnanec pracoval v tej istej firme 2 mesiavce na dohodu a potom na HPP , pričom si uplatňoval nezdaniteľnú časť počas celého oobdobia stači mu vystaviť jedno potvrdenie o zdaniteľnej mzde alebo musi osobitne dohodu a osobitne HPP.
Ja v takomto prípade vystavujem 2 potvrdenia. Program neumožňuje tieto dva druhy prac.pomeru zahrnúť do jedného.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Viera1000 Pozri príspevok
Ak zamestnanec pracoval v tej istej firme 2 mesiavce na dohodu a potom na HPP , pričom si uplatňoval nezdaniteľnú časť počas celého oobdobia stači mu vystaviť jedno potvrdenie o zdaniteľnej mzde alebo musi osobitne dohodu a osobitne HPP.
Záleží, ako som mala z-ca zadaného v programe. Ak bol zvlášť na dohodu a zvlášť na HPP, tak mu vystavíš 2 potvrdenia.
0 0
Viera1000 Viera1000

Viera1000 je offline (nepripojený) Viera1000

Bol v mesiaci apríl a máj dohoda a v júni mu vznikol HPP. Teda vystavím dve potvrdenia.
Keďže mal podpísané vyhlásenie o uplatňovaní NČ v potvrdení z dohody príjem uvádzam do kolonky 01?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Viera1000 Pozri príspevok
Bol v mesiaci apríl a máj dohoda a v júni mu vznikol HPP. Teda vystavím dve potvrdenia.
Keďže mal podpísané vyhlásenie o uplatňovaní NČ v potvrdení z dohody príjem uvádzam do kolonky 01?
Ak príjem bol zdanený preddavkovou daňou tak áno.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Ako bude vyzerať Potvrdenie o príjme na rok 2010 ak nevyplatená mzda za 10/2009 a 11/2009 bude vyplatená vo februári a 12/2009 a 1/2010 v marci 2010, aké mesiace sa v potvrdení vyznačia?
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

zuzana Pozri príspevok
Ako bude vyzerať Potvrdenie o príjme na rok 2010 ak nevyplatená mzda za 10/2009 a 11/2009 bude vyplatená vo februári a 12/2009 a 1/2010 v marci 2010, aké mesiace sa v potvrdení vyznačia?
Vyznačia sa 1,2,3 alebo len prvy mesiac, alebo 2,3?
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

Ahojte a prajem príjemný deň.
Môže byť NČ na daňovníka za mesiac 10,11,12/ 2009
,, 951,72,, ?
mam takýto problem: uctovníčka svojmu bývalému zamestnancovi vystavila potvrdenie o ZM za uvedené mesiace kde
do riadku 1. dala mzdu cca 1 098 , potom poistne za ZP ,,146,28 a vysiel mu CZD ,,951,72,, do r. Nč dala 951,72
zavolala som jej a povedala že ona to ma dobre a mám si preštudovať zákon poradte mi ktorý ktory paragraf DzP lebo este dodala že výska NC sa odvíja od príjmu.
ďakujem IVeta n
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať