Zavrieť

Porady

Potvrdenie o zdaniteľnej mzde?

Ahojte! Moja známa má takýto problém - má vypísať svojmu bývalému zamestnancovi potvrdenie o zdaniteľnej mzde, ale je tu jeden háčik. Táto firma sa dostala do konkurzu. Zamestnanec v tejto firme pracoval od 01.01.2004 do 31.10.2004. Firma vyplatila zamestnancovi mzdu za január až júl 2004 v plnej výške/odviedla daň + poistné/, ale problém nastal v auguste 2004, kde zamestnancovi nebola vyplatená mzda v plnej výške, ale z dôvodu insolventnosti mu vyplatili o cca 4000,- čistého menej.Samozrejme za tento mesiac neodviedli daň za zamestnanca ani poistné. Za mesiace 09,10/2004 zamestnancovi nevyplatili žiadnu mzdu, ale neskôr dostal z garančného fondu aspoň nejaký doplatok i keď to nebola plná výška. Prosím Vás čo má kolegyňa uviesť na riadok 01-skutočný hrubý príjem, ktorý mu vyplatila alebo hrubý príjem, ktorý má uvedený v mzdovom liste

r. 03- poistné má byť výška skutočne zaplateného poistného alebo je to výška poistného uvedeného v mzdovom liste,
r. 05-úhrn zrazených preddavkov - tiež to má byť výška skutočne zrazeného a odvedeného preddavku? Ďakujem
Usporiadat
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

aha, takže on ešte dostal niečo navrch okrem toho, čo bolo v potvrdení za 1-3..
nedal mu zamestnávateľ ani výplatnú pásku na ten doplatok?
0 0
lenlenka lenlenka

lenlenka je offline (nepripojený) lenlenka

iba človek
ewita888 Pozri príspevok
tak uvedieš len mzdu, ktorá bola vyplatená do 31.1.2012..
veď práve to, ak by zostal nevyplatený celý mesiac tak v pohode ale v mojom prípade bola vyplatená záloha (z poslednej výplaty, doplatok nedostali) ..mám nanovo vyrátať hrubu mzdu tak aby zoslala v čistom vo výške zálohy alebo ako? a výška poistného a preddavkov?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať