Zavrieť

Porady

dedičstvo - ako to vyriešiť?

Dobrý deň. Takže mám na Vás dve otázky. Obidve sa týkajú dedičstva nakoľko dedíme s bratom po otcovi.

Prvá otázka: Nakoľko sme s bratom obidvaja študenti (spolu s matkou sme posudzovaní ako sociálne prípady). Matka poberá za nás dávku v hmotnej núdzi, sirotské. Otázka znie: či ked deti (my) zdedia majetok či im môžu úrady zrušiť alebo znížiť takzvané sirotské. Je nato vôbec zákon a ak áno tak pri akej sume dedičstva sa ruší sirotské prípadne dávky v hmotnej núdzi. Otec bol rozvedený. Tá fula(socialna pracovníčka) od nás žiada výpis majetku, ktorý sme zdedili je to normálne?? Veď nech si to pozre na katastri!

Druhá otázka: S bratom sme sa predbežne začali deliť čím začali vznikať problémy. Po otcovi ostal v starom humne dosť hodnotný spotrebný majetok, ako narezané drevo, a dosť strojov, materiálu, ktoré sú neni zahrnuté v dedičstve. Chcela by som bratovi navrhnúť pred dedičstvom dohodu, aby som mohla využívať stroje a rozdeliť časť spotrebného majetku, lebo mám obavy, že ked mu nechám chalúpku s pozemkom kde je humno so strojmi tak tento majetok, v budúcnosti nebudem môcť používať lebo by to bolo na jeho pozemku. S bratom sme študenti a chcem sa vyhnúť zbytočne vysokým poplatkom notárom a ďaľším osobám...pretože keby bol ohodnotený majetok v humne určite by mal vysokú hodnotu. (nemáme zrovna najlepšie vztahy preto sa chcem právne chrániť aby nevznikli v budúcnosti zbytočné problémy) Potrebujem poradiť ohladne tejto dohody ako ju čo najlepšie sformulovať...poprípade či nestačí len dohoda spísaná pri svedkoch?Resp či nemôžem túto dohodu spísať ešte pred dedičstvom a tým pádom nebudem na dedičskom ani hovoriť, že sme sa takto dohodli... aby som nemusela náhodou spisovať všetkok majetok, ktorý sa tam nachádza...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    dedičstvo - ako to vyriešiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.