Zavrieť

Porady

Prvé akvárium

zdravím,
chcela by som si kúpiť rybičku. Chcem len len malé guľaté akvárium a v nom 1-2 rybičky. Ale počula som, že guľaté akvarká nie sú pre rybičky dobré, je to pravda? čo všetko na začiatok potrebujem a akú rybičku by ste mi poradili?
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

tweedle Pozri príspevok
tak ja skusím toho karasa do gulatého akvárka a uvidím hádam to prežije...budem sa s ním rozprávať aby sa nezbláznil ...to ani akože sú pipi z toho že plávajú dokolečka? )
Skús ty bývať pár mesiacov niekde v guľatej izbe...(síce som ešte takú nevidel) a uvidíme v akom stave odtiaľ vyjdeš...
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

a kolko vlastne stojí také akvarko a rybka?
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

tweedle Pozri príspevok
a kolko vlastne stojí také akvarko a rybka?
Popozeraj sa po akvaristických obchodoch, prípadne aj v H.....chu majú...
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Kniha pre začínajúcich akvaristov: Prvé akvárium.
Hneď na začiatku sa presne toto píše, ža začínajúci akvaristi si obyčajne kúpia guľaté akvárium, za pár dní rybky skapú z toho točenia a je po nádejnom akvaristovi. Minimálna veľkosť akvária , aby bola v ňom dlhšie priaznivá klíma, je okolo tých 40 litrov. Starostlivý výber rýb, aby sa nenapádali. Prevzdušňovanie alebo dobre prosperujúce rastlinky, podľa toho počet rýb na liter - ale aj podľa veľkosti a druhu rybiek. Je toho dosť, no postupne sa naučíš, obyčajne na vlastných chybách ...
0 0
Patrícia5 Patrícia5

Patrícia5 je offline (nepripojený) Patrícia5

Dobrý deň!
Tiež sa pokúšame so synom o fungovanie akvária. Máme nasledovné akvárium (poradili nám ho tak v akvaristike) - 12 l, štrk, umelé rastlinky, tapeta, vzduchové kamene, filter (vraj postačujúci na také akvárko), dvoch prísavníkov a práve jednu gupku (samca), lebo dve samičky uhynuli (jedna potom, ako priviedla na svet malé, ktoré mimochodom tiež neprežili a druhá dnes ráno). Ryby kŕmime raz za dva dni granulovaným krmivom, vodu meníme raz alebo dvakrát do týždňa (1/3). Dnes, ako uhynula samička, sa vytvorila na povrchu pena - neviem, čo to znamená. Môj súčasný pocit však je, že akvárko je veľmi náročný koníček a čím viac človek o tom číta, tým väčší chaos má. Keď uhynie rybka, je to príšerný pocit. Vie mi niekto povedať, čo robím zle?
0 0
seat seat

seat je offline (nepripojený) seat

No neviem a nemenis tu vodu nejak moc casto? 12 litrov mozno je dost malo na udržanie rovnovahy
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

seat Pozri príspevok
No neviem a nemenis tu vodu nejak moc casto? 12 litrov mozno je dost malo na udržanie rovnovahy
Ak z 12-tich litrov mení po tretine, tak to sú 4 litre raz za 1-2 týždne... Akurát, aby sa udržala kvalita vody... Ono, malé akvárko je náročnejšie na údržbu ako veľké...
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Patrícia5 Pozri príspevok
Dobrý deň!
Tiež sa pokúšame so synom o fungovanie akvária. Máme nasledovné akvárium (poradili nám ho tak v akvaristike) - 12 l, štrk, umelé rastlinky, tapeta, vzduchové kamene, filter (vraj postačujúci na také akvárko), dvoch prísavníkov a práve jednu gupku (samca), lebo dve samičky uhynuli (jedna potom, ako priviedla na svet malé, ktoré mimochodom tiež neprežili a druhá dnes ráno). Ryby kŕmime raz za dva dni granulovaným krmivom, vodu meníme raz alebo dvakrát do týždňa (1/3). Dnes, ako uhynula samička, sa vytvorila na povrchu pena - neviem, čo to znamená. Môj súčasný pocit však je, že akvárko je veľmi náročný koníček a čím viac človek o tom číta, tým väčší chaos má. Keď uhynie rybka, je to príšerný pocit. Vie mi niekto povedať, čo robím zle?

Skús v prvom rade urobiť kontrolu vody, či neobsahuje veľké množstvo nejakých škodlivín, napr. dusičnany, dusitany... A rozhodne by som vymenila umelé rastliny za živé....
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

tweedle Pozri príspevok
to ani akože sú pipi z toho že plávajú dokolečka? )
veľmi známa je jedna oválna pracovňa, odkiaľ sa niekedy šíria tie "pipi" nápady

Skús ty bývať pár mesiacov niekde v guľatej izbe...(Stanislav 1975)
0 0
tomas67 tomas67

tomas67 je offline (nepripojený) tomas67

Zdravím, chcem sa opýtať, že keď sa narodia malé Gupky, či treba samčeka alebo samičku od nich oddeliť, alebo koho z nich.
Ďakujem.
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
Patrícia5 Pozri príspevok
Dobrý deň!
Tiež sa pokúšame so synom o fungovanie akvária. Máme nasledovné akvárium (poradili nám ho tak v akvaristike) - 12 l, štrk, umelé rastlinky, tapeta, vzduchové kamene, filter (vraj postačujúci na také akvárko), dvoch prísavníkov a práve jednu gupku (samca), lebo dve samičky uhynuli (jedna potom, ako priviedla na svet malé, ktoré mimochodom tiež neprežili a druhá dnes ráno). Ryby kŕmime raz za dva dni granulovaným krmivom, vodu meníme raz alebo dvakrát do týždňa (1/3). Dnes, ako uhynula samička, sa vytvorila na povrchu pena - neviem, čo to znamená. Môj súčasný pocit však je, že akvárko je veľmi náročný koníček a čím viac človek o tom číta, tým väčší chaos má. Keď uhynie rybka, je to príšerný pocit. Vie mi niekto povedať, čo robím zle?
neviem kto vám to poradil že do akvarka majú ísť umelé rastliny... no možno práve preto vám tie ryby tak často hynú lebo potrebujú CO2 A to im práve živé rastliny vytvárajú..tak že zaručene si treba zaopstarať živé rastliny čím skôr...a áno máš pravdu chovať rybyčki je veľmi náročné..držím palce...
0 0
tomas67 tomas67

tomas67 je offline (nepripojený) tomas67

Zdravím ešte raz , chcem sa spýtať:
Postačilo by toto akvárium http://www.akvashop.sk/tetra-akvariu...f77139394719a6 pre takého ´´stredného´´ chovateľa rybiek? Mali sme už aj v obývačke cca 200 litrové akvárium, ale s ním bolo dosť roboty. Toto akvárium http://www.akvashop.sk/tetra-akvariu...f77139394719a6 by som chcel do spálne.
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
tomas67 Pozri príspevok
Zdravím ešte raz , chcem sa spýtať:
Postačilo by toto akvárium http://www.akvashop.sk/tetra-akvariu...f77139394719a6 pre takého ´´stredného´´ chovateľa rybiek? Mali sme už aj v obývačke cca 200 litrové akvárium, ale s ním bolo dosť roboty. Toto akvárium http://www.akvashop.sk/tetra-akvariu...f77139394719a6 by som chcel do spálne.
ja mám doma presne to to akvarko 60.l..a pre začiatočníka úplne stačí a na údržbu to nie je ani moc náročné ..či že.. dá sa..vzhľadom k rozmerom..ti to vychádza ..1rybka...na meter štvorcový...
Naposledy upravil piggos : 07.02.10 at 15:42
0 0
tomas67 tomas67

tomas67 je offline (nepripojený) tomas67

Aha, O.K. ďakujem, a vedel by si mi ešte poradiť na tú otázku pred tým? Príspevok číslo #31.
A ešte chcem vedieť, koľko by som tam mohol dať maximálne rybičiek - gubka, ale aby sa zasa cítili dobre, a aby mala každá dosť miesta?
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
tomas67 Pozri príspevok
Aha, O.K. ďakujem, a vedel by si mi ešte poradiť na tú otázku pred tým? Príspevok číslo #31.
A ešte chcem vedieť, koľko by som tam mohol dať maximálne rybičiek - gubka, ale aby sa zasa cítili dobre, a aby mala každá dosť miesta?
my máme v akvarku teraz momentálne 30 rybičiek...ale optim..tam má biť do tých 16 rybiek...no a čo sa týka toho oddelenia samec či samica..?.záleží od toho či si chceš nechať malé ked sa narodia..neviem ako je to u tohto druhu rýb..ale nám ked sa narodili tak, nám ich ostatné ryby požrali (ale to bol iný druh rýb podotýkam)..tak že ja ti v tomto stopercentne poradiť neviem..
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

tomas67 Pozri príspevok
Zdravím ešte raz , chcem sa spýtať:
Postačilo by toto akvárium http://www.akvashop.sk/tetra-akvariu...f77139394719a6 pre takého ´´stredného´´ chovateľa rybiek? Mali sme už aj v obývačke cca 200 litrové akvárium, ale s ním bolo dosť roboty. Toto akvárium http://www.akvashop.sk/tetra-akvariu...f77139394719a6 by som chcel do spálne.
Toto je podobné http://aquapet.sk/?produkt=7117-akv....hybany__cierny
0 0
tomas67 tomas67

tomas67 je offline (nepripojený) tomas67

Áno, je podobné, ale predné sklo má oválne, a to ja nechcem.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

tomas67 Pozri príspevok
Zdravím, chcem sa opýtať, že keď sa narodia malé Gupky, či treba samčeka alebo samičku od nich oddeliť, alebo koho z nich.
Ďakujem.
Ako, riziko je u oboch partnerov, ak veľmi chceš, kúp si pôrodničku a do nej pochytaj malé rybky a maj ich tam kým nepodrastú... my sme sa na to vykašlali v našom 180 l akvarku a žijé všetky malé... pre info zloženie akva: gubky, black molly, mečúne, platy, mrenky, prísavníky, štvorzubec - všetko sa spolu dobre znáša...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

tomas67 Pozri príspevok
Zdravím, chcem sa opýtať, že keď sa narodia malé Gupky, či treba samčeka alebo samičku od nich oddeliť, alebo koho z nich.
Ďakujem.
Ak v akvarku chováš len gupky, alebo ešte nejaký iný druh znášanlivých rýb, nemusíš oddeľovať ani samca ani samicu. Ja som mal v jednom akvarku len gupky a tie sa množili samé. Sem tam nejaká tá malá rybička padla za obeť, ale gupky nie sú vo svojej podstate dravé a ak majú potravu, neútočia na menšie jedince.

Aj tak je dobré mať pre malé rybky dostatok rastlín a kameňov, ktoré im môžu ponúknuť úkryt.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

tomas67 Pozri príspevok
Aha, O.K. ďakujem, a vedel by si mi ešte poradiť na tú otázku pred tým? Príspevok číslo #31.
A ešte chcem vedieť, koľko by som tam mohol dať maximálne rybičiek - gubka, ale aby sa zasa cítili dobre, a aby mala každá dosť miesta?
Na 60 l. akvarko by som dal tak 10-15 gupiek. Oni sa za chvíľu aj tak rozmnožia, takže ich budeš mať do roka aj 30-40. Na začiatok stačí 5 samcov a 10 samíc.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať