Zavrieť

Porady

Prvé akvárium

zdravím,
chcela by som si kúpiť rybičku. Chcem len len malé guľaté akvárium a v nom 1-2 rybičky. Ale počula som, že guľaté akvarká nie sú pre rybičky dobré, je to pravda? čo všetko na začiatok potrebujem a akú rybičku by ste mi poradili?
Usporiadat
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
bojovnice sa neznesú s inými rybami
1 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
linko1 Pozri príspevok
bojovnice sa neznesú s inými rybami
Neznesú sa s niektorým druhom rybičiek. My máme 2 prísavníky, gupky ( pávie očká ), samicu a samca bojovnice. 2 samce sa v akváriu neznesú ( rivalita ).

Zuzana
1 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

začneme s niečím menším a časom , keď aj my trochu zmúdrieme v tomto smere uvidíme. ďakujem všetkým za reakcie.
0 0
JankaHoc JankaHoc

JankaHoc je offline (nepripojený) JankaHoc

Dobry den, doma chovam samceka bojovnice, myslim si, ze je spokojny, stale si stavia hniezda, potravu prijíma, ale chcem sa opytat, že čo znamená, ked prudko pláva? nemam vela skusenosti s bojovnicami, neviem ci sa takto spravaju.. ale nema ziadne naznaky, ze by mu nieco bolo.. je priatelsky- vzdy ked pridem k akvarku, tak hned priplava ku mne :-) len chcem teda vediet, ci je to v poriadku ak aj prudko pláva.. dakujem vam pekne
0 0
devinbez devinbez

devinbez je offline (nepripojený) devinbez

Bojovnicu ,ale len jednu. v pohode aj v guli.
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

síce to trvalo 2 roky ale kúpila som si rybku,,,bojovnicu - samčeka 9 l akvárium, umelú rastlinku, na spodok kamienky doma som našla neaké mušle,,pravé 2 dni je spokokný,,,rozmýšlam, že mu kúpim aj samičku nech sa nenudí a čo znamená, že si stavia hniezda?
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Nechce niekto akvárium 60litrové, stačí dokúpiť iba rybičky, ja som ho zrušila pre nezáujem členov rodiny o čistenie, ale je to škoda len tak nechať zavadzať...
0 0
kaja05022 kaja05022

kaja05022 je offline (nepripojený) kaja05022

Ahoj najlepšia rybička pre začiatočníka je určite Karas Zlatý.Je nenáročný a ľahko sa o neho stará P.S:Guľaté akvárium je teraz in haždý ho teraz má..
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

kaja05022
Ahoj najlepšia rybička pre začiatočníka je určite Karas Zlatý.Je nenáročný a ľahko sa o neho stará P.S:Guľaté akvárium je teraz in haždý ho teraz má..
Len ci je to IN aj pre tie rybicky (ale koho to vlastne zaujima?)
Pusti si z PC aj na velkej TV napr. "Dream Aquarium" a mas "vymalovane"
Naposledy upravil erik555 : 13.05.13 at 20:05
0 0
Martula 27 Martula 27

Martula 27 je offline (nepripojený) Martula 27

1

Paci sa mi to
Paci sa mi to Paci sa mi to Paci sa mi to
Poslať e-mailom
Verzia pre tlač

Zvieratá
Štát

Prečo mi skapali skoro všetky rybičky?
Dnes 20:00
Martula 27
Ahojte, dostala som pod stromček akvarko 54l, velmi som po nom tužila a hned som si utekala pokupit všetko niečo do vody, rastlinky, rybky... Poradili mi, že je dobre nechat jeden den stát vodu a tiež pridat do nej prípravky na odstránenie vodneho kameňa z vody, ťažké kovy... všetko som si nachystala do vody dala prípravok AquaSafe , Ttiež som tam dala prípravok BactoActive... počkala 24 hodín a kupila rybky a dala ich tam. Vydržali asi 3 dni a začali kapat, za jeden den skapali skoro všetky, mám už len tri. KDE SOM UROBILA CHYBU??? som začiatočním a vôbec sa akvaristike nerozumiem, nechám si poradiť čo mám urobiť.... Tu su druhy rybiek, ktoré som tam dala, poradili mi v obchode že môžu ísť spolu do jedneho akvárka: 3 ks neonky, 2 ks skalár čierny, 2 ks prísavník, 2 ks gupka-pavie očko, 2 ks mečúň viedensky. To je všetko, pekne si žili a dnes skoro všetky pokapali. Mám vzduchovy filter, osvetlenie to všetko bolo k akvárku. Tiež som si kúpila žive rastlinky ktoré som tam dala: echinodorus osiris, alternanthera splendens. Na dne mám kamienky. Neviem čo dalej
0 0
Martula 27 Martula 27

Martula 27 je offline (nepripojený) Martula 27

halooo prečo mi kapú rybky???
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Martula 27
halooo prečo mi kapú rybky???
martula27 otazku mas zadanu ... nezakladaj otazku do inych tem, a nevykrikuj ... precitaj si etiketu porady http://www.porada.sk/etiketa-porady
1 0
Verča18 Verča18

Verča18 je offline (nepripojený) Verča18

ahoj a teraz ti ostali ešte nejake rybyčky??
0 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

Pre Martula 27
Ked ti skapali všetky naraz a dokonca aj také nenáročné rybky ako gupky tak by som to tipol na nejakú otravu. Tie prípravky si tam predpokladám dala podla nejakého odporúčania výrobcu , tým myslím množstvo.
Jediné čo ma napadá je, či si v miestnosti kde je akvárium nepoužívala nejaké chemické prípravky, Savo,osviežovače vzduchu alebo iné aerosolové prípravky. Mnoho z nich je pre ryby toxických a do vody sa dostanú, inak ma nič nenapadá.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať