Zavrieť

Porady

miesto výkonu práce a diéty

Prosím Vás, pátram tu po porade, ale neviem sa dopátrať ako je to s miestom výkonu práce v pracovnej zmluve, ak zamestnanci sú zamestnancami slovenskej firmy, aĺe chodia pracovať do ČR. V PZ by malo byť ako miesto výkonu práce uvedené mesto na SR? alebo ČR?
Ak tam bude ČR budú mať nárok na tzv.zahraničné stravné (diéty)
600,-Kč/deň?
ďakujem
Usporiadat
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
Dobrý deň,

zamestnanec má dodatkom zmenenú prac. zmluvu .
1. Zamestnávateľ vysiela zamestnanca na výkon práce v zahraničí [S](zahraničnú pracovnú cestu) v čase od ....... do
2. Miesto výkonu práce zamestnanca v zahraničí je : ... presná adresa
v zahraničí
3. Zamestnávateľ sa zaväzuje poskytnúť zamestnancovi počas výkonu práce v zahraničí bezplatné stravovanie ( raňajky, obed , večera )

Týmto sa zamestnávateľ chcel po dohode so zamestnancom ( kompenzované zvýšeným platom ) vyhnúť plateniu diet.
Podľa mňa však zamestnanec aj tak nemal nárok na diéty, keď je miesto výkonu práce napísané v zahraničí .
Mýli ma však v tom bode 1. v zátvorke napísané zahraničná pracovná cesta . Alebo to nemá na nič vplyv ?
A ešte v bode tri napísané : bezplatné stravovanie ( raňajky, obed , večera ) - nemôže to niekto napadnúť -treba to preukázať nejako ?

Ja vlastne vypíšem cesťák len na cestu tam a potom keď príde ( dohodnuté návštevy) cesta sem - prerušenie a cesta späť ?

Ďakujem

emily2
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

emily 2 Pozri príspevok
Dobrý deň,

zamestnanec má dodatkom zmenenú prac. zmluvu .
1. Zamestnávateľ vysiela zamestnanca na výkon práce v zahraničí [S](zahraničnú pracovnú cestu) v čase od ....... do
2. Miesto výkonu práce zamestnanca v zahraničí je : ... presná adresa
v zahraničí
3. Zamestnávateľ sa zaväzuje poskytnúť zamestnancovi počas výkonu práce v zahraničí bezplatné stravovanie ( raňajky, obed , večera )

Týmto sa zamestnávateľ chcel po dohode so zamestnancom ( kompenzované zvýšeným platom ) vyhnúť plateniu diet.
Podľa mňa však zamestnanec aj tak nemal nárok na diéty, keď je miesto výkonu práce napísané v zahraničí .
Mýli ma však v tom bode 1. v zátvorke napísané zahraničná pracovná cesta . Alebo to nemá na nič vplyv ?
A ešte v bode tri napísané : bezplatné stravovanie ( raňajky, obed , večera ) - nemôže to niekto napadnúť -treba to preukázať nejako ?

Ja vlastne vypíšem cesťák len na cestu tam a potom keď príde ( dohodnuté návštevy) cesta sem - prerušenie a cesta späť ?

Ďakujem

emily2
Ako dllho bude v tom zahraničí?
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
jeden rok
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
Moju pôvodnú otázku ešte rozviniem.
Teraz zvažujeme poskytnúť tomuto zamestnancovi auto.
Takže by som robila každý mesiac vyúčtovanie(+ kniha jázd) ,koĺko tam prejazdí - mimo diet(vysvetlené v príspevku 22) + nákup PHM a na konci mesiaca-resp. začiatku nového sa mu to preplatí.

Bude to Ok?

dakujem
emily2
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
posuvam
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
Dobrý deň,

pripravujem našim zamestnancom cesťák. Mám zopár nejasností. Ich miesto výkonu práce je v zahraničí a idú domov na návštevu rodiny.
1.Odchod z miesta výkonu práce-ubytovania je napr. 7 :00 ,presun do Stuttgartu, odlet zo Stuttgartu 10:00, prestup vo Viedni -odlet :13:00, prílet do Košíc 14:00.

Začiatok SC je teda o 7:00 a koniec 14:00 ? Alebo začiatok o 0:00 - vtedy je vyššia náhrada ...
V cesťáku píšem Stuttgart- Košice . Musí to byť rozpísané aj s prestupom vo Viedni, náhrady sú také isté v Nemecku aj Rakúsku...

2.Potom bude prerušenie (čerpajú si dovolenku) do 16.07.2012 15 :00. Cesta nazad . Odlet 15:00 Košice , prestup vo Viedni - odlet 18:00, prilet do Stuttgartu 19:00, prichod na miesto ubytovania ( autom) cca 21:00 .
Ráta sa začiatok 15:00 a koniec 21:00 ? Nechcem porušiť nejaký zákon, ale ani ich ukrátiť na diétach ...

Na vyúčtovanie to stačí dať účtovníčke v júli ? ( predtým som robila dva cesťáky , keď to bolo v 2 mesiacoch, ale teraz si to chcem zjednodušiť a urobiť jeden s prerušením cesty)

Srdečná vďaka za pomoc

emily 2
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
Nikto nevie poradiť ??

emily
0 0
Jana3 Jana3

Jana3 je offline (nepripojený) Jana3

Ahoj,
môžeme dať do zmluvy u obchodných zástupcov ako miesto výkonu práce napr. región východ SR alebo je potrebné presnejšie špecifikovať miesto výkonu práce?
Jana
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať