Zavrieť

Porady

Konsolidačný balík

Ahojte. Na konci roka budeme konsolidovať. Má už niekto z vás predstavu čo všetko to obnáša pre rozpočtové organizácie zriadené obcou?Idem na školenie v decembri, ale rada by som sa k tomu dozvedela niečo aj teraz. Nech som v obraze.
Usporiadat
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

timejka200 Pozri príspevok
prosím Vás vie mi neikto poradiť ohladom konsolidácie my sme RO zdriadovateľ KŠU. Vyplnila som súvahu a výsledovku podľa koncoročnej za rok 2009 a stále mi tam vypisuje chyby a čísla červenými nechápem prečo ostatné všetko ukazuje zelené že správne iba a súvahu atíva aj pasíva mi stále ukazuje ze chyba..nevie niekto poradiť že čo to môže byť,
Po vyplnení súvahy a výsledovky si prejdi všetky následné tabuľky, ak budú do nich všetky potrebné údaje rozpísané správne, budú sa zelenieť a potom aj súvaha a výsledovka bude zelená. V úvodnej tabulke sa musí zase všetko po správnom vyplnení modrať, pri každej vyplňanej tabulke. Pozri pri ktorej tabulke máš červený nápis a skús podľa nej konkretizovať chybu. Aj úvodná tabulka musí byť celá vyplnená a takisto i druhá-konsolidovaný celok.
Naposledy upravil susann2 : 25.05.10 at 13:33
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

čiže musím vyplniť najrp súvahu výsledovku a tie čísla ktoré mi svietia v tom sivom ráme tak musím este podoplnat do ostatných ..hárkov ...kde mi píše chybu to znamená ze to má nejaký suvas so súvahou ale. VZaS?
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

timejka200 Pozri príspevok
čiže musím vyplniť najrp súvahu výsledovku a tie čísla ktoré mi svietia v tom sivom ráme tak musím este podoplnat do ostatných ..hárkov ...kde mi píše chybu to znamená ze to má nejaký suvas so súvahou ale. VZaS?
Všetky tabulky, ktoré majú v šedom poli červené číslo, majú súvis so súvahou alebo VZaS a treba rozpísať do ružových polí nad tým číslom. Ja som použíla aj poznámky, pretože niekde treba rozpísať PS, prírastky a aj úbytky na účtoch. Po nastavení sa na to červené číslo je vidieť vzorec, podľa ktorého sa ľahko zistí z ktorého riadka, ktorej tabulky súvahy alebo výsledovky sa tá suma vzala. Len pri rozpisovaní účtov 342 a 355 v tabulkách 15.1 a 15.3, stav účtov k 31.12.2009 , nie je nad tým číslom ružové pole, ale údaje naväzujú na tabulku 9, tam ich treba rozpísať.
Naposledy upravil susann2 : 29.05.10 at 18:54
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

susann2 Pozri príspevok
Všetky tabulky, ktoré majú v šedom poli červené číslo, majú súvis so súvahou alebo VZaS a treba rozpísať do ružových polí nad tým číslom. Ja som použíla aj poznámky, pretože niekde treba rozpísať PS, prírastky a aj úbytky na účtoch. Po nastavení sa na to červené číslo je vidieť vzorec, podľa ktorého sa ľahko zistí z ktorého riadka, ktorej tabulky súvahy alebo výsledovky sa tá suma vzala. Len pri rozpisovaní účtov 342 a 355 v tabulkách 15.1 a 15.3, stav účtov k 31.12.2009 , nie je nad tým číslom ružové pole, ale údaje naväzujú na tabulku 9, tam ich treba rozpísať.

Mne tiež pri mnohých veciach pomáhajú poznámky
0 0
Sojka 007 Sojka 007

Sojka 007 je offline (nepripojený) Sojka 007

Ahojte.
Potrebujem poradiť . Ku konsolidácii budem vypĺňať pre obec tieto súbory. Obec si ich automaticky spracuje. Chcem sa opýtať či niekto z vás vie, čo budem zadávať do tretej tabuľky- účtovné prípady.Veľmi by ste mi pomohli. Ďakujem.
0 0
stehlo stehlo

stehlo je offline (nepripojený) stehlo

Zdravim, ma niekto na stiahnutie Poznamky ku konsolidovanej uctovnej uzavierke?, mam na mysli tabulky.
0 0
Sojka 007 Sojka 007

Sojka 007 je offline (nepripojený) Sojka 007

Sojka 007 Pozri príspevok
Ahojte.
Potrebujem poradiť . Ku konsolidácii budem vypĺňať pre obec tieto súbory. Obec si ich automaticky spracuje. Chcem sa opýtať či niekto z vás vie, čo budem zadávať do tretej tabuľky- účtovné prípady.Veľmi by ste mi pomohli. Ďakujem.
Nevie nikto čo znamenajú tie účtovné prípady konsolidovanej a konsolidujúcej jednotky? Prosííííím.Dúfam , že tam netreba nahádzať všetky vzájomné transakcie, bolo ich veľa a čas tlačí.
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

Sojka 007 Pozri príspevok
Nevie nikto čo znamenajú tie účtovné prípady konsolidovanej a konsolidujúcej jednotky? Prosííííím.Dúfam , že tam netreba nahádzať všetky vzájomné transakcie, bolo ich veľa a čas tlačí.
Ak povedal zriaďovateľ "A" poslal takú tabulku, mal by povedať aj "B", čo do nej chce. My ostatní sa môžeme len domnievať, čo tam má byť. Ja osobne si nemyslím, že by sa mali vzájomné transakcie rozpisovať po položkách, ale uviesť ich len sumárne jednou sumou za každý účet zvlásť.
Naposledy upravil susann2 : 17.06.10 at 06:45
1 0
gabca888 gabca888

gabca888 je offline (nepripojený) gabca888

Sojka 007 Pozri príspevok
Nevie nikto čo znamenajú tie účtovné prípady konsolidovanej a konsolidujúcej jednotky? Prosííííím.Dúfam , že tam netreba nahádzať všetky vzájomné transakcie, bolo ich veľa a čas tlačí.
som RO zriadená obcou a my sme si s účtovníčkou z obce spísali všetky účtovné operácie medzi nami čo sa vyskytli. napr. refakturujem im elektrickú energiu - tak aj to. úplne všetky vzájomné vzťahy. ona to tak chcela a keďže nám konsolidácia prešla na DÚ tak si myslím že vedela čo robí. ja som jej inak povypĺňala aj ten konsolid.balík. možno by to nebolo potrebné, ale som to urobila. som možno čudná, ale sa mi to aj páčilo

P.S. dodávam, že súhlasím so susann2 - nie položkovite som jej to vypísala ale sumár za daný účet
Naposledy upravil gabca888 : 17.06.10 at 09:19 Dôvod: doložila som P.S.
0 0
Sojka 007 Sojka 007

Sojka 007 je offline (nepripojený) Sojka 007

Ďakujem vám obom.Veľmi ste ma potešili. To bude potom omnoho jednoduchšie uvádzať sumár.Ďakujéééééééééééééém.Ste super. Prajem pekný deň.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať