Zavrieť

Porady

Nárok na podporu v nezamestnanosti

i&g i&g

i&g je offline (nepripojený) i&g

Poradí mi niekto? Manžel pracuje od 1.7.2007. Od 7.1.2009 je doposiaľ PN. V zamestnaní mu už neoficiálne oznámili, že ak sa vráti do zamestnania, budú ho musieť prepustiť. Neviem, či ho môžem prihlásiť do SP ako dobrovoľného platcu poistenia v nezamestnanosti, keď je ešte v zamestnaneckom pomere. Prosím poradí mi niekto v týchto otázkach?
1. Môže byť dobrovoľný platca aj počas zamestnania?
2. Ak áno a prihlásila by som ho trebárs zajtra do SP. v prípade žeby bol k 1.1.2010 prepustený, kedy mu vznikne nárok na podporu v nezamestnanosti?
3. Z akého vymeriavaceho základu mu mám platiť príslušný odvod - ovplyvňuje VMZ výšku podpory?
4. Dni, počas ktorých je na PN počítajú sa do nároku na podporu?
Je to pre nás obidvoch "španielska dedina", preto verím, že sa nájde niekto kto nám poradí. Vopred ďakujeme.
Usporiadat
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

Simiimi Pozri príspevok
ďakujem pekne,
ešte jedna otázka, dúfam, že posledná:
v roku 2007 som mala nejakú OČR na dcéru, myslím, že len 10 dní to bolo sumárne, to sa počíta tiež ako prerušenie poistenia?
nie, k prerušeniu poistenia dochádza až od 11teho kalendárneho dna očr-ky.
0 0
Simiimi Simiimi

Simiimi je offline (nepripojený) Simiimi

brčko Pozri príspevok
nie, k prerušeniu poistenia dochádza až od 11teho kalendárneho dna očr-ky.
ďakujem, už len súhlas, lebo mi nejde pridať bodík, ktorý by bol určite zaslúžený
0 0
benči benči

benči je offline (nepripojený) benči

ahoj chcem sa spýtať ak som od roku 2005 do mája 2007 pracovala na polovičný úväzok, a od mája 2007 som nastúpila do novej fi s tým že prvé tri mes, som bola ako brigádnik a od auguta 2007 som bola na HPP. Keby som teraz odišla mám nárok na podporu v nezamestnanosti? Z práce do práce som pechádzala zo dňa na deň bez medzere, len teraz neviem ako to je ked som prvé mesiace bola na dohodu. Viete mi poradiť? Ide to tam už dosť dolu vodou a len ťažko sa tam dá už vydržať. prosím poraďte. ďakujem
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

benči Pozri príspevok
ahoj chcem sa spýtať ak som od roku 2005 do mája 2007 pracovala na polovičný úväzok, a od mája 2007 som nastúpila do novej fi s tým že prvé tri mes, som bola ako brigádnik a od auguta 2007 som bola na HPP. Keby som teraz odišla mám nárok na podporu v nezamestnanosti? Z práce do práce som pechádzala zo dňa na deň bez medzere, len teraz neviem ako to je ked som prvé mesiace bola na dohodu. Viete mi poradiť? Ide to tam už dosť dolu vodou a len ťažko sa tam dá už vydržať. prosím poraďte. ďakujem
Máš tam pauzu v poistení len tri mesiace (brigáda) .. nárok na dávku vznikne
0 0
abadon abadon

abadon je offline (nepripojený) abadon

Pocas štyroch rokov som pracoval tak že jeden rok som mal zmluvu na dobu určitú a potom som bol 4 mesiace na UP (bez podpory) teraz som pracoval vo firme 2 roky a jeden mesiac. Chcem sa opytať budem mať nárok na dávku v nezamestnanosti?

Ďakujem Vám
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Na vznik nároku na dávku v nezamestnanosti je potrebné splniť podmienku poistenia v nezamestnanosti v trvaní najmenej tri roky (1 095 dní) v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať