Zavrieť

Porady

zaradenie zamestnanca do PT

Môj dotaz ta týka obdobia pred 01.11.2009.
Na výkon práce učiteľky v materskej škole organizačný poriadok školy požadoval úplné stredné vzdelanie a osobitný kvalifikačný predpoklad ustanovený osobitným predpisom - strednú pedagogická škola.
Ak učiteľka MŠ štúdiom popri zamestnaní získa vysokoškolské vzdelanie II. stupňa mala automatický nárok na zaradenie do 10. PT, aj napriek tomu, že sa tento stupeň vzdelania sa výkon práce učiteľky v MŠ nevyžadoval ?
Usporiadat
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Xantypa Pozri príspevok
Má síce pedagogické vzdelanie, ale nemá špeciálnu pedagogiku. Vykonáva prácu v špeciálnej škole, kde je potrebné mať aj špecku. Či mýlim sa? :-(
Pre asistenta nie je podmienka mať špeciálnu pedagogiku, stačí pedagogické vzdelanie. Špecpedku musia mať učitelia.
0 0
Xantypa Xantypa

Xantypa je offline (nepripojený) Xantypa

Špecku v špeciálnej škole musia mať teda len učitelia a vychovávatelia? Asistenti nie?
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Xantypa Pozri príspevok
Špecku v špeciálnej škole musia mať teda len učitelia a vychovávatelia? Asistenti nie?
Ano len učitelia a vychovávatelia. Asistenti učiteľa nie. Ale musia mať pedagogické vzdelanie pozri si to vo vyhláške 437/2009 časť XVII. Pedagogický asistent - platí to pre všetky typy škôl.
Naposledy upravil Sabadka : 18.04.11 at 06:35
0 0
Ksena Ksena

Ksena je offline (nepripojený) Ksena

Prosím napíšte, aký máte názor na prijímanie nekvalifikovaných "pedagogických" zamestnancov do pracovného pomeru. Je to možné? Nie je to porušenie zákona 317/2009?
Resp. ako sa na to máme pozerať. Na čo je ten zákon dobrý, keď sa takéto vecí robia.
Naposledy upravil Ksena : 24.06.11 at 08:56 Dôvod: doplnenie
0 0
kreveta kreveta

kreveta je offline (nepripojený) kreveta

Prosim vas, ako mam zaradit ucitelku (ma 3 roky praxe)
ma Mgr. za predmetov AJ+DEJ
ma PaedDr. z didaktiky AJ
a ma Bc. z odboru právo

mozeme ju zaroven povazovat za kvalifikovanu vyucujucu obcianskej nauky na nasom gymnaziu, ak v studiu prava este pokracuje a je v 1. rocniku magisterskeho studia?
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Ksena Pozri príspevok
Prosím napíšte, aký máte názor na prijímanie nekvalifikovaných "pedagogických" zamestnancov do pracovného pomeru. Je to možné? Nie je to porušenie zákona 317/2009?
Resp. ako sa na to máme pozerať. Na čo je ten zákon dobrý, keď sa takéto vecí robia.
Pod slovíčkom "nekvalifikovaný" pedagogický zamestnanec sa rozumie človek, ktorý má ukončené VŠ vzdelanie II. stupňa nepedagogického smeru alebo vyučuje predmety na ktoré nemá aprobáciu, teda je pre tieto predmety nekvalifikovaný. v zákone je však aj klauzulka o tom, že takýto človek si musí pedagogickú spôsobilosť doplniť teda začať študovať do dvoch prípadne štyroch rokov od prvého nástupu do zamestnania. Ďalej sa v zákone píše, že nedoplnenie si pedagogickej a odbornej spôsobilosti sa považuje za nesplnenie kvalifikačných predpokladov pre výkon pedagogickej činnosti a s takýmto človekom sa musí pracovný pomer rozviazať.

Za nekvalifikovaného pedagogického zamestnanca sa v žiadnom prípade nepovažuje zamestnanec bez VŠ vzdelania II. stupňa. Tento zamestnanec vôbec nie je spôsobilý na výkon pedagogickej činnosti, nemôže sa s ním uzatvoriť pracovný pomer a nie je ani možný, pretože ho neviete zaradiť ani do jednej platovej triedy.

Ak sa však predsa len nájde zamestnávateľ ktorý zamestnáva učiteľa (zámerne nehovorím pedagogický zamestnanec, pretože za toho sa považuje aj vychovávateľka v ŠKD, alebo asistent učiteľa) bez ukončenia VŠ II. stupňa považuje sa to za hrubú ignoráciu zákona 317/2009 a vyhlášky 437/2009. A neznalosť týchto zákonov je závažným nedostatkom daného riaditeľa čo je dôvodom na odchod z funkcie.

Vo vyhláške 437/2009 sú presne dané druhy pedagogických zamestnancov aj s rozpisom - podrobným- ich kvalifikačných požiadaviek.

Možno ma niektorí teraz ukameňujú ale môj osobný názor je, že výhovorka typu nemám koho zamestnať, neobstojí.
2 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
kreveta Pozri príspevok
Prosim vas, ako mam zaradit ucitelku (ma 3 roky praxe)
ma Mgr. za predmetov AJ+DEJ
ma PaedDr. z didaktiky AJ
a ma Bc. z odboru právo

mozeme ju zaroven povazovat za kvalifikovanu vyucujucu obcianskej nauky na nasom gymnaziu, ak v studiu prava este pokracuje a je v 1. rocniku magisterskeho studia?
Nie, kvalifikovaná bude až po ukončení magisterského vzdelania, momentálne je kvalifikovaná pre AJ+DEJ.
0 0
Xantypa Xantypa

Xantypa je offline (nepripojený) Xantypa

Prosím Vás, ako sa počíta započítaná prax? Preraďujeme učiteľku do vyššej platovej triedy z dôvodu ukončenia štúdia, ale k 31.12.2010 mala prax 0 rokov 352 dní, takže bola ako začínajúci pedagog.zamestnanec. Od 22.6.2011 by mala byť zaradená v 10PT, zostane naďalej ako začínajúci PZ alebo jej budem prepočítavať aj prax k tomuto dátumu? Ďakujem
0 0
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
Xantypa Pozri príspevok
Prosím Vás, ako sa počíta započítaná prax? Preraďujeme učiteľku do vyššej platovej triedy z dôvodu ukončenia štúdia, ale k 31.12.2010 mala prax 0 rokov 352 dní, takže bola ako začínajúci pedagog.zamestnanec. Od 22.6.2011 by mala byť zaradená v 10PT, zostane naďalej ako začínajúci PZ alebo jej budem prepočítavať aj prax k tomuto dátumu? Ďakujem
Zdravím,

započítaná prax a zaradenie do platovej triedy sú hrušky a jablká. Preraďujete učiteľku do 10.PT, pretože ukončila štúdium. Má táto učiteľka ukončené adaptačné vzdelávanie? To jediná možnosť ako ju do 10.PT preradiť. Ako začínajúci PZ nebola preto, lebo mala 352 dní praxe, ale preto, že uzatvorila prvý prac. pomer v školstve po 1.11.2009. Hneď ako začala pracovať, mala začať adaptačné vzdelávanie a v pohode aj po 6 mesiacoch mohla ísť do vyššej PT. Ešte mi napadá...aké vzdelanie mala doteraz a aký typ školy ste?
Započítanú prax jej budete znova prepočítavať až k 31.12.2011.
2 0
Xantypa Xantypa

Xantypa je offline (nepripojený) Xantypa

Prosím poraďte, ako zaradiť vychovávateľku v špeciálnom výchovnom zariadení. Vychovávateľka má nasledovné vzdelanie:
• ŽU Žilina, Fakulta prírodných vied, sociálna pedagogika – pedagogika – bc. – r. 2008
• VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety, Ružomberok, - sociálna práca, - mgr. - r. 2010
Prax: 8 rokov
A ak s ňou uzatvoríme pracovný pomer, aké musí mať podmienky doplnenia si vzdelania? Chýba jej špeciálna pedagogika.
Ďakujem.
0 0
Xantypa Xantypa

Xantypa je offline (nepripojený) Xantypa

Prosím, neviete poradiť? Ďakujem
0 0
pavlinka pavlinka

pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

Ako zaradiť učiteľa SŠ , na vyučovanie predmetu sociálna práca .
Má dva roky pedag. praxe, bude samostatný.Vyštudovanú PF v študijnom odbore pedagogika v špecializácii: sociálna práca. Štátnu skúšku vykonal z predmetov sociálna pedagogika a teória a prax sociálnej práce.Vo vyhláške 366/2010 v časti VIII bod 43. sa tento odbor neuvádza.Má aj DPŠ. Neviem či ho brať ako kvalifikovaného do 10, triedy.Ďakujem za radu.
0 0
pavlinka pavlinka

pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

Prosím poraďte so zaradením.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať