Zavrieť

Porady

Výplatný termín

Chcem sa opýtať či je možné, aby si firma alebo firmy dali ako výplatný deň neurčitý deň (alebo niečo podobné)...poradila mi to jedna pani, ktorá robila dlhodobo mzdy...ak je to naozaj tak, nahlasuje sa to niekde?? napríklad na sociálke?

Ďakujem pekne.
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Janka - IP to dal do zistených nedostatkov.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Melnick Pozri príspevok
Janka - IP to dal do zistených nedostatkov.
Má tam byť dátum výplaty. Napr.
VT. 10 deň v mesiaci.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Mne to 2X nedal do nedostatkov..
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Tweety Pozri príspevok
Má tam byť dátum výplaty. Napr.
VT. 10 deň v mesiaci.
V programe máme nastavené okienko na zadanie výplatného dátumu . Ale pred tým okienkom je predložka "do" a to tam nesmie byť. Preto som bola zvedavá , akú formuláciu používate.
Nesprávne bolo v DoPČ : najneskôr posledný deň nasledujúceho kalendárneho mesiaca
A v PZ do konca mesiaca nasledujúceho po odpracovanom mesiaci, za ktorý sa mzda vypláca.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
ewita888 Pozri príspevok
Mne to 2X nedal do nedostatkov..
Mám to opraviť dodatkami k PZ a DoPČ
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Melnick Pozri príspevok
V programe máme nastavené okienko na zadanie výplatného dátumu . Ale pred tým okienkom je predložka "do" a to tam nesmie byť. Preto som bola zvedavá , akú formuláciu používate.
Nesprávne bolo v DoPČ : najneskôr posledný deň nasledujúceho kalendárneho mesiaca
A v PZ do konca mesiaca nasledujúceho po odpracovanom mesiaci, za ktorý sa mzda vypláca.
VT má byť jednotný, nestretla som sa s tým, že by tam bolo do..., stále som do zmlúv dávala pevný dátum. V tento deň musia byť mzdy aj na účte zamestnanca. Taže ak chcete dať posledný deň, tak napr. 31. v mesiaci, to že sa vyplatia skôr, nie je problém, skôr to, že sa ten termín prešvihne.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Majka, tie formáty PZ sa pri nových verziách menili a novšie majú túto podobu a tiež je to zle :

Odmena za vykonanú prácu je splatná vo výplatnom termíne zamestnávateľa do 31. dňa nasledujúceho mesiaca
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Melnick Pozri príspevok
Majka, tie formáty PZ sa pri nových verziách menili a novšie majú túto podobu a tiež je to zle :

Odmena za vykonanú prácu je splatná vo výplatnom termíne zamestnávateľa do 31. dňa nasledujúceho mesiaca
DoVP- odmena je splatná po vykonaní prác na dohodu.
(4) Odmena za vykonanie pracovnej úlohy je splatná po dokončení a odovzdaní práce. Medzi účastníkmi možno dohodnúť, že časť odmeny bude splatná už po vykonaní určitej časti pracovnej úlohy. Zamestnávateľ môže odmenu po prerokovaní so zamestnancom primerane znížiť, ak vykonaná práca nezodpovedá dohodnutým podmienkam.
DoPČ- tam môže byť VT ako u zamestnancov.
DoBPŠ- detto
1 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Tweety Pozri príspevok
DoVP- odmena je splatná po vykonaní prác na dohodu.
(4) Odmena za vykonanie pracovnej úlohy je splatná po dokončení a odovzdaní práce. Medzi účastníkmi možno dohodnúť, že časť odmeny bude splatná už po vykonaní určitej časti pracovnej úlohy. Zamestnávateľ môže odmenu po prerokovaní so zamestnancom primerane znížiť, ak vykonaná práca nezodpovedá dohodnutým podmienkam.
DoPČ- tam môže byť VT ako u zamestnancov.
DoBPŠ- detto
To všeto je mi jasné, no myslela som si, že ten text, ktorý som citovala v príspevku 48, z môjho programu, nie je v ničom v rozpore so zákonom.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Melnick Pozri príspevok
Janka - IP to dal do zistených nedostatkov.
Žeby nove metly?
Ešte by ma zaujímalo čo uviedli ako porušenie, ak § 129 odst. 1 jasne definuje, kedy je mzda splatná a to ako:
(1) Mzda je splatná pozadu za mesačné obdobie, a to najneskôr do konca nasledujúceho kalendárneho mesiaca, ak sa v kolektívnej zmluve alebo v pracovnej zmluve nedohodlo inak.
Inak, mne všetky a nie jedny kontroly, moje znenie akceptovali.
Majka, ja by som sa odvolala, ak to bolo jediné zistenie.
1 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
ewita888 Pozri príspevok
Mne to 2X nedal do nedostatkov..
Evi, iné nedostatky nám neboli vytknuté. Takže sa do budúcna chcem vyvarovať aj tejto chyby a radšej tam uvediem dátum pevný a nemenný . Polemizovať by sa dalo aj o dátume 31 , veď nie všetky mesiace majú 31 dní. Dokonca aj o dátumoch 30, 29, lebo nie je vždy prestupný rok.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Melnick Pozri príspevok
Evi, iné nedostatky nám neboli vytknuté. Takže sa do budúcna chcem vyvarovať aj tejto chyby a radšej tam uvediem dátum pevný a nemenný . Polemizovať by sa dalo aj o dátume 31 , veď nie všetky mesiace majú 31 dní. Dokonca aj o dátumoch 30, 29, lebo nie je vždy prestupný rok.
ÁNo, dá sa polemizovať, ale ak máš VT 31. a napr. tento mesiac taký dátum nenájdeš a teda výplatky budú 30. na účte, IP aj zamestnanci budú vytešení.
1 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
JankaO Pozri príspevok
Žeby nove metly?
Ešte by ma zaujímalo čo uviedli ako porušenie, ak § 129 odst. 1 jasne definuje, kedy je mzda splatná a to ako:
(1) Mzda je splatná pozadu za mesačné obdobie, a to najneskôr do konca nasledujúceho kalendárneho mesiaca, ak sa v kolektívnej zmluve alebo v pracovnej zmluve nedohodlo inak.
Inak, mne všetky a nie jedny kontroly, moje znenie akceptovali.
Majka, ja by som sa odvolala, ak to bolo jediné zistenie.
Janka, veď aj ja som mala v iných firmách kontrolu a nevadilo im takéto znenie .
Ja by som sa odvolala, ale konateľka nechce. Vraj je spokojná s výsledkom kontroly .
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Majka, ja by som im predložila ten paragraf 129, tam je to predsa jasné.. Aj keď je to IP, ani oni nie sú neomylný..

Ja som raz IP musela dokonca predložiť prepočet minim. mzdy na II. stupeň náročnosti, pretože oni 307,70 si prepočítali na kalkulačke krát 1,2, čo im dalo 369,24 a chceli mi dať do zápisu, že uvedených 369,20 v PZ mám zle.. Tak som im musela predložiť zákon a čudovali sa všetci traja..
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať