Zavrieť

Porady

V parlamente je novela zákona o bytoch

Dobrý večer poraďáci, dnes som žbrílala v našom parlamente a na december sú na prerokovanie pripravené dve novely ohľadne zákona o bytoch a a nebytových priestoroch. Sú to pod por. č. 38 - parlamentná tlač č. 1235 a tá hlavná, ktorá prináša pomerne veľa zmien je pod por. č. 44- parlamentná tlač č. 1306. Prajem dobré čítanie na večer.
Usporiadat
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

nika.sum Pozri príspevok
Takze ak si schvalime, ze to chceme tak ako doteraz, tak sa to nemusi zmenit?

Ta vyhláška umožňuje akokoľvek, teda aj tak ako ste boli dohodnutí.

Ja napriklad setrim teplom,

Teplo netreba šetriť, teplo treba efektívne odoberať od dodávateľa tepla optimálnym nastavením termostatických hlavíc, aby bola v miestnostiach teplota od 18 do 23 °C.

v spalni vobec nekurim,

Je síce pravda, že keď nekúriš, mala by si ušetriť, ale, čo ak spálňa začne presnivieť, však máš ušetrené.

ked otvarame okna vypiname radiator a pod.

To je správne a sú aj iné veci, ktoré dokážu znížiť potrebu tepla v byte.

Mame susedov, kt. nemaju este plastove okna, chystaju sa vymenit, celu zimu mali na jednom okne len jedno sklo, lebo druhe mali rozbite a tam urcite je unik tepla oproti nasim plastovym dost velky,

To máš pravdu! Povedal by som, pôvodné s jedným sklom, dosť obrovský. Ale susedia to zaňho zatiahnú, možno to ani nezaplatí on.

preto by bolo urcite nespravodlive, keby sa zmenil sposob odpoctu,

To netvrdím. Lebo ho nepoznám, ale predpokladám, že máte schválený pomer 30 : 70 základná a spotrebná zložka, čo nie je pre vás žiadna výhra.
Skôr by som povedal, že je to pre vás nevýhoda, isto.

my sice byvame na prvom poschodim, mame prepocet zvyhodneny koeficient,

Ak vám priznali odpis 10 %, tak to je výsmech.

ale aj tak je to chladnejsi byt oproti tym kt. su na vyssich poschodiach.

Ak dobré funguje hydraulické vyregulovanie vykurovacieho systému a je dobré dohodnutý spôsob rozdelenia nákladov, nemôžu byť v dome nevýhodnejšie, chladnejšie byty.
Doporučím Ti si prečítať v niže uvedenej téme príspevok 71.

http://www.porada.sk/t132344-rozucto...-na-teplo.html
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Pod nasim bytom su len pivnice a vestibul, takze preto je tento byt chladnejsi, zatial nemame zatepleny dom, tak aj to asi robi svoje. Koeficient je 0,80, cize 20%. Neviem aky mame schvaleny pomer, ale minuly rok sme mali preplatok. V spalni si davam pozor aby nebolo az prilis vlhko a vetrame, moj muz hovori ze je tam ako v chladnicke, ked uplne nemrzne, mame mikrovetranie, drobec nevie totiz spat pri uplne zatvorenom okne, sme v tomto trochu asi divny :-). S tymi susedmi budeme asi musiet nieco robit ak to nedaju doporiadku...
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Tiež mám byt na takom mieste v dome. Na teplotu si nesťažujem, koeficient len 0,90, teda 10 %. Pomer 30 : 70 %. A prečo divní, keď to vám vyhovuje a drobec nekašle. Nekašlite na to ani vy, ostatní vlastníci.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať