Zavrieť

Porady

Nulove prijmy na zivnost a odvody.

Zdravim, momentalne na zivnost nemam druhy mesiac ziadne prijmy.Som povinny platit odvody do SP a ZP ked nemam z coho? V podstate je to jedno, lebo ked nemam z coho, tak nemam a platit nebudem.Mna skor zaujima pravna zodpovednost.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Si povinný platiť odvody aj napriek tomu keď nemáš príjmy.

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    cocker.ba Pozri príspevok
    Zdravim, momentalne na zivnost nemam druhy mesiac ziadne prijmy.Som povinny platit odvody do SP a ZP ked nemam z coho? V podstate je to jedno, lebo ked nemam z coho, tak nemam a platit nebudem. ale budeš musieť . Mna skor zaujima pravna zodpovednost.

    Si povinný platiť aj keď nemáš žiadne príjmy. Ono totiž nikoho nezaujíma, že nemáš žiadne príjmy.
    V prípade, že nezaplatíš v termíne hrozia Ti naviac poplatky z omeškania.

    cocker.ba je offline (nepripojený) cocker.ba

    cocker.ba
    mysimis Pozri príspevok
    Si povinný platiť odvody aj napriek tomu keď nemáš príjmy.
    Dakujem myslel som si. Tak mam smolu.Seky tykajuce sa zitia su pre mna prednejsie. Radsej si nebudem platit odvody, nez si necham odpojit energie, telefon atd, kvoli neplateniu-poistovne budu musiet pockat.Alebo pozastavim zivnost.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ak živnosť pozastavíš nebudeš musieť platiť odvody, ale pozor pozastavenie je minimálne na 6 mesiacov.

    warrior je offline (nepripojený) warrior

    warrior
    ono v podstate sociálku platiť nemusíš(samozrejme ak sa odhlásiš), že poraďáci......ale zdravotku musíš, je tak?

    franceska je offline (nepripojený) franceska

    franceska
    warrior Pozri príspevok
    ono v podstate sociálku platiť nemusíš(samozrejme ak sa odhlásiš), že poraďáci......ale zdravotku musíš, je tak?
    nemusí len v tom prípade, že mu v minulých obdobiach nevznikla povinnosť (príjmy vyššie, ako 12-násobok min.mzdy), alebo že nie je prihlásený ako dobrovoľný platiteľ (ale vtedy sa samozrejme môže odhlásiť)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    cocker.ba Pozri príspevok
    Dakujem myslel som si. Tak mam smolu.Seky tykajuce sa zitia su pre mna prednejsie. Radsej si nebudem platit odvody, nez si necham odpojit energie, telefon atd, kvoli neplateniu-poistovne budu musiet pockat.Alebo pozastavim zivnost.
    Môj názor - radšej si nechať odpojiť tlf ako nezaplatiť odvody do sociálky a v prípade nepredvídanej dlhodobejšej PN-ky prísť o nemocenské kvoli nedoplatku na odvodoch.

    Prerušiť živnosť môžeš na obdobie najmenej 6 mesiacov. Ak si nie istý kedy budeš mať príjem na živnosť, radšej živnosť zrušiť (so všetkými povinnosťami voči ZP, SP, DU) a ak budeš mať prácu, znovu otvoriť. Vybavenie novej živnosti trvá pár dní.

    cocker.ba je offline (nepripojený) cocker.ba

    cocker.ba
    [QUOTE=veronikasad;1223516]Môj názor - radšej si nechať odpojiť tlf ako nezaplatiť odvody do sociálky a v prípade nepredvídanej dlhodobejšej PN-ky prísť o nemocenské kvoli nedoplatku na odvodoch.

    odpojit telefon, znamena mozno aj elektrinu aj plyn, vodu...opakujem, prioritou je pre mna momentalne pokryt zivotne naklady a nie dodrziavat zakony...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    [QUOTE=cocker.ba;1223681]
    veronikasad Pozri príspevok
    Môj názor - radšej si nechať odpojiť tlf ako nezaplatiť odvody do sociálky a v prípade nepredvídanej dlhodobejšej PN-ky prísť o nemocenské kvoli nedoplatku na odvodoch.

    odpojit telefon, znamena mozno aj elektrinu aj plyn, vodu...opakujem, prioritou je pre mna momentalne pokryt zivotne naklady a nie dodrziavat zakony...
    ja som napísala len svoj názor - každý máme svoje priority (som tiež živnostník a mám za sebou ročnú PN-ku). Len aby si v prípade dlhšej PN-ky nezostal bez príjmu na pokrytie životných nákladov ...

    Odvody budeš musieť doplatiť, za neskorú úhradu ti poisťovne vyrubia penále. (V SP uvažujú s ďalším generálnym pardonom na odpustenie penálov, ten sa ale nevzťahuje na "doplatenie" nemocenského, ak ho SP nevyplatela z dôvodu nedoplatku na poistnom)

    Ak nemáš prácu, živnosť zruš a zaeviduj sa na úrade práce. Bude za teba platiť odvody do zdr. poisťovne. Kedykolvek si ju môžeš vybaviť znovu.

    Nevyrábaj si dlhy na odvodoch !

    cocker.ba je offline (nepripojený) cocker.ba

    cocker.ba
    Ak nemáš prácu, živnosť zruš a zaeviduj sa na úrade práce. Bude za teba platiť odvody do zdr. poisťovne. Kedykolvek si ju môžeš vybaviť znovu.

    Praca bude az od 1.1.10, ale taka, z ktorej sa plati max. ZP.Nejde ani o podnikanie, ani zamestnanie, ale o cinnost na zaklade zmluvy o vykone funkcie. Takze na zivnost zial, prijem tak skoro nebude.A tym padom neprichadza do uvahy ani urad prace.

    mizzuo je offline (nepripojený) mizzuo

    mizzuo
    Ak si zrusis a opatovne zalozis zivnost, do konca juna 2010 nemusis platit odvody. Pri plateni ZP mozes byt kludny, ja som meskal aj viac ako pol roka a doplatil som to neskor, bez penalov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.