Zavrieť

Porady

Reklamacia dioptrickych okuliarov

Dobry den,
nestretol sa niekto s reklamaciou na okuliare?
Dala som si urobit multifokalne okuliare. Maju byt v hornej casti do dialky, v strede na PC a spodok na citanie.
Bohuzial, nie som s nimi spokojna. Pri citani vidim horsie, ako so svojimi starymi, ktore boli o nieco slabsie. Kracat po ulici sa neda, lebo ak len trosku pozriem okom inde, uz sa mi vsetko toci. Pri praci na PC by som mala pozerat stredom, ale ja lepsie vidim spodkom, ako na citanie a aj to nie najlepsie.
Co robit?
Usporiadat
mirka165 mirka165

mirka165 je offline (nepripojený) mirka165

no takto nejako som to videla na tých plochách, ale tú neostrú - šedú plochu mám aj v tej hornej časti, lebo je tvorená do poloblúčika.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

mirka165 Pozri príspevok
no takto nejako som to videla na tých plochách, ale tú neostrú - šedú plochu mám aj v tej hornej časti, lebo je tvorená do poloblúčika.
Môže byť, rozsah tej šedej oblasti určite závisí aj od kvality a ceny šošovky. V roku 2007 stála moja šošovka 7723,-Sk krát 2, teda spolu 15446,-Sk. Nie je to lacná záležitosť, preto je treba presne zmerať vzdialenosť zorníc pri pozeraní na blízko i do diaľky. V horných kútoch máš vidieť dobre do diaľky, nie na počítač, tak si to over tak. Pod nohy pozerať, to áno, treba skloniť viac hlavu, tam dole je čítacia zóna.
Ja ich nosím už vyše 10 rokov. Dole mám 9 dioptrií a hore 6.
Naposledy upravil Kvaka : 13.08.10 at 08:53 Dôvod: oprava
0 0
mirka165 mirka165

mirka165 je offline (nepripojený) mirka165

Kvaka Pozri príspevok
Môže byť, rozsah tej šedej oblasti určite závisí aj od kvality a ceny šošovky. V roku 2007 stála moja šošovka 7723,-Sk krát 2, teda spolu 15446,-Sk. Nie je to lacná záležitosť, preto je treba presne zmerať vzdialenosť zorníc pri pozeraní na blízko i do diaľky. V horných kútoch máš vidieť dobre do diaľky, nie na počítač, tak si to over tak. Pod nohy pozerať, to áno, treba skloniť viac hlavu, tam dole je čítacia zóna.
Ja ich nosím už vyše 15 rokov. Dole mám 9 dioptrií a hore 6.
Moja jedna šošovka stála 156 €. Keďže sa v tom nevyznám, nechala som si poradiť, nechcela som lacné. Ale tú šedú neostrú časť mám taký širší trojuholník - vrcholom dole, nie poloblúčik, teraz som si to pozrela znovu. Tak myslím, že to by tak nemalo byť. Lebo pri normálnej orientácii nevidím ostro, keď sa nedívam kolmo na objekt. Mám hore 1,5 a dole 3,5 dioptrie, sestrička u lekárky mi vravela, že 2 dioptrie je malý rozdiel na multifokálne sklá, že sú vhodnejšie pri väčšom. Preto mi pôvodne napísali dvoje okuliarov, ale v optike ma presvedčili, že to budem mať lepšie - čo som si aj ja myslela, lebo pri mojej práci je nemysliteľné stále si meniť okuliare, potrebujem rýchlo niečo prečítať, a hneď zase pozerať do diaľky.
0 0
mirka165 mirka165

mirka165 je offline (nepripojený) mirka165

Kvaka Pozri príspevok
Môže byť, rozsah tej šedej oblasti určite závisí aj od kvality a ceny šošovky. V roku 2007 stála moja šošovka 7723,-Sk krát 2, teda spolu 15446,-Sk. Nie je to lacná záležitosť, preto je treba presne zmerať vzdialenosť zorníc pri pozeraní na blízko i do diaľky. V horných kútoch máš vidieť dobre do diaľky, nie na počítač, tak si to over tak. Pod nohy pozerať, to áno, treba skloniť viac hlavu, tam dole je čítacia zóna.
Ja ich nosím už vyše 10 rokov. Dole mám 9 dioptrií a hore 6.
Je to SWISS OPTIC značka
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

mirka165 Pozri príspevok
Je to SWISS OPTIC značka
Ja mám Rodenstock, predtým som mala Sagitta 2x a nejaké naše, resp.české 2x. A tie boli tuším najlepšie.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Mirka, mala by si okuliare reklamovať. Podľa môjho názoru sú špatne vymerané a vybrúsené. Skús ich zobrať do inej optiky, čo Ti na ne povedia. Určitý rozdiel oproti normálnym okuliarom tam síce je, ale rozhodne by si nemala "plávať", keď cez ne pozeráš.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať