Zavrieť

Porady

Kontrola zo soc.poisťovne

dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Ahojte, ohlásila sa nám kontrola zo soc.poisťovne na kontrolu mesačných a štvrťročných výkazov za zamestnancov. Kedže sa jedná o FO živnostníka výkazy musíme priniesť na pobočku Soc.poist. FO už rok nemá zamestnancov. V ohláške bolo uvedené, že máme priniesť aj výpisy z bank.účtov aby si overili odpis platieb. Chcem sa spýtať, či je takýto postup bežný nakoľko s tým nemám skúsenosti, a nezdá sa mi príliš seriózne priniesť bankové výpisy na pobočku, kde si pracovníčka popozerá čo obsahujú, teda aj iné platby alebo zostatky na účtoch. Mám z výpisov vyhotoviť kópie a ponechať len kolonky, ktoré sa týkali odvodov ? Máte s tým skúsenosti ? Niečo som si pozrela aj tu na porade, len bola k tomu iba jedna téma. Budem vďačná za každú radu. Ďakujem.
Naposledy upravil dara : 07.09.05 at 04:49
Usporiadat
Žarnov Žarnov

Žarnov je offline (nepripojený) Žarnov

A ešte pýtajú zo SP rekapituláciu výplatných listín, je na to nejaké tlačivo? alebo sa nájde nejaký dobrák, čo sem pridá vzor tabuľky v exceli? to by bolo super....
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

v akom softe robíš mzdy? Určite ti ponúka mesačné sumarizácie.
0 0
Žarnov Žarnov

Žarnov je offline (nepripojený) Žarnov

nemám na mzdy žiadny soft, účtujem v JÚ v Exceli, odmeny dohodárom boli v hotovosti cez pokladňu. Akúže rekapituláciu urobím z jednej výplaty na dohodu mesačne, ved je to smiešne, no ale v niektorom mesiaci boli aj 3 výplaty na dohodu, to je fakt! Od takýchto trochárov žiada SP to isté ako od veľkých firiem.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Asi Ťa nepoteším , ale o tom , že máš viesť pre zamestnancov mzdový list a výplatné listiny vrátane rekapitulácie za každý mesiac nehovorí zákon o soc.poistení , ale Zákon o dani z príjmov §39 .A je to jedno či máš jedného zamestnanca alebo 100.
0 0
Žarnov Žarnov

Žarnov je offline (nepripojený) Žarnov

Ja som len naštvaná, že takého zamestnávateľa čo odvádzal len úrazové a garančné poistenie v celkovej sume 275 Sk idú kontrolovať a na webovej stránke SP vykazuje 18 737 dlžníkov, ktorí spolu dlhujú okolo 50 miliárd Sk,
na tých by sa mali hlavne zamerať...
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Mne tiež prišla raz upomienka za nezaplatenie jednomesačných odvodov , žiaľ stalo sa a tiež ma naštval ich list v ktorom sa mi hneď vyhrážali exekúcou ak nezaplatím 2520 Sk do určitého termínu. A tiež som si prezrela ich stránku a tých dlžníkov , nehovorím o tých sumách a nevedia ich vymôcť. Viete ľahšie sa vyberajú poplatky od drobných živnostníkov ako od väčších firiem. Ale žiaľ tak to chodí.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať