Zavrieť

Porady

Kto podojí kravu?...bučí od rána...

Aj Vy máte niekedy pocit, že tá Vaša rodina je ako Ťapákovská ?
Pri mojich tínedžeroch tento pocit nadobúdam denne, hneď ráno a ani do večera to neprejde...
Ako to s nimi vydržíte v plnom duševnom zdraví, ktoré naopak údajne my ničíme im.
Dajte svoje skúsenosti aj tie negatívne, aj tie pozitívne. Možno spolu prídeme na to, že je vlastne všetko v poriadku.
Máme tu už rôzne témičky. Výroky detí, žien, mužov...ale sú tu aj naši pubescenti a adolescenti, s ktorými to nie vždy ide ako po masle.
Usporiadat
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

mravecs Pozri príspevok
Najprv toho treba vychovať

krava má síce 4 cecky, ale fakt sa tam štyria naraz nepomestia - nerob z toho grupák
takže pekne jeden po druhom (a 1 cecok je ešte rezervný )
Milanko, je Ti jasné, že svojimi metaforami a personifikáciami, ktoré tak rada používam v neodborných témach, presne tie nemajú so sexom a už vôbec nie grupákom niečo spoločné.

A k tomu prevychovávaniu, čo si vyznačil...
Ja som sama seba ešte neprevychovala, Ty seba áno?
Čiže ak sa necítim dokonalo, zďaleka nemôžem očakávať dokonalosť od svojich detí. To by sme tu boli na tomto svete vlastne zbytočne a asi by bola celkom nuda.
1 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Prevychovať sám seba = takmer nemožné. A vychovávať puboša, zvlášť keď už je dospelý? V praxi to vyzerá tak, že sa prizerám udalostiam a tíško dúfam, že sme ho ako dieťa vychovali dobre, lebo v tomto dospelom veku sa všetky výchovné pokusy odrážajú od subjektu ako gumené lopty.
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
danushka Pozri príspevok
No kde sa ty taiko ešte nezamotáš?!
Ale už aj utekaj preč odtiaľto a šmykaj pod perinku k manželke a venuj sa inému čítaniu.
Sak normalne kukam co ma caka , aby som bol pripraveny. A potom co som sa tu docital ani som si nie isty, ci chcem pod nejaku perinku zaliezat. Dam aj zene precitat, nech aj ona vie do coho ideme
Nie nie, mam brata mladsieho o 19 rokov, tak kukam, ze co sme zle a co dobre robili. Ale kukam, ze sme postupovali standardne, aj ked sa nam co-to vymlko spod kontroly. Ale vsak co sme nenaucili my, tak zivot douci.
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
mravecs Pozri príspevok
Malý príklad.
Takto :
- si v odbobí , že máš nepubiša
- v hlave (aj inde) v podstate všetko usporiadané
- veľa šuplíkov
- vo veľa z nich niečo je
- v jednom je aj nepubiš = vajíčko pekného motýľa = pohodlne sa tam zmestí


A potom sa z vajíčka vyliahne škaradá húsenica = pubiš
- nezmestí sa do šuplíka
- búra ti ostatné šuplíky

tak sa musíš rozhodnúť
- prerobíš šuplíky
- prerobíš húsenicu

Odpoveď je vyššie = u teba.
keď to berieš prevýchova sebe sama v kontexte s pubišom, tak je pravda, že kým bol húsenicou, tak sme skôr bojovali, a občas som musela si v hlave niečo poupratovať, ale teraz už je z neho v podstate "motýľ" a už boje ustali. A z šuplíku už vyletel.. má svoje.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

ja tvrdim, ze nie nato mam deti, aby som s nimi bojovala,
1 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

hotel mama ako vsade, ked su moja rodina, teraz ja ,neskor oni, asi tak.
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

taiko Pozri príspevok
Sak normalne kukam co ma caka , aby som bol pripraveny. A potom co som sa tu docital ani som si nie isty, ci chcem pod nejaku perinku zaliezat. Dam aj zene precitat, nech aj ona vie do coho ideme
Nie nie, mam brata mladsieho o 19 rokov, tak kukam, ze co sme zle a co dobre robili. Ale kukam, ze sme postupovali standardne, aj ked sa nam co-to vymlko spod kontroly. Ale vsak co sme nenaucili my, tak zivot douci.
Obávam sa, že nedoučí, bo má 2 starších bratov čo sa stále o neho postarajú
A viem to na 100%, bo mám dve staršie sestry, čo sa stále postarajú, preto stále nemám potrebu dospieť.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
anet Pozri príspevok
Obávam sa, že nedoučí, bo má 2 starších bratov čo sa stále o neho postarajú
A viem to na 100%, bo mám dve staršie sestry, čo sa stále postarajú, preto stále nemám potrebu dospieť.
Nie nie, lekcie sa uz skoncili. Skola zatvorena, diplom vypisany
3 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Darina1234 Pozri príspevok
ja tvrdim, ze nie nato mam deti, aby som s nimi bojovala,
Tak povedzme to tak, že sme bojovali s jeho "démonmi", veľa bojoval sám so sebou našťastie už je dávno vybojované. Niektoré deti sa vychovávajú ľahšie, dcéra bola v tom období bez problémov. Ale dôležité je, že som vždy vedela, že oba majú dobré srdce a nie sú sebeckí.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
taiko Pozri príspevok
Nie nie, lekcie sa uz skoncili. Skola zatvorena, diplom vypisany
V súvislosti s deckami snáď Ťa poopravím ....
Mal si síce brata mladšieho , ale vývoj ide neskutočne rýchlo dopredu ...a aj u detí ...
Takže :

Diplom zarámuj a odlož do skrine alebo zaves do wécka .........to potom naň môžeš v ťažkých chvíľach pozerať a plakať , lebo nik neuvidí tie slzy krokodílie...

Škola života je večne otvorená , prednášky a lekcie pravidelne každý deň budeš dostávať ...
Najprv na svojich deckách .
Po krátkej technickej prestávke ( deti dospeli a osamostatnili sa ) prídu na šóru vnúčatá ...
Kua ....a to len začne tóóočo ....
Výmena plných plienok je len rutina ...no keď malé začne behať a rozprávať ...


Čo Ti budem vravieť ......šak mám vnučku ......občas mám dojem , že to Katrina prišla na návštevu a nie 3-ročné dievčatko ...
3 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

buchač Pozri príspevok
V súvislosti s deckami snáď Ťa poopravím ....
Mal si síce brata mladšieho , ale vývoj ide neskutočne rýchlo dopredu ...a aj u detí ...
Takže :

Diplom zarámuj a odlož do skrine alebo zaves do wécka .........to potom naň môžeš v ťažkých chvíľach pozerať a plakať , lebo nik neuvidí tie slzy krokodílie...

Škola života je večne otvorená , prednášky a lekcie pravidelne každý deň budeš dostávať ...
Najprv na svojich deckách .
Po krátkej technickej prestávke ( deti dospeli a osamostatnili sa ) prídu na šóru vnúčatá ...
Kua ....a to len začne tóóočo ....
Výmena plných plienok je len rutina ...no keď malé začne behať a rozprávať ...


Čo Ti budem vravieť ......šak mám vnučku ......občas mám dojem , že to Katrina prišla na návštevu a nie 3-ročné dievčatko ...
Buchy, klobúk dolu pred tebou ty si jeden z mála poraďákov, pred ktorými treba mať rešpekt...
čo sa týka toho vývoja detí- absolutný súhlas- dnešné 5 ročné deti sú možno na úrovni mojej generácie, keď sme boli 10-roční..., dnes už barsjaký školkár na teba vyblafne anglicky, netujú jak ďábli a pod.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

moje decko dnes ráno...čo si už hore? -07.30h /chcela som sa vyspať poriadne vo štvrtok som z roboty o 00.30h dolázila a budík mlátil o 5h/....ideš upratovať?/sobotná brigáda/....nie, lebo doma nemám nič porobené,nestíham.......moje decko nesklamalo...žiadna reakcia, že ved mi pomôže a pod., ale jej klasický "kliniec" ......ked budeš mať vysávač v ruke tak mi prosím ťa povysávaj pod oknom vysypal sa mi popolník vrrrrr....zabijem ju teraz alebo aj po vianociach

pre taiko.....


nie je to lepšie ani vo veku 21r, ked už by sa zdalo že sme dali puberte pá..pá
moju 21-jednostu môžem požičať
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ja mam deti dobre. Ked ich poziadam, urobia vsetko, co prosim. Sami od seba nie, ale na poziadanie spravia. Som rada, ze su take, ake su..Este by mohli byt viac poriadkumilovne, ale to je vraj moja chyba, oni maju poriadok, ale iny, ako je poriadok moj.-)
1 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

ja to mám tak nejak nezladené
dve decá - jedno sova - skorosedemnástka - jedno škovránok - synáčik

synáčik tu strašil už od pol siedmej, a skorosedemnástka ešte chrápe - ale už sa chystám ju zobudiť

http://wanda.atlas.sk/ste-sova-alebo...yl/501490.html
Naposledy upravil Ivana Š : 15.12.12 at 11:43
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ivana Š Pozri príspevok
ja to mám tak nejak nezladené
dve decá - jedno sova - skorosedemnástka - jedno škovránok - synáčik

synáčik tu strašil už od pol siedmej, a skorosedemnástka ešte chrápe - ale už sa chystám ju zobudiť

http://wanda.atlas.sk/ste-sova-alebo...yl/501490.html
moje decko tento týždeň ťahá "iba" celý týždeň 12-stky, denné....ako nič moc....ale budúci týždeň má krátky takže len streda a štvrtok...ostatok voľno, že by aj mohla niečo ale nejak som si už zvykla ...možno som ju mala ako niektoré matky už ako 7-8 ročnú strčiť ku dresu nech umýva riad....utiera prach a pod.....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ivana Š Pozri príspevok
ja to mám tak nejak nezladené
dve decá - jedno sova - skorosedemnástka - jedno škovránok - synáčik

synáčik tu strašil už od pol siedmej, a skorosedemnástka ešte chrápe - ale už sa chystám ju zobudiť

http://wanda.atlas.sk/ste-sova-alebo...yl/501490.html
moja už toľko nie...aj som ju chcela poslať k lekárke, lebo ona aj do 14.45h ale to robila 2dni deň, 2dni noc, 4dni voľno.....teraz krátky....dlhý týždeň iba denné a sa jej to upravilo....
..... mňa moja mama vždy nechala vyspať, nechcela aby som bola ako ona ked ako 14-15 ročná už musela variť pre 5ľudí
2 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

ako sa tie gény vedia pomiešať
skorosedemnástka je výzorom na tatinka, povahu priebojnú tiež podedila od tatinka, ale to nespanie a ponocovanie a nenávidené skororanné vstávanie má po mne

synáčik naopak, skororanné vstávanie od tatinka, výzor a povaha - na mňa
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

lujza.j Pozri príspevok
moje decko tento týždeň ťahá "iba" celý týždeň 12-stky, denné....ako nič moc....ale budúci týždeň má krátky takže len streda a štvrtok...ostatok voľno, že by aj mohla niečo ale nejak som si už zvykla ...možno som ju mala ako niektoré matky už ako 7-8 ročnú strčiť ku dresu nech umýva riad....utiera prach a pod.....
...ehm, aby Ťa obvinili z týrania blízkej osoby
U nás na moje požiadanie, aby ml. Pipi Ťapáková umyla riad, dostávam odpoveď :,,tss, tss, načo máme myčku?!"
A už keď ma fakt chce poriadne uzemniť, pripomenie, že ručné umývanie riadov zvyšuje spotrebu drahocennej vody a spôsobuje vysušovanie jemnej kožtičky na pánskych ručičkách.
Dá sa takým argumentom oponovať?
0 1
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

lujza.j Pozri príspevok
moja už toľko nie...aj som ju chcela poslať k lekárke, lebo ona aj do 14.45h ale to robila 2dni deň, 2dni noc, 4dni voľno.....teraz krátky....dlhý týždeň iba denné a sa jej to upravilo....
..... mňa moja mama vždy nechala vyspať, nechcela aby som bola ako ona ked ako 14-15 ročná už musela variť pre 5ľudí
Tak k tomu spaniu pubošov - syn kedysi dokázal tiež do 14tej cez víkend a keď vyliezol z pelechu, pýtal sa, čo si dáme na raňajky, to sme už mali obed zas sebou.
Juj, či je ten život krutý, keď už sám na seba zarába a keď sa maká, tak aj do noci, aj cez víkendy.
Dcéra mi v porovnaní s ním robí radosť, cez víkendy spí len do 11tej, je teda o tri hoďky lepšia a v takomto ponímaní času hnitia v posteli musím skonštatovať, že je proste v porovnaní so svojim bratom úžasná.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

usmievam sa pri citani, celkom ako u nas, ale sa pochvalim, ze starši /21/ ozaj zmena, poriadok, veci si poperie, ked pride z blavy, pretriedene pradlo, biele a farebne, zmenil stravovanie, same dobre veci,hovorim mu, ze je do mojej rodiny, ale mladsí /17/ no neviem, neviem, ked s nim rozpravam, pozera na mna a povie, ze naozaj nevie, co ja riešim, ale veru bojim sa o neho, aj test na marisku som kupila,
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať