Zavrieť

Porady

Kto podojí kravu?...bučí od rána...

Aj Vy máte niekedy pocit, že tá Vaša rodina je ako Ťapákovská ?
Pri mojich tínedžeroch tento pocit nadobúdam denne, hneď ráno a ani do večera to neprejde...
Ako to s nimi vydržíte v plnom duševnom zdraví, ktoré naopak údajne my ničíme im.
Dajte svoje skúsenosti aj tie negatívne, aj tie pozitívne. Možno spolu prídeme na to, že je vlastne všetko v poriadku.
Máme tu už rôzne témičky. Výroky detí, žien, mužov...ale sú tu aj naši pubescenti a adolescenti, s ktorými to nie vždy ide ako po masle.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nepochopila som Laca, kto mal tie veci nahádzať do pračky vyprať a vysušiť ...
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

S mládežou je neskutočne veľa starostí ale aj neskutočne veľa radostí a smiechu .
Dcéra mi po písomnej maturite zavolala:"Mami aké i,y sa píše v slove Turkyňa? ( mali použiť ženský rod pri slove Turek)" - odpovedala som:"y" a ona na to:"Tak to je dosť blbé, dala som i." Keď sa vrátila domov celá vysmiata povedala mi, predstav si volala som aj kamoške aké i napísala a ona mi povedala, že žiadne, ona napísala, že Turka
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Užila som si so svojimi už dospelými deťmi veľmi veľa starostí, nebolo to jednoduché, niekedy som nevedela ako ďalej. Vždy som si však povedala, že sme ich vychovali najlepšie ako sme vedeli a neprestala som dúfať, že po všetkom zlom, predsa musí prísť aj to dobré.
Naše deti i tak vždy urobia čo oni chcú.
Napr. Syn v puberte sa venoval záškoláctvu, skúšal naše nervy, zdravie, vyskúšal asi už všetko zakázané, čo sa vyskúšať dá, pred tromi rokmi vyzeral ako stratený prípad, ale i tak som stále verila, že sa s našou pomocou s tej vybočenej cesty vráti späť na tú hlavnú.
Zmaturoval, spravil si pomaturitné vzdelanie a zamestnal sa. V práci si všimol, že je jeden článok kolektívu a musí poslúchať a robiť, čo iní od neho požadujú, dostával výplatu, žiadne vreckové viac a musel začať prispievať na domácnosť (on sa to síce ešte nedozvedel, ale jeho príspevky na domácnosť som uložila pre neho). Robil 1 rok a teraz študuje na výške, má priateľku a je to úplne iný chlapec.
Dcéra opačný prípad, po celé roky strednej školy najlepšia žiačka, veľmi sebavedomá, organizátorka všetkých možných akcií, speekerka v školskom rozhlase, veľmi talentovaná na jazyky, aktívna tanečnica, športovkyňa, rok študovala na Novom Zélande, starosti boli tiež, pretože je aj veľmi "hubatá" a permanente "zaláskovaná". Človek by si pomyslel, že čo bude prvé, podá si prihlášku na vysokú školu.
Moja dcéra mi však oznámila, že žiadna škola nebude, ona sa bude tento rok na jeseň vydávať
Máme za sebou množstvo rozhovorov, ale jej stanovisko je jasné. Na moju otázku prečo?! Prišla odpoveď: "Ty si môj dobrý príklad aj s otcom, túžim po takej rodine"

Zistila som, že nemá zmysel prehovárať sú už dospelí, veci sa dejú vždy tak ako sa diať majú, v živote nie je nič len čierne a biele.

Naše deti sme síce vychovávali, ale aj oni vychovávali nás. Máme ešte jedného štvrtáka na základnej škole, dnes už som pripravená na všetko, všetko očakávam a už sa nenechám ničím zaskočiť .

Pri všetkých trápeniach a starostiach musím aj tak povedať, že ich milujem aj s ich chybami a už dnes mi dali toľko lásky a radosti, za ktorú im veľmi ďakujem. Vďaka Bohu na tie zlé veci vieme rýchlo zabudnúť.
2 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Ja by som ako najväčší problém považovala všeobecný trend mládeže, denne niekoľko hodín sedieť pred PC. Za prvé je to požierač času a za druhé sa mládež zabáva bez vynaloženia námahy. Takže nie je čas sa učiť ani upratovať a časom sa z toho stane zvyk.
Na viac, keď sa rodič vracia z roboty neskoro a musí urýchlene zvládnuť večeru a iné domáce práce, je ťažké mať režim dieťaťa po príchode zo školy pod kontrolou. Do 14 sa to dá, neskôr je to horšie. Ešte šťastie, že už to mám za sebou a dnes sú v pohode.
A najdôležitejšie je, aby hneď ako mladí prestanú študovať, išli pracovať. A tam by mal prispieť aj rodič - nenechať ich doma zaháľať pod zámienkou, že čakajú na štúdium v budúcom roku a pomôcť im s nájdením aspoň prvého zamestnania !
No a v práci sa naučia, že si nemôžu hocičo dovoliť ... a väčšinou začnú aj poctivo, aj keď len externe študovať!
JaDo
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Perfektna tema..., klobuk dolu Danuska

Ja sa zatial iba bavim na takychto starostiach a uvazujem ako asi budem reagovat ja... Ja mam baby 4 a 6...

Takze zatial iba u 4 ročnej hlasky typu: "ocko, na co tu cakam???", ked hned nema splnene take dolezite veci ako spolocne robenie celenky, navliekanie nahrdelnika a pod. ...

U starsej 6 ročnej prevláda obdobie princezien a teda robenie koruny, obliekanie krasnych siat... a hlášky typu : " ocko, ja by som sa uz velmi chcela zalubit s nejakym chlapcom..."

PS: dufam, ze taketo problemy im ostanu aspon do 20-tky...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Ked tu spominate pubertu, minule som citala také milé od Marka Ebena
http://www.nanicmama.sk/deti-na-pred...od-marka-ebena
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

ludmilla Pozri príspevok
S mládežou je neskutočne veľa starostí ale aj neskutočne veľa radostí a smiechu .
Dcéra mi po písomnej maturite zavolala:"Mami aké i,y sa píše v slove Turkyňa? ( mali použiť ženský rod pri slove Turek)" - odpovedala som:"y" a ona na to:"Tak to je dosť blbé, dala som i." Keď sa vrátila domov celá vysmiata povedala mi, predstav si volala som aj kamoške aké i napísala a ona mi povedala, že žiadne, ona napísala, že Turka
Turkyňa bola aj u nás Tyrkiňa
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
U nás bola najprv Turka...dodatočne opravená na Turkiňa. Ale dcéra ma dorazila tým, keď mi povedala, že od slová letuška mužský rod napísala letušiak.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..prídem dnes domov zo školy a synko sa ma pýta:..""mami a ty si na tom ako s angličtinou?...""iba sa s ňou kamarátim", odpovedám, ani netuším, kam smeruje,lebo moje štúdium berie akože "z nudy"..no a dieťa mi na to:.."to je málo, moja, musíš sa priateliť,testy vraj boli ťažké, kamarátstvo nestačí"...
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
danushka Pozri príspevok
Hnedoočka, buď rada, že oslavuje pri zošitoch !
Môj syn pred mesiacom oslavoval 18te narodeniny svojho spolužiaka a strávili celá partia noc u železničných policajtov...
A museli tam stáť, chudáčikom im nedovolili posadiť sa .
Na jednej strane ma išlo rozdrapiť, ale keď mi syn opisoval to vyzyvovanie nastojáka, tak som mu vravela : ,,mali Vás nechať kľačať na polene, alebo na hrachu ! "

Buď rada, že bol u policajtov ...
Synovi administratívnej pracovníčke u môjho klienta k 18-ke kamaráti "kúpili babu", vyše polroka sa lieči zo žltačky B ...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Rozalka Pozri príspevok
Buď rada, že bol u policajtov ...
Synovi administratívnej pracovníčke u môjho klienta k 18-ke kamaráti "kúpili babu", vyše polroka sa lieči zo žltačky B ...
...tomu sa hovorí darček, na ktorý sa nezabúda, bŕŕŕ!
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Bola som v nedeľu u sestry, keď sa neter balila na internát. Tradičná otázka mojej sestry: "Všetko máš, nič si si nezabudla?" A tradičná odpoveď netere:"Mamíííí, nemám už náhodou 20?".
A samozrejme večer telefonát: "Mamíííí, zabudla som uterák!"
Sestra na to, tak čo už, kúp si nejaký. A potom mi hovorí:"To sa opakuje každú nedeľu. Vieš už koľko mám nových uterákov od októbra? Plnú skriňu!"
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Milé mamky, keď budete svojim dcéram vo veku ,,násť" rokov dávať prácu ,,ala pomoc v kuchyni", sledujete ich jedným očkom a hlavne sa nezatelefonujte s výhodným paušálom, lebo dopadnete ako ja.

Kázala som naškrabkať zemiačiky.
A moja dcéra, škrabala, škrabala, škrabala a škrabala a naškrabla celé 5 kg vrece .
Čo ja s tým teraz budem robiť, mám vyklepané štyri rezne...

A vraj som nevďačná, povedala mi.

Tínedžerom treba polopate nalinkovať a ešte ich aj kontrolovať, zabudla som.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

danushka Pozri príspevok
Milé mamky, keď budete svojim dcéram vo veku ,,násť" rokov dávať prácu ,,ala pomoc v kuchyni", sledujete ich jedným očkom a hlavne sa nezatelefonujte s výhodným paušálom, lebo dopadnete ako ja.

Kázala som naškrabkať zemiačiky.
A moja dcéra, škrabala, škrabala, škrabala a škrabala a naškrabla celé 5 kg vrece .
Čo ja s tým teraz budem robiť, mám vyklepané štyri rezne...

A vraj som nevďačná, povedala mi.

Tínedžerom treba polopate nalinkovať a ešte ich aj kontrolovať, zabudla som.
No, tu by som jej zastala, ten, kto prácu zadá, má jej vykonávanie aj kontrolovať, takže čia je to chyba? Tvoja.Len sa priznaj, kde si bola za ten čas, čo ona poctivo zemiačky čistila, ha?
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

...telefonovala som a trvalo to asi fakt dlho, lebo 5 kg len tak nenačistíš , priznávam bez mučenia - moja chyba...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ALe som Ťa odhalila.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

danushka Pozri príspevok
Milé mamky, keď budete svojim dcéram vo veku ,,násť" rokov dávať prácu ,,ala pomoc v kuchyni", sledujete ich jedným očkom a hlavne sa nezatelefonujte s výhodným paušálom, lebo dopadnete ako ja.

Kázala som naškrabkať zemiačiky.
A moja dcéra, škrabala, škrabala, škrabala a škrabala a naškrabla celé 5 kg vrece .
Čo ja s tým teraz budem robiť, mám vyklepané štyri rezne...

A vraj som nevďačná, povedala mi.

Tínedžerom treba polopate nalinkovať a ešte ich aj kontrolovať, zabudla som.
Tak toto by sa mojim "deckám" nestalo. Keď oškrabú 4 zemiaky, už sa im zdá, že je to strašne veľa a že to nikto ani nezje. Nebudú predsa škrabať naviac.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...aj ja chcem takú šikovnú dcéru...hneď!...
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Pepsi neblázni, veď zemiaky sú drahé...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

danushka Pozri príspevok
Milé mamky, keď budete svojim dcéram vo veku ,,násť" rokov dávať prácu ,,ala pomoc v kuchyni", sledujete ich jedným očkom a hlavne sa nezatelefonujte s výhodným paušálom, lebo dopadnete ako ja.

Kázala som naškrabkať zemiačiky.
A moja dcéra, škrabala, škrabala, škrabala a škrabala a naškrabla celé 5 kg vrece .
Čo ja s tým teraz budem robiť, mám vyklepané štyri rezne...

A vraj som nevďačná, povedala mi.

Tínedžerom treba polopate nalinkovať a ešte ich aj kontrolovať, zabudla som.
prečo to skoro v každej rodine s týmto "druhom" vyzerá rovnako ja som si minule pri nejakej príležitosti dovolila v tedy ešte o mojej 18stke, od soboty 19stke povedať pred jej kámoškami, že " že ja idem domov pretože mám prádlo v práčke a treba ho vybrať a oni na moju dcéru, že ty prečo si nevybrala to prádlo z práčky a moja "šikulka" nato, že jááá? ja to neviem no aká je zlatá
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať