Zavrieť

Porady

Konateľ a odhláška zo Soc.poist. - novela

Podla novely o zdravotnom poisteni sa ma konatel, ktory bol prihlaseny do Soc.poistovne ako SZCO, nepoberajuci ziadny prijem, do 8.9.2005 zase odhlasit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jura je offline (nepripojený) Jura

    Jura
    Ak konateľ poberá odmenu , tak spoločnosť , v ktorej je konateľom ho ako jeho za-
    mestnávateľ prihlási ako svojho zamestnanca, a to do 8.9.2005.

    Magma je offline (nepripojený) Magma

    Magma
    Áno odhlásiť a s.r.o. ho musí prihlásiť ako zamestnanca, za ktorého bude platiť preddavok na ZP, samozrejme iba ak poberá odmenu za činnosť konateľa.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Susan
    Podla novely o zdravotnom poisteni sa ma konatel, ktory bol prihlaseny do Soc.poistovne ako SZCO, nepoberajuci ziadny prijem, do 8.9.2005 zase odhlasit?
    Nie do Sociálnej poisťovne ale do zdravotnej poisťovne.

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    Ahojte,

    ešte sa opýtam, či musí podávať odhlášku aj konateľ, ktorý v našej firme nie je zamestnancom, nepoberá žiadne odmeny za konateľstvo, ale vo svojej zdravotnej poisťovni je nahlásený ako SZČO, pretože má svoju vlastnú firmu a tam ako SZČO aj pôsobí.... ďakujem za rady

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Odhlásenie sa je jeho problém. Ak pôsobí aj ako SZČO - živnostník, advokát, architekt, daňový poradca, tak sa odhlasovať nebude vôbec, lebo stále zostáva SZČO, aj keď už nie z dôvodu "konateľstva".

    Ak je len konateľom, a to vo viacerých firmách, tak sa odhlási - odhlasuje sa len raz, lebo je len jeden človek - poistenec.

    Prihlasovanie ako zamestnanca sa ale už týka firmy, v ktorej je konateľom a za výkon funkcie poberá odmenu. Ako zamestnanca ho musí prihlasovať každá takáto firma osobitne.

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    somij
    Nie do Sociálnej poisťovne ale do zdravotnej poisťovne.
    Hups, myslela som zdravotnu a napisala som socialnu:-( Dakujem.

    Konateľ a odhláška zo Soc.poist. - novela

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.