Zavrieť

Porady

vyživné - otec po ťažkom úraze

Dobrý deň.
Bola by som rada, keby mi niekto vedel poradiť. Som rozvedená a otec dieťaťa prispieval pravidelne na dieťa súdom stanovené výživné, v hotovosti, mne do rúk. 11.11. utrpel ťažký úraz pri dopravnej nehode, ťažké poškodenie mozgu a ochrnutie na pravú časť tela. On si svoj stav neuvedomuje, ale ako v takomto prípade chráni zákon maloleté dieťa?
Nechcem vyzerať ako bezcitná mrcha, ale nejaké peniaze by sa mi hodili, hlavne teraz pred Vianocami. Ako by som mala postupovať?
Ďakujem za odpoveď.
L.
Usporiadat
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

skus si precitat este raz niektore poburene reakcie myslim ze si asi vypustila na tie reagujem cely princip chapem a nemusis mi ho vysvetlovat len mi doslo luto mamicky ktora dala poradacku otazku ohladom financii na urcite financne moznosti dostala radu a potom sa tu spustilo " toto musim predychavat, na otca nikto nemysli, co taky chudak, uz by si chcela aj sirotsky..."
reakcia na xanti zabudla som odkliknut cituj
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

krater Pozri príspevok
skus si precitat este raz niektore poburene reakcie myslim ze si asi vypustila na tie reagujem cely princip chapem a nemusis mi ho vysvetlovat len mi doslo luto mamicky ktora dala poradacku otazku ohladom financii na urcite financne moznosti dostala radu a potom sa tu spustilo " toto musim predychavat, na otca nikto nemysli, co taky chudak, uz by si chcela aj sirotsky..."
reakcia na xanti zabudla som odkliknut cituj
Na to poviem len toľko, mamička sa tu snažila vniesť trošku rozhorčenia s tým aký je nezodpovedný otec dieťaťa a to vecou, ktorá je úplne a jej zadania.

To že šoféroval pod vplyvom alkoholu, a že je trebars alkoholik nemá nič spoločné s jej situáciou. Lebo nehody sa stávajú aj ludom, ktorý sú zodpovedný, ktorý nepijú a ktorým nevzali vodičák a čo ja viem čo.

Do nehody jej platil načas výživné, to píše v zadaní. Takže toho by sme sa mali držať.

Možno keby mamička nevykreslila otca ako totálneho hulváta a grázla čo si zaslúžil čo sa mu stalo, tak túto diskusiu nevedieme. Ale to je mimo tému, a nikomu to nepomáha.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
krater Pozri príspevok
skus si precitat este raz niektore poburene reakcie myslim ze si asi vypustila na tie reagujem cely princip chapem a nemusis mi ho vysvetlovat len mi doslo luto mamicky ktora dala poradacku otazku ohladom financii na urcite financne moznosti dostala radu a potom sa tu spustilo " toto musim predychavat, na otca nikto nemysli, co taky chudak, uz by si chcela aj sirotsky..."
reakcia na xanti zabudla som odkliknut cituj
Najviac sa durdíš, a najmenej radíš. Zákon o rodine hovorí, že rodinou sú aj starí rodičia. My nevieme pozadie, môžeme si len čo-to prečítať. Muž je v zlom zdravotnom stave. O ňom bez neho. A riešime tu to, čo má riešiť zodpovedná pracovníčka v dobre platenej štátnej inštitúcii. Mamička sa ani nestihla pochváliť, či postonať, aká je jej finančná, či iná materiálna situácia. Vianoce pre toho chlapíka tiež nebudú vianočné. A ako sa jeho príbeh odohral nám opísala len jeho manželka. Možno to bolo tak, a možno celkom inak. Dieťa Vianoce prežije, len či ich prežije jeho tatko, toť dôležitá otázka.
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

mozete si tu pinpongovat kolko chcete neradim len som si zastala cloveka. mamicka o pozadi zacala pisat az ked sa do nej pustili ze ako moze chciet od invalida peniaze!
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

krater Pozri príspevok
mozete si tu pinpongovat kolko chcete neradim len som si zastala cloveka. mamicka o pozadi zacala pisat az ked sa do nej pustili ze ako moze chciet od invalida peniaze!
Nikto sa do mamičky nepustil, na začiatku polemizovali dvaja poradáci o ničom, nepostrehli jeden detail. Mamička dostala radu čo treba robiť. Viac jej pomôcť nemôžeme.
Naozaj ak by nebola napísala o tom alkohole, tak téma je umlčaná. Lebo poradené bolo. Toto všetko je mimo témy.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať