Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz od 1.1.2010

Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovuje vzor súhrnného výkazu k dani z pridanej hodnoty :
Usporiadat
j.u.l.i.a j.u.l.i.a

j.u.l.i.a je offline (nepripojený) j.u.l.i.a

obyčajný človiečik, ktorý sa v práci veľmi snaží aj keď je to niekedy veľmi ťažké:) ...viac
Ďakujem za odpoveď. Tak ja bežím po nový výpis
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

j.u.l.i.a Pozri príspevok
dobrý deň,
mám takú asi trochu hlúpu otázku. Na autorizáciu bez ZEP musím na DÚ predložiť výpis z OR nie starší ako tri mesiace. Ale v evidencii mám iba starší Nestačí im vytlačiť výpis z internetovej stránky orsr?
Dnes som bola na DÚ na autorizáciu. Kópiu výpisu z OR si ponechali. Pán predo mnou mal starší výpis, pýtali sa ho či nemá novší, ale vzali mu aj ten starý, asi záleží na koho človek natrafí.
V poriadku bolo aj poverenie, pre mňa ako zamestnanca./neoverené notárom/
Bolo tam asi 10 ľudí, dosť dlho trvá, kým spíšu všetky doklady, neviem si predstaviť čo tam bude v apríli
0 0
olarac olarac

olarac je offline (nepripojený) olarac

Takže naozaj, keď dodávam iba služby vrámci EÚ podávam SV štvrťročne? Neplatí štvrťročné podávanie SV len pre osoby registrované podľa par.7 alebo 7a? Ďakujem
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

olarac Pozri príspevok
Takže naozaj, keď dodávam iba služby vrámci EÚ podávam SV štvrťročne? Neplatí štvrťročné podávanie SV len pre osoby registrované podľa par.7 alebo 7a? Ďakujem
bola som sa osobne pýtať na DU, hľadali sme to všademožne, vytiahli aj Finančného spravodaja a nakoniec povedali, že služby štvrťročne. Teda, ak nesplna pri tom aj tovary viac ako 100t.

Mna totiz matalo, ze v zakone je napisane, ze obdobie na podavanie vykazu je mesacne s vynimkou, ak tovary nepresiahli sumu 100t€. Stale som si nebola ista, ci ta vynimka plati aj vtedy, ked nedodavam ziadne tovary.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

olarac Pozri príspevok
Takže naozaj, keď dodávam iba služby vrámci EÚ podávam SV štvrťročne? Neplatí štvrťročné podávanie SV len pre osoby registrované podľa par.7 alebo 7a? Ďakujem
Máš to aj v metodickom pokyne...
Pozri tento príspevok: http://www.porada.sk/1257973-post89.html
1 0
katkap17 katkap17

katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

Ahojte chcem sa spýtať môj klient je SZČO chodí za prácou do ČR ale pracuje pre slovenskú firmu ktorej potom aj fakturuje za práce v ČR. Má povinnosť registrovať sa a podávať SV? Ďakujem
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Aké práce fakturuje? Ako ste určili miesto dodania služby? Nie vždy je miesto dodania tam, kde sa na prvý pohľad zdá.
0 0
jeny9999 jeny9999

jeny9999 je offline (nepripojený) jeny9999

Prosim prosim,

moze mi niekto pomoct s tym ako sa odosiela Suhrnny vykaz?
Vyplnila som ho na drsr a nikde nevidim napis: odoslat.
Treba to ulozit a poslat v prilohe mailu?
Ak ano, tak na aku adresu?

Dakujeeem
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

jeny9999 Pozri príspevok
Prosim prosim,

moze mi niekto pomoct s tym ako sa odosiela Suhrnny vykaz?
Vyplnila som ho na drsr a nikde nevidim napis: odoslat.
Treba to ulozit a poslat v prilohe mailu?
Ak ano, tak na aku adresu?

Dakujeeem
no ja som ho este nevyplnala, vlastne este nemam dokoncenu vec DU (myslim dohodu a pod. co k tomu treba), ale na prezentacii na DU bolo pod vyplneným formularom, ked sa podpise tou znackou, cize nasim podpisom pod ktorym s zaregistrovani, tak potom tam bola ikona odoslat. Urcite to neslo ako priloha k mailu. Dufam, ze to tu niekto vysvetli blizsie, hlavne niekto kto to uz posielal.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
jeny9999 Pozri príspevok
Prosim prosim,

moze mi niekto pomoct s tym ako sa odosiela Suhrnny vykaz?
Vyplnila som ho na drsr a nikde nevidim napis: odoslat.
Treba to ulozit a poslat v prilohe mailu?
Ak ano, tak na aku adresu?

Dakujeeem
Pripájam sa, tiež by mi ma zaujímal presný postup podávania tohoto tlačiva - krok za krokom.
Budem vďačná.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

mnA by zaujímalo, či je tu niekto, komu sa už ten vykaz podarilo odoslať. Ja sa pokúšam od včera. Dostala som sa až k označeniu na odoslanie, ale tam ma stoplo, vraj nemam nejaký Axtiv... nieco a dalej sa neviem pohnúť. Netuším čo a kde mám povoliť.

Mmch, mám pocit, že sa to dá iba z IE, z mozzily ani náhoodu.
0 0
evkap. evkap.

evkap. je offline (nepripojený) evkap.

dobry ja mam taku otazku. SZCO neplatca dph robi tlmocnictvo a fakturuje do EU musi sa tiez zaregistrovat na suhrnny vykaz?? to znamena ze najprv sa musi zaregistrovat podla par.7 a bude podavat dph a tiez suhrnny vykaz??? dakujem.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Dáša_ Pozri príspevok
mnA by zaujímalo, či je tu niekto, komu sa už ten vykaz podarilo odoslať. Ja sa pokúšam od včera. Dostala som sa až k označeniu na odoslanie, ale tam ma stoplo, vraj nemam nejaký Axtiv... nieco a dalej sa neviem pohnúť. Netuším čo a kde mám povoliť.

Mmch, mám pocit, že sa to dá iba z IE, z mozzily ani náhoodu.
To isté mi hovorí ....
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Dáša_ Pozri príspevok
mnA by zaujímalo, či je tu niekto, komu sa už ten vykaz podarilo odoslať. Ja sa pokúšam od včera. Dostala som sa až k označeniu na odoslanie, ale tam ma stoplo, vraj nemam nejaký Axtiv... nieco a dalej sa neviem pohnúť. Netuším čo a kde mám povoliť.

Mmch, mám pocit, že sa to dá iba z IE, z mozzily ani náhoodu.
Máš pravdu, len cez IE je možné podávať dokumenty, pretože práve ActiveX prvky sú využité a zavolajú podpisovač, ktorým označujete dokument časovou pečiatkou. ActiveX prvky streba povoliť v systéme, aby sa preberali pri prihlásení sa na stránku DRSR.
1 0
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
"Uzavretím dohody sa daňový subjekt zaviaže doručiť do piatich pracovných dní odo dňa elektronického podania dokumentu v písomnej forme prvú stranu doručenej písomnosti a Vyhlásenie o podaní písomnosti elektronickou formou, tzv. krycí list (viď Vzory vyhlásení o podaní písomnosti elektronickou formou)."


Prosim Vas, prehladala som stranku DR, ale nenasla som v tlacivach, ako ma vyzerat kryci list?
0 0
olarac olarac

olarac je offline (nepripojený) olarac

Krycí list vytlačíš až pri odosielaní dokumentu. Vložíš si údaje z účta do súboru a ten súbor potom vložíš pri odoslaní dokladu. Po preverení, či sú korektne vyplnené údaje potom vytlačíš krycie listy, podpíšeš a dáš odoslať.
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

LUBY Pozri príspevok
"Uzavretím dohody sa daňový subjekt zaviaže doručiť do piatich pracovných dní odo dňa elektronického podania dokumentu v písomnej forme prvú stranu doručenej písomnosti a Vyhlásenie o podaní písomnosti elektronickou formou, tzv. krycí list (viď Vzory vyhlásení o podaní písomnosti elektronickou formou)."


Prosim Vas, prehladala som stranku DR, ale nenasla som v tlacivach, ako ma vyzerat kryci list?
V elektronickej podateľni pod tlačivom napr. SV máš záložku TLAČ KRYCÍCH LISTOV. Po vyplnení príslušného dokumentu si tieto krycie listy dáš vytlačiť.
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

m.hladka Pozri príspevok
Pripájam sa, tiež by mi ma zaujímal presný postup podávania tohoto tlačiva - krok za krokom.
Budem vďačná.
Postupovala som podľa tejto príručky a išlo to bez problémov.
https://www.drsr.sk/drsr/ur/doc/prirucka/index.html
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

LUBY Pozri príspevok
"Uzavretím dohody sa daňový subjekt zaviaže doručiť do piatich pracovných dní odo dňa elektronického podania dokumentu v písomnej forme prvú stranu doručenej písomnosti a Vyhlásenie o podaní písomnosti elektronickou formou, tzv. krycí list (viď Vzory vyhlásení o podaní písomnosti elektronickou formou)."


Prosim Vas, prehladala som stranku DR, ale nenasla som v tlacivach, ako ma vyzerat kryci list?
lenkam68 Pozri príspevok
V elektronickej podateľni pod tlačivom napr. SV máš záložku TLAČ KRYCÍCH LISTOV. Po vyplnení príslušného dokumentu si tieto krycie listy dáš vytlačiť.

To vážne? Ešte musím niečo posielať aj poštou?
Fajn začiatok dňa....
0 0
olarac olarac

olarac je offline (nepripojený) olarac

Dáša_ Pozri príspevok
bola som sa osobne pýtať na DU, hľadali sme to všademožne, vytiahli aj Finančného spravodaja a nakoniec povedali, že služby štvrťročne. Teda, ak nesplna pri tom aj tovary viac ako 100t.

Mna totiz matalo, ze v zakone je napisane, ze obdobie na podavanie vykazu je mesacne s vynimkou, ak tovary nepresiahli sumu 100t€. Stale som si nebola ista, ci ta vynimka plati aj vtedy, ked nedodavam ziadne tovary.
A neplatí to len pre zdaniteľnú osobu, ktorá nie je platiteľom dane, ale je príjemcom služby od zahraničnej osoby?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať