Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz od 1.1.2010

Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovuje vzor súhrnného výkazu k dani z pridanej hodnoty :
Usporiadat
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Môžeš podávať aj ostatné doklady v elektronickej podobe, ale nemusíš, ako sa rozhodneš. Súhrnný výkaz je výnimka, ten musíš elektronicky a ešte krycí list papierovou formou. Síce DU zabudol informovať svojich pracovníkov v podateľni, ako a čo majú potvrdiť. Čakala som tam cca 10 min. kým mi to potvrdila po 3telefonátoch, že čo ma potvrdiť?
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Krycí list je povinnosť len v prípade, že majú uzatvorenú dohodu s DÚ. Ak majú zaručený elektronický podpis, tak sa krycí list nepodáva.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
alušik Pozri príspevok
Krycí list je povinnosť len v prípade, že majú uzatvorenú dohodu s DÚ. Ak majú zaručený elektronický podpis, tak sa krycí list nepodáva.
Aha, a sme múdrejší, ja mám len dohodu a zle som prečítala, sorry.
0 0
olkos olkos

olkos je offline (nepripojený) olkos

Ahojte aj ja som bol na skoleni v polovici februara a hovorili nam o sluzbach v suhrnom vykaze za kvartal
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

olkos Pozri príspevok
Ahojte aj ja som bol na skoleni v polovici februara a hovorili nam o sluzbach v suhrnom vykaze za kvartal
Áno, ak dodávaš len služby, môžeš SV podávať štvrťročne, pretože hodnota služieb nie je limitovaná čiastkou 100 000 € ako tovar.
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

m.hladka Pozri príspevok
Môžeš podávať aj ostatné doklady v elektronickej podobe, ale nemusíš, ako sa rozhodneš. Súhrnný výkaz je výnimka, ten musíš elektronicky a ešte krycí list papierovou formou. Síce DU zabudol informovať svojich pracovníkov v podateľni, ako a čo majú potvrdiť. Čakala som tam cca 10 min. kým mi to potvrdila po 3telefonátoch, že čo ma potvrdiť?
A ako to dopadlo, potvrdili ti to vyhlásenie? Ja som bola dnes tiež odovzdať krycie listy (tiež som "dohodárka"), a chcela som, aby mi potvrdila pani na DÚ pre VDS v Bratislave vyhlásenie o podaní písomnosti elektr. formou, načo mi oznámila, že ona mi nič také nepotvrdí. Ale keďže som nástojila, že chcem mať potvrdené DÚ, že som to fyzicky do piatich pracovných dní odovzdala aj v papierovej forme, dala mi staré tlačivo POTVRDENIE o prevzatí dokumentu, ktoré som ručne vypísala a toto mi veľkodušne potvrdila. V tu ranu som myslela, že ma porazí ... Tak nemá jedno načo mi tú dátumovku capne
0 0
MIŠO T MIŠO T

MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

moja skusenosť - podal som SV/elektronicky-dohoda/ s hodnotou 7500 eur za mesiac 01/10 iba služby/cod 2/. Okrem toho aj riadny DPH za 01/10, a predsa som musel dnes nosit na DU aj rozpis podľa %,lebo vraj to nemajú - na ich zavolanie. Načo je potom elektronické podanie,ostatných dokladov, keď musim doložiť aj tak-tak ako som to robil doteraz????
a mne bolo zasa povedané že služby - mesačne SV
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
lenkam68 Pozri príspevok
A ako to dopadlo, potvrdili ti to vyhlásenie? Ja som bola dnes tiež odovzdať krycie listy (tiež som "dohodárka"), a chcela som, aby mi potvrdila pani na DÚ pre VDS v Bratislave vyhlásenie o podaní písomnosti elektr. formou, načo mi oznámila, že ona mi nič také nepotvrdí. Ale keďže som nástojila, že chcem mať potvrdené DÚ, že som to fyzicky do piatich pracovných dní odovzdala aj v papierovej forme, dala mi staré tlačivo POTVRDENIE o prevzatí dokumentu, ktoré som ručne vypísala a toto mi veľkodušne potvrdila. V tu ranu som myslela, že ma porazí ... Tak nemá jedno načo mi tú dátumovku capne
Ja som si stiahla aj kryci list a ten vyzerá presne ako bývala prvá strana súhrnného výkazu a druhá strana je taká tabuľka: Vyhlásenie o podaní písomnosti elektrickou formou, a v nej sú údaje: obdobie, celková suma a počet strán, dole je dátum a podpis osoby podávajúcej súhrnný výkaz

Toto mi potvrdila, ale mám aj "potvrdenku": Správa o akceptácii podania elektronickou podateľňou.
Naposledy upravil m.hladka : 23.02.10 at 15:46 Dôvod: preklep
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

m.hladka Pozri príspevok
Ja som si stiahla aj kryci list a ten vyzerá presne ako bývala prvá strana súhrnného výkazu a druhá strana je taká tabuľka: Vyhlásenie o podaní písomnosti elektrickou formou, a v nej sú údaje: obdobie, celková suma a počet strán, dole je dátum a podpis osoby podávajúcej súhrnný výkaz

Toto mi potvrdila, ale mám aj "potvrdenku": Správa o akceptácii podania elektronickou podateľňou.
Ano, tú potvrdenku zaslanú elektronickou poštou mám aj ja, ale to nie je potvrdenie, že som to skutočne predložila aj fyzicky, čo som povinná, nemá ZEP. Ale mne nechcela potvrdiť to vyhlásenie.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
lenkam68 Pozri príspevok
Ano, tú potvrdenku zaslanú elektronickou poštou mám aj ja, ale to nie je potvrdenie, že som to skutočne predložila aj fyzicky, čo som povinná, nemá ZEP. Ale mne nechcela potvrdiť to vyhlásenie.
Nemám na to slov.

Čo vlastne od nás chcú ....
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Dievčence a načo je Vám potvrdenie potvrdené DÚ? Pracujete už elektronicky.... Ak portál Daňovej správy vygeneroval potvrdenku, podanie je podané a prijaté. Podávaný dokument ste označili serverovskou značkou a časovou pečiatkou.....
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
domenico.office Pozri príspevok
Dievčence a načo je Vám potvrdenie potvrdené DÚ? Pracujete už elektronicky.... Ak portál Daňovej správy vygeneroval potvrdenku, podanie je podané a prijaté. Podávaný dokument ste označili serverovskou značkou a časovou pečiatkou.....
Áno, ale keď podávaš len na dohodu elektronickou formou, tak podľa pokynov DU je im potrebné odniesť krycí list na potvrdenie.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Ak dobre viem, nikde sa také nič neuvádza. Píše sa: do 5 dní doručiť na DÚ prvú stranu... a krycí list....., kto pošle poštou, ako mu to potvrdia?
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
domenico.office Pozri príspevok
Ak dobre viem, nikde sa také nič neuvádza. Píše sa: do 5 dní doručiť na DÚ prvú stranu... a krycí list....., kto pošle poštou, ako mu to potvrdia?
Kto tu hovorí o pošte? Osobne to nosím do podateľne, ale ak chceš poštou, tak doporučene a to je vlastne to potvrdenie, ktoré potrebuješ, že si to odoslala na DU.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Stojí za to mať ZEP.... kto by to chodil stále na DÚ, či posielal poštou.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

m.hladka Pozri príspevok
Kto tu hovorí o pošte? Osobne to nosím do podateľne, ale ak chceš poštou, tak doporučene a to je vlastne to potvrdenie, ktoré potrebuješ, že si to odoslala na DU.
Tak toto je byrokracia ako vyšitá, dostaneš elektronicky potvrdenie tak načo to potrebujú ešte papierovo priniesť, alebo doporučene zaslať. Je to nezmysel, ktorý nám "uľahčí" prácu a "odľahčí" účet. Ešte že je to u mňa len raz za kvartál.
0 0
poisonkatka poisonkatka

poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

truch Pozri príspevok
Tak toto je byrokracia ako vyšitá, dostaneš elektronicky potvrdenie tak načo to potrebujú ešte papierovo priniesť, alebo doporučene zaslať. Je to nezmysel, ktorý nám "uľahčí" prácu a "odľahčí" účet. Ešte že je to u mňa len raz za kvartál.
u nas kazdy mesiac..je to somarina ako vysita..a este aj s tym posunutym datumom na 20-ty den v mesiaci a o 5 dni zase DPH robit..
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
domenico.office Pozri príspevok
Stojí za to mať ZEP.... kto by to chodil stále na DÚ, či posielal poštou.
Možno máš pravdu, ale ja o tom nerozhodujem a ja nemienim platiť firmám každý rok za certifikát ZEP.
Takže preto.
A trochu pohybu pre svoje zdravie nezaškodí, veď celý deň sedieť ...
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
A to ja zase rád zaplatím, za ten komfort a ušetrený čas to stojí a ostane aj čas na prechádzku
0 0
daja daja

daja je offline (nepripojený) daja

Ahojte, chcem Vás poprosiť, zaniesla som pre týždňom na DU všetky doklady k autorizácii elektronických služieb /bez zaruč. podpisu/. Dodnes, ale keď sa prihlásim na www.drsr.sk, tak sa mi zobrazí len úvod- schránka správ, správa certifikátov a odhlásenie. Mala by tam byť aj kolónka DIČ. Ale ja to tam nemám.Táto kolónka sa mi zobrazí len keď mi to zautorizujú, alebo ako to vlastne je. Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať