Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz od 1.1.2010

Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovuje vzor súhrnného výkazu k dani z pridanej hodnoty :
Usporiadat
Cali11 Cali11

Cali11 je offline (nepripojený) Cali11

Prosim vas ake programy potrebujem mat nainstalovane v pc, ked chcem podat suhrny vykaz bez podpisu...Dakujem pekne...uz som z toho zufali
0 0
Cali11 Cali11

Cali11 je offline (nepripojený) Cali11

hEJ ALE KED NEMAS ten podpis?
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Tu si preštuduj, ako na to: http://www.porada.sk/t131746-podanie...01-2010-a.html
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Cali11 Pozri príspevok
Prosim vas ake programy potrebujem mat nainstalovane v pc, ked chcem podat suhrny vykaz bez podpisu...Dakujem pekne...uz som z toho zufali

Skús preštudovať aj túto tému:
http://www.porada.sk/t132188-suhrnny...ktronicky.html

konkrétne potrebuješ xmlplugin a XAdES - nájdeš tu:
http://www.porada.sk/1364790-post78.html
1 0
dasa.hlasna dasa.hlasna

dasa.hlasna je offline (nepripojený) dasa.hlasna

Poraďte mi prosím ako a čo mám vytlačiť,keď mám nezaručený podpis. Myslím tým to čo sa podáva na DU. Viem, že to má byť prvá strana výkazu a vyhlásenie o podaní. Ale neviem to nájsť.Už to mám elektronicky podané.
0 0
gabina gabina

gabina je offline (nepripojený) gabina

ako je to v prípade, ak spoločnosť robieva občasný vývoz..... doteraz sme posielali výkaz len za obdobie, keď vývoz bol zrealizovaný. Teraz ale od začiatku roka neurobili žiaden vývoz, el.podpis majú vybavený, ale posielať výkaz nemusíme ? však ?
0 0
Jajina Jajina

Jajina je offline (nepripojený) Jajina

Súhrnný výkaz budeme posielať bez zaručeného elektronického podpisu. Zmuvu s DÚ mame podpísanu, elektronickú značku a certifikát som si nainštalovala.

Na stránke DRSR som sa prihlásila, výkaz vypísala
- ale chýba mi tam tlačítko "Označiť pred odoslaním", tak ako je v návode.

Čo robím zle, musím najskôr zvoliť : uloženie do súboru ?
Vypísala som to v správnom oddelení? :
Daňové tlačivá - vyplnenie tlačív na internete
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

dasa.hlasna Pozri príspevok
Poraďte mi prosím ako a čo mám vytlačiť,keď mám nezaručený podpis. Myslím tým to čo sa podáva na DU. Viem, že to má byť prvá strana výkazu a vyhlásenie o podaní. Ale neviem to nájsť.Už to mám elektronicky podané.
Musiš si vytlačiť tkz. krycí list a ten poslať s výkazom na DÚ do 5 dní od elektronického podania.
1 0
katkap17 katkap17

katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

ahojte poraďaci , idem posielať súhrny vykaz , poskytované služby do Čiech v . Vystavená FA 31.3.2010 českých korunách .Ku ktorému dátumu ,treba hľadať kurz ,k dátumu vystavenej FA a premeniť to na eurá do SV? Ďakujem bude to devízia predaj alebo valuta?
Naposledy upravil katkap17 : 12.04.10 at 07:53
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Economic Pozri príspevok
1. po prihlásení vybrať hore z lišty firmu, za ktorú ideš podávať
2. podanie dokumentov
3. vyberieš si tip dokumentu - súhrnný výkaz
4. elektronické podanie DP
5. pokračovať
6. vyplníš, potom si môžeš dať kontrolu
7. podpíšeš ZEP-om
8. odošleš
9. môžeš si vytlačiť potvrdenku

a máš fajront a môžeš si dať kávičku
V BB to funguje na počudovanie rýchlo. V piatok som bola na DU podpísať Dohodu.... dnes ráno mi prišiel e-mail, že mám vytvorené a sprístupnené konto a môžem podávať. Tak šup a podávam. Od rána som sa však dostala len k bodu 5.Pokračovať, ďalej mi to nejde. V čom je problém????? vie mi niekto poradiť????
0 0
katkap17 katkap17

katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

katkap17 Pozri príspevok
ahojte poraďaci , idem posielať súhrny vykaz , poskytované služby do Čiech v . Vystavená FA 31.3.2010 českých korunách .Ku ktorému dátumu ,treba hľadať kurz ,k dátumu vystavenej FA a premeniť to na eurá do SV? Ďakujem bude to devízia predaj alebo valuta?


Poradí niekto?
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Vlastas Pozri príspevok
Od rána som sa však dostala len k bodu 5.Pokračovať, ďalej mi to nejde. V čom je problém????? vie mi niekto poradiť????
Z mojich skusenosti - najcastejsi dovod, ked to niekomu nefungovalo bol:

- ze nepouzivali Internet Explorer

a/alebo

- ze nemali nainstalovane vsetky 3 (!) veci a v spravnom poradi.

Zo stranky http://www.drsr.sk/wps/portal/podmienky_aes, pod pismenom H stiahnite a nainstalujte:

Xades.zip,
XmlPlugin.zip
a SignaturePolicy2010.zip

Potom restart a skuste znova.
0 1
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

pre: Katkap17

http://www.porada.sk/t128251-p4-elek...-ako-nato.html
0 0
dasa.hlasna dasa.hlasna

dasa.hlasna je offline (nepripojený) dasa.hlasna

dasa.hlasna Pozri príspevok
Poraďte mi prosím ako a čo mám vytlačiť,keď mám nezaručený podpis. Myslím tým to čo sa podáva na DU. Viem, že to má byť prvá strana výkazu a vyhlásenie o podaní. Ale neviem to nájsť.Už to mám elektronicky podané.
Tak si sama aj odpoviem. Toto je odpoveď z drsr:Mate 2 moznosti:

1 .Bud pojdete na el. podanie este raz a dojdete len po 1.stranu dokumentu. Tam stlacite tlac krycich listov a to je to co davate na DU. Dokument nemusite odoslat (aby sa im nemnozili kopie)

2. Alebo na portali pojdete na cervenej liste na elektronicku komunikaciu a vlavo na svetlomodrom paneli su Vzory vyhlaseni... to vytlacite a vyplnite rukou.

Erika Ballova
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
bodliak Pozri príspevok
Z mojich skusenosti - najcastejsi dovod, ked to niekomu nefungovalo bol:

- ze nepouzivali Internet Explorer

a/alebo

- ze nemali nainstalovane vsetky 3 (!) veci a v spravnom poradi.

Zo stranky http://www.drsr.sk/wps/portal/podmienky_aes, pod pismenom H stiahnite a nainstalujte:

Xades.zip,
XmlPlugin.zip
a SignaturePolicy2010.zip

Potom restart a skuste znova.
1.áno chyba bola že som nepoužívala Explorer, to je OK
teraz sa dostanem po "odošli" a ďalej mi píše, dokument nie je podpísaný, takže
2.tie inštalácie už nechám na technika, dúfam že zajtra sa mi to podarí. Vďaka za info.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Pred odoslanim treba podpisat, co sa celkom 'logicky' robi tlacitkom Oznacit. (ak sa dobre pamatam...)
0 1
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Jajina Pozri príspevok
Súhrnný výkaz budeme posielať bez zaručeného elektronického podpisu. Zmuvu s DÚ mame podpísanu, elektronickú značku a certifikát som si nainštalovala.

Na stránke DRSR som sa prihlásila, výkaz vypísala
- ale chýba mi tam tlačítko "Označiť pred odoslaním", tak ako je v návode.

Čo robím zle, musím najskôr zvoliť : uloženie do súboru ?
Vypísala som to v správnom oddelení? :
Daňové tlačivá - vyplnenie tlačív na internete
SV musíš vyplniť v elektronickej podateľni, nie cez vypĺňanie talčív na internete.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Ahojte, tak teraz už mám z toho riadny chaos.
1.My fakturujem služby a teraz neviem či to treba podávať štvrťročne alebo mesačne. Nemáme to za 3 mesiace ani 100 000€.
2. A ako sa vlastne podáva ten súhrnný výkaz. Prihlásila som sa stiahla klientskú a serverovskú elektronickú značku a teraz neviem ako dalej.
Prosím poradte mi
0 0
Jajina Jajina

Jajina je offline (nepripojený) Jajina

Pôvodca textu príspevku: Economic
1. po prihlásení vybrať hore z lišty firmu, za ktorú ideš podávať
2. podanie dokumentov
3. vyberieš si tip dokumentu - súhrnný výkaz
4. elektronické podanie DP
..... atď.


ďakujem aj lenkam68

poznámka k bodu 1. (pre menejzručným ako ja)
v ľavo hore pod lištou je Úvod xxx DIČ , vybrať firmu znamená kliknúť na DIČ

nevedela som to nájsť, myslela som si že DIČ je tam len iformatívne po prihlásení - mám prístup len k jednému daňovému subjektu
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
bodliak Pozri príspevok
Pred odoslanim treba podpisat, co sa celkom 'logicky' robi tlacitkom Oznacit. (ak sa dobre pamatam...)
Logicky som postupovala presne tak ako píšeš, ale mi odpíše: Nepodarilo sa stiahnuť podpisovací komponent. Treba nastaviť "Activex komponentov" takže počkám na technika, ktorý bude zajtra v práci a pozrie či spĺňa môj PC podmienky podľa bodu H (ako si písal vyššie), ak nie nainštaluje a uvidíme čo to spraví.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať