Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz od 1.1.2010

Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovuje vzor súhrnného výkazu k dani z pridanej hodnoty :
Usporiadat
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Prosím vás o radu, ako postupovať ďalej. Klient si v riadnom čase 20.4.2010 podal súhrnný výkaz. Kartičku s SK(10miest číslo) pre identifikáciu mu dodali až 22.4.2010. Na českej strane ale majú problém. Účtovníčka v ČR ho nemohla nahlásiť, nakoľko ho nenašla v zozname identifikovaných pre DPH. Mohol by si klient opraviť výkaz na nulový s tým, že vlastne bral len zálohy? Požiadal ho o to jeho český odberateľ (chlebodarca :-) ). Neviem, mne sa to nejako nezdá, dotyčný je smutný, lebo viete, ide mu o prácu. Poradí niekto?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Janiela Pozri príspevok
Prosím vás o radu, ako postupovať ďalej. Klient si v riadnom čase 20.4.2010 podal súhrnný výkaz. Kartičku s SK(10miest číslo) pre identifikáciu mu dodali až 22.4.2010. Na českej strane ale majú problém. Účtovníčka v ČR ho nemohla nahlásiť, nakoľko ho nenašla v zozname identifikovaných pre DPH. Mohol by si klient opraviť výkaz na nulový s tým, že vlastne bral len zálohy? Požiadal ho o to jeho český odberateľ (chlebodarca :-) ). Neviem, mne sa to nejako nezdá, dotyčný je smutný, lebo viete, ide mu o prácu. Poradí niekto?
No ani ja tomu celkom nerozumiem. Predpokladám, že klient mal pridelené IČ DPH už v marci, keďže podával súhrný výkaz. Pokiaľ uviedol na faktúre IČ DPH, česká strana to mala dať do daň. priznania k DPH. Ale aj keby nedala, s veľkou pravdepodobnosťou je platca DPH, takže aj keď bude podávať dodatočné DP, DPH odvedie a uplatní si. Takže by tam nemal vzniknúť rozdiel.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Nie, nie je platca DPH. Má len povinnosť podať súhrnný výkaz. Daňový úrad mu pridelil identif číslo až 17.4.2010 a kartičku mu doručil 22.4.2010. Ide teda o oneskorené prihlásenie sa. Neviem, či by sa obhájil tým, že v marci mal len zálohu,. Ide o chybu DU,ž e ho tak neskoro registrovali, bohužiaľ nemá doklad, že registráciu dodal v riadnom termíne. Neviem čo s tým ďalej, klient trvá na zálohe a tým pádom chce podať (prostredníctvom mňa) opravný nulový SV. Môžte mi ešte poradiť?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

JAJA11 Pozri príspevok
No ani ja tomu celkom nerozumiem. Predpokladám, že klient mal pridelené IČ DPH už v marci, keďže podával súhrný výkaz. Pokiaľ uviedol na faktúre IČ DPH, česká strana to mala dať do daň. priznania k DPH. Ale aj keby nedala, s veľkou pravdepodobnosťou je platca DPH, takže aj keď bude podávať dodatočné DP, DPH odvedie a uplatní si. Takže by tam nemal vzniknúť rozdiel.
Janiela Pozri príspevok
Nie, nie je platca DPH. Má len povinnosť podať súhrnný výkaz. Daňový úrad mu pridelil identif číslo až 17.4.2010 a kartičku mu doručil 22.4.2010. Ide teda o oneskorené prihlásenie sa. Neviem, či by sa obhájil tým, že v marci mal len zálohu,. Ide o chybu DU,ž e ho tak neskoro registrovali, bohužiaľ nemá doklad, že registráciu dodal v riadnom termíne. Neviem čo s tým ďalej, klient trvá na zálohe a tým pádom chce podať (prostredníctvom mňa) opravný nulový SV. Môžte mi ešte poradiť?
JAJA myslela, ze odberatel je pravdepodobne platitel DPH. Staci ked ten poda dodatocne DP k DPH, ziadna pokuta mu predsa nehrozi, lebo rozdiel bude nulovy.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, mam problem s pravnymi sluzbami konkretne: pravnik vymahal pre firmu A od firmy B (platitel DPH v CZ) dlznu sumu. Firma B zaplatila, ale tiez zaplatila aj uroky a pravne sluzby ale v jednej sume na ucet firmy A. Firma A by mala vystavit nejaky doklad. Neviem ci musi vystavit doklad aj na uroky (ale to riesim v inej teme), ale mala by refakturovat pravne sluzby, lenze pravnik za tie sluzby vystavil fakturu firme A aj s DPH, teraz by mala firma A vystavit fakturu na tieto sluzby, ale bez DPH kedze ide o sluzby podla § 15 odst. (nehmnotne sluzby). Moze to takto byt? Nemal nahodou uz pravnik vystavit fakturu bez DPH, kedze tie sluzby ma v konecnom dosledku uhradit ceska firma?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
nika.sum Pozri príspevok
Ahoj, mam problem s pravnymi sluzbami konkretne: pravnik vymahal pre firmu A od firmy B (platitel DPH v CZ) dlznu sumu. Firma B zaplatila, ale tiez zaplatila aj uroky a pravne sluzby ale v jednej sume na ucet firmy A. Firma A by mala vystavit nejaky doklad. Neviem ci musi vystavit doklad aj na uroky (ale to riesim v inej teme), ale mala by refakturovat pravne sluzby, lenze pravnik za tie sluzby vystavil fakturu firme A aj s DPH, teraz by mala firma A vystavit fakturu na tieto sluzby, ale bez DPH kedze ide o sluzby podla § 15 odst. (nehmnotne sluzby). Moze to takto byt? Nemal nahodou uz pravnik vystavit fakturu bez DPH, kedze tie sluzby ma v konecnom dosledku uhradit ceska firma?
Nie. Faktúru vystavil slovenskej firme, tak faktúruje s DPH(ak je platiteľ)
A firma "A" by mala vystaviť faktúru.
3 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Reklamu na bilboarde, ktorý je na Slovensku, chcem vyfakturovať českému obch.partnerovi. Ktorým paragrafom sa prosím mám riadiť a som vôbec povinná podať súhrnný výkaz, keďže miesto dodania nie je iný členský štát, ale SR ? Vďaka.
Naposledy upravil jess : 31.05.10 at 09:16
0 0
Cali11 Cali11

Cali11 je offline (nepripojený) Cali11

Prosim vas poradte mi....uz som podaval suhrny vykaz v aprili a teraz ho chcem podat znova..mam nastavene activeX prvky ako treba..no nejde mi to odoslat...a je to bez ZEP
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Cali11 Pozri príspevok
Prosim vas poradte mi....uz som podaval suhrny vykaz v aprili a teraz ho chcem podat znova..mam nastavene activeX prvky ako treba..no nejde mi to odoslat...a je to bez ZEP
Ja som si stiahla zo stránok DR SR program na vyplnenie výkazu a odtiaľ to ide bez problémov.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Ja som dnes posielala a nešlo mi odoslať, tak som zavolala na Caallcentrum, že mám problém a dozvedela som sa, že problém bol v tom že som to vypĺňala cez Mozilu a nie Internet explorer
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ja som to poslala celkom v pohode, najprv to vyhadzovalo, ze nemam to v spravnom formate xml (tusim), ale to bol problem ze som nemala upgrade na explorer, ked som to dala do poriadku, uz mi to preslo.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
JAJA11 Pozri príspevok
Ja som si stiahla zo stránok DR SR program na vyplnenie výkazu a odtiaľ to ide bez problémov.
... aký je to program ? Môžeš dať link ?
0 0
Cali11 Cali11

Cali11 je offline (nepripojený) Cali11

ako sa vola ten program na drsr a kde ho tam najdem...dajte prosim link
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Tu je program: http://podajdp.drsr.sk/Install/SuhrnnyVykazSetup.msi

Tu je príručka: http://podajdp.drsr.sk/pouzivatelska_prirucka.pdf
5 0
Cali11 Cali11

Cali11 je offline (nepripojený) Cali11

musim mat nato nainstalovane vsetky 3 programi a aj povelene activeX prvky? Alebo ako to vlastne teraz funguje?
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Tento program pracuje nezávisle od webovej aplikácie, takže netreba mať povolené žiadne ActiveX prvky. Ak nemáš nainštalované tie tri iné veci, samozrejme, je potrebné. Program pracuje ako klient. Vyplním si potrebné údaje, podpíšem a odošlem v prospech daňovej správy len údaje zo SV.
Naposledy upravil domenico.office : 16.10.10 at 08:16
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

viete mi poradiť, znova sa mi pokazil notebook, ako mám podať SV elektronicky? alebo sa dá aj inak? dík
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
SV sa podáva len elektronicky, to znamená, že bez PC to nie je možné.... Možno poprosiť niekoho, kto podáva SV, urobiť to na jeho PC, samozrejme cez svoje konto.
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

EšTE sa opýtam, dá sa ten elektronický podpis čo mám nainštalovaný v mojom notebooku pokazenom, nainštalovať trebárs do druhého počítača alebo je to viazané na jeden? dík
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Dá sa to všetko nainštalovať aj do iného PC. Ak sa jedná bez ZEP bude nutné: elektronická značka podateľne, D.Signer/Xades, XML Plugin, podpisová politika pre rok 2010 a poprípade vyššie mnou prilepený program. Ak sa jedná so ZEP, neinštaluje sa elektronická značka podateľne, ale musia sa nainštalovať potrebné ovládače bezpečného zariadenia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať