Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz od 1.1.2010

Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovuje vzor súhrnného výkazu k dani z pridanej hodnoty :
Usporiadat
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ide o ZEP, takže nainštalovať všetko od začiatku ako keď som inštalovala u seba a malo by to ísť? Lebo do 20-teho asi nestihnem kúpiť nový PC nainštalovať všetko a prehodiť účtovníctvo a ešte je otázka, či to vôbec zostalo na harddisku.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Či to ostalo na HDD, to neviem, dúfaj, že áno.... Áno, ak so ZEP, všetko, ako na začiatku. Použi program, ktorý je vyššie spomenutý, nemusíš sa trápiť s Explorerom. Je to jednoduchšie a spoľahlivejšie.
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ak použijem program ako píšeš, tak inštalujem potom tiež všetko rovnako ale môžem posielať napr. aj cez mozillu? ešte otázočka na tom počítači kde to chcem inštalovať musí byť originál windows?
čiže ten ZEP môžem nainštalovať aj na viac počítačov? pre istotu? chcem sa ešte opýtať, či aj do PC, kde je skúšobná verzia windows? dík
Naposledy upravil sybila3 : 16.10.10 at 09:19
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Nulový súhrnný výkaz sa nepodáva, že nie ? Či ???
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
sybila3 Pozri príspevok
ak použijem program ako píšeš, tak inštalujem potom tiež všetko rovnako ale môžem posielať napr. aj cez mozillu? ešte otázočka na tom počítači kde to chcem inštalovať musí byť originál windows?
Program pracuje bez použitia webového prehliadača..... nemusí.
1 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
sybila3 Pozri príspevok
ak použijem program ako píšeš, tak inštalujem potom tiež všetko rovnako ale môžem posielať napr. aj cez mozillu? ešte otázočka na tom počítači kde to chcem inštalovať musí byť originál windows?
čiže ten ZEP môžem nainštalovať aj na viac počítačov? pre istotu? chcem sa ešte opýtať, či aj do PC, kde je skúšobná verzia windows? dík
Áno, ZEP sa dá inštalovať do viacerých PC. Ak nemá vypršanú skúšobnú dobu, malo by to ísť.
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

domenico.office Pozri príspevok
Dá sa to všetko nainštalovať aj do iného PC. Ak sa jedná bez ZEP bude nutné: elektronická značka podateľne, D.Signer/Xades, XML Plugin, podpisová politika pre rok 2010 a poprípade vyššie mnou prilepený program. Ak sa jedná so ZEP, neinštaluje sa elektronická značka podateľne, ale musia sa nainštalovať potrebné ovládače bezpečného zariadenia.
Neviem ci tomu rozumiem:
Ja som zacala robit jedno ucto klientovi, kt. ma tiez povinnost podavat SV. Ja zo svojho PC podavam dvoch klientov, ja som registrova ako pouzivatel. Keby som chcela podat za klienta, ktory je sam registrovany ako pouzivatel, ma svoji ID, bolo by to mozne ak by mi dal ID pouzivatela, heslo, ja by som sa na svojom PC prihlasila pod jeho ID? Musela by som si stiahnut elektronicku znacku - to ma kazdy pouzivatel registrovany inu? Su to asi hlupe otazky, ale vobec sa tomu nerozumiem. Sama som si sice pripravila PC, aby som mohla posielat SV a funguje to, ale ked nemam presny navod som stratena...
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

domenico.office Pozri príspevok
Áno, ZEP sa dá inštalovať do viacerých PC. Ak nemá vypršanú skúšobnú dobu, malo by to ísť.
no práveže skúšobná doba končí a teraz neviem, čo, či nainštalovať aj tak alebo preinštalovať na wind.WP, ktorý máme legálne kúpený, ale neviem ako, či stačí len cd ale zas sa mi vymažú všetky údaje??????,,,,,,
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no nainštalovala som si ten program na SV, otvoril sa mi SV, vyplním ho a čo ďalej, nemám sprístupnené podpísať.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
sybila3 Pozri príspevok
no nainštalovala som si ten program na SV, otvoril sa mi SV, vyplním ho a čo ďalej, nemám sprístupnené podpísať.
kontrola...., sprístupní sa podpísať.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
nika.sum Pozri príspevok
Neviem ci tomu rozumiem:
Ja som zacala robit jedno ucto klientovi, kt. ma tiez povinnost podavat SV. Ja zo svojho PC podavam dvoch klientov, ja som registrova ako pouzivatel. Keby som chcela podat za klienta, ktory je sam registrovany ako pouzivatel, ma svoji ID, bolo by to mozne ak by mi dal ID pouzivatela, heslo, ja by som sa na svojom PC prihlasila pod jeho ID? Musela by som si stiahnut elektronicku znacku - to ma kazdy pouzivatel registrovany inu? Su to asi hlupe otazky, ale vobec sa tomu nerozumiem. Sama som si sice pripravila PC, aby som mohla posielat SV a funguje to, ale ked nemam presny navod som stratena...
Dá sa cez ID-čko klienta a elektronická značka je nainštalovaná v PC, tú nebude treba.
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

domenico.office Pozri príspevok
Dá sa cez ID-čko klienta a elektronická značka je nainštalovaná v PC, tú nebude treba.
Super, to som rada, budem mat usetreny cas.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Viete mi niekto povedať, čo môžu byť "logické chyby" ? Program (Omega) mi vygeneruje súbor, ja ho nahrám, nič nemením a kontrola mi vyhodí takúto chybu. Síce som to odoslala a z DÚ nenamietali, ale zaujíma ma to.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
jess Pozri príspevok
Viete mi niekto povedať, čo môžu byť "logické chyby" ? Program (Omega) mi vygeneruje súbor, ja ho nahrám, nič nemením a kontrola mi vyhodí takúto chybu. Síce som to odoslala a z DÚ nenamietali, ale zaujíma ma to.
Môže to byť nevyplnený údaj DÚ, dátum, kód právnej formy, popozeraj si pozorne ešte raz celý SV
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
jess Pozri príspevok
Nulový súhrnný výkaz sa nepodáva, že nie ? Či ???
Posúvam...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
Posúvam...
NULOVÝ SA NEPODÁVA
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
Posúvam...
Nulový SV sa nepodáva. Ale v prípade zistenia, že predsa len bolo treba podať, platí sa plná pokuta. Preto je asi lepšie podať aj nulový. Aspoň ja si myslím
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
JAJA11 Pozri príspevok
Nulový SV sa nepodáva. Ale v prípade zistenia, že predsa len bolo treba podať, platí sa plná pokuta. Preto je asi lepšie podať aj nulový. Aspoň ja si myslím
No má to niečo do seba. Pokuta je vysoká.

Zákon o správe daní a poplatkov.

(6) Ak daňový subjekt nepredloží v ustanovenej lehote hlásenie alebo prehľad podľa osobitného zákona, 6ec) správca dane mu uloží pokutu 66,38 €; ak hlásenie alebo prehľad daňový subjekt nepredloží ani v lehote určenej správcom dane vo výzve, správca dane mu uloží pokutu 132,77 €. Ak daňový subjekt v ustanovenej lehote nepredloží súhrnný výkaz podľa osobitného zákona, 11ae) správca dane mu uloží pokutu 331,93 €; ak súhrnný výkaz daňový subjekt nepredloží ani v lehote určenej správcom dane vo výzve, správca dane mu uloží pokutu 663,87 €. Správca dane podľa prvej vety alebo druhej vety je oprávnený daňovému subjektu uložiť len jednu pokutu.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

mám otázku, z minulého kvartálu mám na pc uložený náhradný spôsob na podávanie suhrnného výkazu. dá sa stále použiť táto cesta alebo musím predsa len nejak nainštalovať to, čo sa mi nedarilo?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

JAJA11 Pozri príspevok
Nulový SV sa nepodáva. Ale v prípade zistenia, že predsa len bolo treba podať, platí sa plná pokuta. Preto je asi lepšie podať aj nulový. Aspoň ja si myslím
A da sa podat nulovy?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať