Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz od 1.1.2010

Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovuje vzor súhrnného výkazu k dani z pridanej hodnoty :
Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
marjankaj Pozri príspevok
No má to niečo do seba. Pokuta je vysoká.

Zákon o správe daní a poplatkov.

POZOR !!! HLÁSENIE alebo PREHĽAD nerovná sa SÚHRNNÝ VÝKAZ !!!!!
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
nika.sum Pozri príspevok
A da sa podat nulovy?
Nedá.
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Rozalka Pozri príspevok
Nedá.
Tak potom nechapem o com sa tu hovori.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Economic Pozri príspevok
POZOR !!! HLÁSENIE alebo PREHĽAD nerovná sa SÚHRNNÝ VÝKAZ !!!!!
Že by som nevedel čítať? Myslím to zvýraznené fialovým.

Rozalka Pozri príspevok
Nedá.
S nulovým som to ešte neskúšal. Takže nech skúsi a uvidí.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
marjankaj Pozri príspevok
Že by som nevedel čítať? Myslím to zvýraznené fialovým.



S nulovým som to ešte neskúšal. Takže nech skúsi a uvidí.
V zákone sa nepíše, že sa podáva aj nulový SV. Keby sa podával SV nulový, to by akože všetci mali podávať, aj tí čo sa ich to netýka ?? Určite nie ! Ak subjekt nepredloží a má povinnosť ho predložiť vtedy hrozí pokuta !!! Opravte ma ak sa mýlim. Mýliť sa je ľudské.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

marjankaj Pozri príspevok
Že by som nevedel čítať? Myslím to zvýraznené fialovým.



S nulovým som to ešte neskúšal. Takže nech skúsi a uvidí.
Ja som to tiez neskusala, len som zvedava, ked to tu spominate. Rozalka to asi skusala vsak?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Economic Pozri príspevok
POZOR !!! HLÁSENIE alebo PREHĽAD nerovná sa SÚHRNNÝ VÝKAZ !!!!!
Ja som podala aj nulový a zobralo mi to. Robila som to cez ten program DR SR. Ale je pravda, neskontrolovala som, či mi ho nevrátilo

Kontrolovala som to a prešlo to :-)
Naposledy upravil JAJA11 : 16.10.10 at 17:30 Dôvod: doplnenie
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Tak ked zistis, ci vratilo alebo nie, prosim daj vediet :-)
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Economic Pozri príspevok
V zákone sa nepíše, že sa podáva aj nulový SV. Keby sa podával SV nulový, to by akože všetci mali podávať, aj tí čo sa ich to netýka ?? Určite nie ! Ak subjekt nepredloží a má povinnosť ho predložiť vtedy hrozí pokuta !!! Opravte ma ak sa mýlim. Mýliť sa je ľudské.
Ak to technicky nejde, tak je to bezpredmetné. Je to však dosť šalamúnske riešenie v tých zákonoch. Tým, že mi znemožnia podať nulový súhrnný výkaz, tak som zároveň vystavený pokute 10 000 SK.
A nepovedal som, že by to všetci mali podávať. Veď predtým sa musia aj zaregistrovať, ak by sa ich to týkalo.
A to máš pravdu, ak nepredloží a má povinnosť predložiť, tak hrozí pokuta. Lenže nemusí mať na to doklady. Podaním nulového SV by sa dalo tomu predísť.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Economic Pozri príspevok
V zákone sa nepíše, že sa podáva aj nulový SV. Keby sa podával SV nulový, to by akože všetci mali podávať, aj tí čo sa ich to netýka ?? Určite nie ! Ak subjekt nepredloží a má povinnosť ho predložiť vtedy hrozí pokuta !!! Opravte ma ak sa mýlim. Mýliť sa je ľudské.
Je pravda, že nie je povinnosť podaž ak je nulový. Pri tých, o ktorých viem, že nemajú činnosť do zahraničia, ani nepodávam. Ale mám klientov, ktorí majú občas takúto činnosť, tak sa chcem vyvarovať chyby, ak by mi náhodou doniesli zabudnutú vystavenú faktúru a nebol by podaný SV. V tom prípade by sa platila plná pokuta a nebolo by možné podať dodatočný súhrnný výkaz.

Ja som to začala práve robiť po tom, čo sa tu niekto sťažoval, že nedostal tieto faktúry, až po 20. a potom už museli platiť plnú pokutu.
Naposledy upravil JAJA11 : 16.10.10 at 17:38 Dôvod: doplnenie
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

nika.sum Pozri príspevok
A da sa podat nulovy?
Áno, prešlo to

a týkalo sa to 2.kvartálu, odovzdala som to aj na DÚ a nevrátili mi to. Len neviem čo spravia, keď to takto budú robiť všetci
Ale zákon a hlavne pokuty k tomu nútia
Naposledy upravil JAJA11 : 16.10.10 at 17:49
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
JAJA11 Pozri príspevok
Áno, prešlo to

a týkalo sa to 2.kvartálu, odovzdala som to aj na DÚ a nevrátili mi to. Len neviem čo spravia, keď to takto budú robiť všetci
Ale zákon a hlavne pokuty k tomu nútia
Nemali by s tým nič urobiť. Neviem o tom, že by zákon zakazoval podávať nulový SV.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Neviem, ako sa vám podarilo podať nulový výkaz.

Raz sme do výkazu uviedli nesprávne IČ DPH odberateľa, pri podaní opravného výkazu sa celková suma opravy nemenila, takže na prvej strane bola suma 0,00 - toto sa jednoducho nedalo do výkazu napísať. Tak sme do výkazu uviedli 10, pri tlačení na miesto, kde by sa bola vytlačila "1" nalepili papierik, výkaz vytlačili, papierik odlepili a opravený výkaz zaniesli na DÚ, nech si to skúsia nahrať do systému s 0 €. Čo s tým nakoniec na DÚ spravili, nepodarilo sa zistiť.
1 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Kdesi som citala, ze nulovy vykaz sa nepodava. Danovy urad ma moznost z vykazu DPH zistit, ze ziadne plnenia neboli.
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
durisovad Pozri príspevok
Kdesi som citala, ze nulovy vykaz sa nepodava. Danovy urad ma moznost z vykazu DPH zistit, ze ziadne plnenia neboli.
Tu nejde o to či sa podáva alebo nepodáva.
Ale ak nepodám, a neskôr zistím, že som podať mal, tak ak by som mal podaný nulový výkaz, tak by ma nemohli pokutovať sumou 10000 Sk.

Druhá vec je či je to technicky možné. Rozalke sa to nepodarilo a JAJA11 hovorí, že jej to prešlo. Tak by som chcel vedieť ako na to.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

durisovad Pozri príspevok
Kdesi som citala, ze nulovy vykaz sa nepodava. Danovy urad ma moznost z vykazu DPH zistit, ze ziadne plnenia neboli.
Áno to je pravda, ale tu na porade sa riešilo, že nepodali súhrnný výkaz lebo nemali informáciu o zahraničných faktúrach. A potom chceli podať, ale už dostali pokutu naplno
Tým nulovým som sa chcela tomu vyhnúť. Mám ľudí, ktorí urobia do zahraničia 2-3 faktúry ročne. A ak mi ich zabudnú dať, tak je to riadne vysoká pokuta
Ľuďom o ktorých viem, že nerobia faktúry do zahraničia nulové nepodávam
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ked sefinkovia zabudnu dat faktury, musia ratat s pokutou. Neviem, ci to riesi podanie nuloveho vykazu.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

marjankaj Pozri príspevok
Tu nejde o to či sa podáva alebo nepodáva.
Ale ak nepodám, a neskôr zistím, že som podať mal, tak ak by som mal podaný nulový výkaz, tak by ma nemohli pokutovať sumou 10000 Sk.

Druhá vec je či je to technicky možné. Rozalke sa to nepodarilo a JAJA11 hovorí, že jej to prešlo. Tak by som chcel vedieť ako na to.
Ja som si vytvorila dáta v programe Omega. Tie som načítala do programu zo stránok DR SR na podávanie súhrnného výkazu. Program kontroluje dáta a pri kontrole nemal problém s tým, že je to nulový súhrnný výkaz. V tomto programe sa výkaz aj podpíše a potom sa odošle. Príde aj potvrdenie o odoslaní na DR SR. Odtiaľto si aj tlačím doklady.

Link na tento program je v príspevku 675.
Naposledy upravil JAJA11 : 16.10.10 at 19:13 Dôvod: Doplnenie
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

durisovad Pozri príspevok
Ked sefinkovia zabudnu dat faktury, musia ratat s pokutou. Neviem, ci to riesi podanie nuloveho vykazu.
Ale keď sa dá pomôcť, prečo nie?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
JAJA11 Pozri príspevok
Ja som si vytvorila dáta v programe Omega. Tie som načítala do programu zo stránok DR SR na podávanie súhrnného výkazu. Program kontroluje dáta a pri kontrole nemal problém s tým, že je to nulový súhrnný výkaz. V tomto programe sa výkaz aj podpíše a potom sa odošle. Príde aj potvrdenie o odoslaní na DR SR. Odtiaľto si aj tlačím doklady.
No v tomto prípade by som bol zvedavý, ak by som dodatočne opravoval ten výkaz, podľa akého paragrafu by dali tú pokutu. Pokuta je iba za nepodanie, a ja by som mal potvrdené že som podal.(aj keď som nemusel)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať