Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz od 1.1.2010

Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovuje vzor súhrnného výkazu k dani z pridanej hodnoty :
Usporiadat
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

durisovad Pozri príspevok
Kdesi som citala, ze nulovy vykaz sa nepodava. Danovy urad ma moznost z vykazu DPH zistit, ze ziadne plnenia neboli.
Ale sluzby ktore idu do SV predsa nevstupuju do DP DPH nie?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Davam vsetky plnenia bez DPH do riadku 15 v danovom priznani DPH. Nasledne vsetky taketo plnenia davam do suhrnneho vykazu. Absolvovala som uz viacero kontrol DPH a zatial to nikto nenapadol, takze predpokladam, ze je to spravne.
0 0
pepoxx pepoxx

pepoxx je offline (nepripojený) pepoxx

Prosim o radu.

Zivnostnik, platca DPH, pracuje v CR na stavbe, fakturuje ceskemu platcovi DPH instalaterske prace. Faktury su bez DPH.

Jedna sa o par. 15 alebo 16?

Podava suhrnny vykaz?

Dakujem za odpoved.
Peter
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

durisovad Pozri príspevok
Davam vsetky plnenia bez DPH do riadku 15 v danovom priznani DPH. Nasledne vsetky taketo plnenia davam do suhrnneho vykazu. Absolvovala som uz viacero kontrol DPH a zatial to nikto nenapadol, takze predpokladam, ze je to spravne.
Bola by som rada keby sa k tomuto vyjadrili viacerí. Uz viackrat som si to hladala tu na porade a vzdy som prisla k vysledku, ze sluzby kt. su v SV sa do DP DPH nedavaju. Prezrela som aj poucenie k podavaniu DP DPH : 33. Riadok 15 – základ dane za všetky dodané tovary a služby oslobodené od dane podľa § 28 až 41, § 43, § 46, § 47 a § 48 ods. 8 zákona. Tento riadok nie je súčtom riadkov 16 a 17.


A podla tohoto by nemali byt v r. 15, ale nakolko nemam skusenost ako na toto reaguju pracovnici DU pri kontrole, nemozem tvrdit, ze je to spravne.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

pepoxx Pozri príspevok
Prosim o radu.

Zivnostnik, platca DPH, pracuje v CR na stavbe, fakturuje ceskemu platcovi DPH instalaterske prace. Faktury su bez DPH.

Jedna sa o par. 15 alebo 16?

Podava suhrnny vykaz?

Dakujem za odpoved.
Peter
Sluzby vztahujuce sa na nehnutelnost(co podla mna instalaterske prace su) sa posudzuju podla §16 odst.1 a podla tohoto miesto dodania je tam kde sa nehnutelnost nachadza (je jedno ci je to pre zdanitelnu osobu alebo nezdanitelnu). Kedze vy to poskytujete pre zdanitelnu osobu moze sa danova povinnost preniest na odberatela (uz to tu bola velakrat rozoberana a v CZ tusim ta moznost je), preto fakturujete bez DPH, ale kedze sa nejedna o §15 odst. 1, nemate povinnost podavat SV.
0 0
pepoxx pepoxx

pepoxx je offline (nepripojený) pepoxx

Dakujem!
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ešte s opýtam, ak má nainštalovaný program na podanie SV bez využitia drsr, tak nainštalujem len ZEP a nemusím inštalovať z drsr nič? dík
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
sybila3 Pozri príspevok
ešte s opýtam, ak má nainštalovaný program na podanie SV bez využitia drsr, tak nainštalujem len ZEP a nemusím inštalovať z drsr nič? dík
SV podávaš cez drsr.sk stránku, mala by si tam mať sprístupnené konto či seba alebo svojich klientov, musíš mať nainštalované ovládacie prvky... S DÚ musí byť spísaná zápisnica o ústnom pojednávaní s obsahom na autorizované elektronické služby prostredníctvom ZEP.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
sybila3 Pozri príspevok
ešte s opýtam, ak má nainštalovaný program na podanie SV bez využitia drsr, tak nainštalujem len ZEP a nemusím inštalovať z drsr nič? dík
Ak podávaš programom, nenastavuješ nič.
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Economic Pozri príspevok
SV podávaš cez drsr.sk stránku, mala by si tam mať sprístupnené konto či seba alebo svojich klientov, musíš mať nainštalované ovládacie prvky... S DÚ musí byť spísaná zápisnica o ústnom pojednávaní s obsahom na autorizované elektronické služby prostredníctvom ZEP.
toto všetko viem a to som mala na notebooku, ale ten sa pokazil, tak sa pýtam ako nato v núdzovom režime, aby som stihla SV do 20-teho.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
sybila3 Pozri príspevok
toto všetko viem a to som mala na notebooku, ale ten sa pokazil, tak sa pýtam ako nato v núdzovom režime, aby som stihla SV do 20-teho.

Tak potom z cudzieho PC kto to má a prihlásiť sa pod svojim kontom a podať.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no takú možnosť tiež nemám.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Economic Pozri príspevok
Tak potom z cudzieho PC kto to má a prihlásiť sa pod svojim kontom a podať.
sybila3 Pozri príspevok
no takú možnosť tiež nemám.
skus internetovu kaviareň
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

no neviem či je v internetovej kaviarni v počítači nainštalovaná elektronická značka podateľne portálu eTax DR SR
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ale veď vyššie píšete, že stačí nainštalovať program na SV, ktorý už mám už inštalujem ZEP a skúsim, či mi to pôjde odoslať bez drsr.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, asi to uz bolo niekde spominane, ale neviem to ako na potvoru najst. Ked mam podany SV, vytlacene krycie listy, co mi ostava, myslim co mi potvrdi DU pri odneseni krycieho listu? Vyhlasenie o podani asi nechavam na DU a mne potvrdia podanie krycieho listu na prvej strane SV?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

nika.sum Pozri príspevok
Ahoj, asi to uz bolo niekde spominane, ale neviem to ako na potvoru najst. Ked mam podany SV, vytlacene krycie listy, co mi ostava, myslim co mi potvrdi DU pri odneseni krycieho listu? Vyhlasenie o podani asi nechavam na DU a mne potvrdia podanie krycieho listu na prvej strane SV?
Ja si to tlačím 2x celé a na tú kópiu mi dajú pečiatku DÚ
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

JAJA11 Pozri príspevok
Ja si to tlačím 2x celé a na tú kópiu mi dajú pečiatku DÚ
Aj ja to tak robi klientom, len som chcela vediet, co vlastne by malo zostat na DU. DAkujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ako podám elektornicky SV, ak klient nemá vybavený elektronický podpis?
Na svojom PC mám nainštalovanú aplikáciu na vyplnenie a odoslanie SV, len neviem výkaz elektornicky podpísať....
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Z konta na www.drsr.sk treba stiahnuť v správe certifikátov elektronickú značku podateľne, aplikácia v sebe obsahuje všetky potrebné komponenty, okrem tejto.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať