Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz od 1.1.2010

Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovuje vzor súhrnného výkazu k dani z pridanej hodnoty :
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Už to funguje. Ale ešte jedna otázočka, kde vytlačím krycí list?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Už som to našiel..... Ešte raz vďaka
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Nemáš za čo. Rado sa stalo.
0 0
zuzkaml19 zuzkaml19

zuzkaml19 je offline (nepripojený) zuzkaml19

Dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať, či mi niekto nevie poradiť, ak som v 3. štvr. prekročila hodnotu 100 000 eur, podala som SV za každý mesiac a teraz mám podávať SV každý mesiac do toho 20., alebo mám počkať kým skončí 4. štvr. a až potom naraz podať SV za každý mesiac? ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zuzkaml19 Pozri príspevok
Dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať, či mi niekto nevie poradiť, ak som v 3. štvr. prekročila hodnotu 100 000 eur, podala som SV za každý mesiac a teraz mám podávať SV každý mesiac do toho 20., alebo mám počkať kým skončí 4. štvr. a až potom naraz podať SV za každý mesiac? ďakujem
Po prekročení 100 000.- Eur by som podávala SV mesačne vždy do 20-teho nasledujúceho mesiaca.
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

zuzkaml19 Pozri príspevok
Dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať, či mi niekto nevie poradiť, ak som v 3. štvr. prekročila hodnotu 100 000 eur, podala som SV za každý mesiac a teraz mám podávať SV každý mesiac do toho 20., alebo mám počkať kým skončí 4. štvr. a až potom naraz podať SV za každý mesiac? ďakujem
Ak hodnota dodaných tovarov uvedených v § 80 ods. 1 písm. a) až c) zákona o DPH presiahne v príslušnom kalendárnom štvrťroku hodnotu 100 000 eur, platiteľ dane nemôže súhrnný výkaz podať za kalendárny štvrťrok. Možnosť podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok prestáva platiť od skončenia kalendárneho mesiaca, v ktorom hodnota dodaných tovarov presiahne v príslušnom kalendárnom štvrťroku hodnotu 100 000 eur. V takomto prípade je platiteľ dane povinný podať súhrnný výkaz osobitne za každý kalendárny mesiac príslušného kalendárneho štvrťroka.
Príklad č. 3
Platite
ľ dane dodal v januári 2010 tovar pre rakúskeho podnikateľa identifikovaného pre daň v Rakúsku v hodnote 20 000 eur a pre maďarského podnikateľa identifikovaného pre daň v Maďarsku v hodnote 33 000 eur. V mesiaci február 2010 dodal tovar pre nemeckého podnikateľa identifikovaného pre daň v Nemecku v hodnote 65 000 eur . Po skončení mesiaca február 2010 hodnota dodaných tovarov za mesiace január a február 2010 predstavuje 118 000 eur. Keďže sa presiahla hodnota 100 000 eur, platiteľ dane je povinný podať samostatne súhrnný výkaz za kalendárny mesiac január 2010 a samostatne za kalendárny mesiac február 2010 v lehote na podanie súhrnného výkazu za kalendárny mesiac, v ktorom hodnota dodaných tovarov presiahla 100 000 eur, teda do 20. marca 2010.
Ak hodnota dodaných tovarov presiahla v niektorom z kalendárnych štvrťrokov hodnotu 100 000 eur, možnosť podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok prichádza do úvahy najskôr po uplynutí ďalších štyroch kalendárnych štvrťrokov.
Príklad č. 4
Platite
ľ dane podal za I. štvrťrok 2010 súhrnný výkaz, keďže hodnota tovarov dodaných podľa § 43 a § 45 zákona o DPH dosiahla v tomto štvrťroku hodnotu 54 520 eur. V rámci II. štvrťroka 2010 platiteľ dane podával súhrnný výkaz za jednotlivé kalendárne mesiace, pretože v mesiaci apríl 2010 dodal tovar do iného členského štátu oslobodený od dane v celkovej hodnote 102 000 eur. Opätovne podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok bude platiteľ dane môcť najskôr až za III. štvrťrok 2011, za podmienky, ak hodnota dodaných tovarov nepresiahne v tomto kalendárnom štvrťroku a v každom zo štyroch predchádzajúcich kalendárnych štvrťrokov (III.Q.2010, IV.Q.2010, I.Q.2011, II.Q.2011) hodnotu 100 000 eur.
2 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
zuzkaml19 Pozri príspevok
Dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať, či mi niekto nevie poradiť, ak som v 3. štvr. prekročila hodnotu 100 000 eur, podala som SV za každý mesiac a teraz mám podávať SV každý mesiac do toho 20., alebo mám počkať kým skončí 4. štvr. a až potom naraz podať SV za každý mesiac? ďakujem
Predpokladám, že prekročenie sa vzťahuje len na 3.Q, teda nie kumulatívne január - september, ale len júl - september.

Za 3. štvrťrok si podala za každý mesiac štvrťroka samostatný SV, teraz už budeš podávať stále mesačne, až kým neuplynú ďalšie štyri kalendárne štvrťroky, samozrejme, že ani v jednom nesmie prekročiť hranicu 100 T.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ja len upozornujem precitajte si pozorne prispevok 767 od Jeso. Stale v tom ma vela podnikatelov a asi aj uctovnikov chaos. Limit sa tyka dodania tovarov, nie sluzieb ten je neobmedzeny. Minuly tyzden som to musela opakovat svojim dvom klientom.
0 0
zuzkaml19 zuzkaml19

zuzkaml19 je offline (nepripojený) zuzkaml19

ďakujem Vám pekne.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ďalšia zmena, toto mi dnes došlo:

Dobry den,
Danove riaditelstvo SR Vam oznamuje, ze s ucinnostou od 1.12.2010 dochadza k zmene verzie podpisoveho komponentu D.Signer/XAdES na strane klienta pri vyuzivani autorizovanej sluzby elektronickeho dorucovania danovych dokumentov z dovodu uplynutia doby certifikacie povodne vyuzivanej verzie aplikacie.
Preinstalovanie verzie podpisoveho komponentu sa tyka vsetkych pouzivatelov autorizovanej sluzby elektronickeho dorucovania dokumentov bez ohladu na skutocnost, ci su dorucovane dokumenty podpisovane zarucenym elektronickym podpisom alebo oznacovane elektronickou znackou podatelne portalu eTax DR SR (t. zn. ak pouzivatel komunikuje s danovou spravou na zaklade uzatvorenej Dohody o sposobe dorucovania pisomnosti dorucovanych elektronickymi prostriedkami, ktore nebudu podpisane zarucenym elektronickym podpisom uzatvorenej podla § 20 ods. 8 zakona c. 511/1992 Zb. v zneni neskorsich predpisov), a bez ohladu na sposob pristupu k sluzbe elektronickeho podavania dokumentov (webove rozhranie aplikacie alebo specificka aplikacia pre elektronicke podavanie suhrnnych vykazov DPH).
Postup instalacie pri zmene komponentu na strane pouzivatela:
1. Odinstalovanie vsetkych komponentov aplikacie D.Signer/XAdES v1.0.0.0
2. Instalacia aplikacie D.Signer/XAdES v1.1.0.0
- Instalacny subor (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_ko...rxades1100.zip)
- Pouzivatelska prirucka (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_ko...rucka_1100.pdf)
3. Registracia podpisovej politiky pre aplikaciu D.Signer/XAdES v1.1.0.0
- Instalacny subor (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_ko...a/pp_3_1_4.zip)
- Pouzivatelska prirucka (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_ko...0_prirucka.pdf)
Informacie o zmene verzie komponentu su zverejnene na strankach Portalu danovej spravy SR.

Callcentrum
Daňové riaditeľstvo Slovenskej republiky
Nová ul. 13
975 04 Banská Bystrica
Slovenská republika
tel.: +421 48 43 17 222
mailto: callcentrum@drsr.sk



Ak to už niekto inštaloval nech poradí, čo treba presne robiť, lebo mám obavy že zase bude veselo:
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Aj mne to prišlo, keď si to prečítal technik tak nechcite vidieť jeho reakciu. Budeme sa tomu môcť venovať až koncom týždňa lebo má veľa roboty, a obáva sa že to nebude také jednoduché.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
veď to!!!
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Podla mojho nazoru by pracovnici danoveho uradu mali obehnut svojich klientov a nainstalovat im to, ked to stale menia a ako sa vyjadril technik, ktory to bude robit u VLASTAS, to nebude vobec jednoduche. Ved predsa ziju z nasich prispevkov.
5 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

No technik len zahmlieva, problém to až taký nie je, keď som si to nainštalovala aj sama. Skôr mám problém s odoslaním výkazu cez program na podávanie súhrnného výkazu. Program sa tvári, že výkaz podpísal, odoslal (vytvorí mi aj potvrdenku), ale na stránkach DR SR nemám potvrdenie o odovzdaní súhrnného výkazu. Odovzdala som aj vyhlásenie o podaní a teraz čakám, že mi budú volať, že im nič neprišlo :-(
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

JAJA11 Pozri príspevok
No technik len zahmlieva, problém to až taký nie je, keď som si to nainštalovala aj sama. Skôr mám problém s odoslaním výkazu cez program na podávanie súhrnného výkazu. Program sa tvári, že výkaz podpísal, odoslal (vytvorí mi aj potvrdenku), ale na stránkach DR SR nemám potvrdenie o odovzdaní súhrnného výkazu. Odovzdala som aj vyhlásenie o podaní a teraz čakám, že mi budú volať, že im nič neprišlo :-(
Tak to si frajer, ja to sama určite nezvládnem a to nie som až taký PC analfabet. Ale som účtovník, nie informatik. Akoby nebolo od 1.1. dosť iných zmien, toto ma fakt naštvalo.....
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

dogicka Pozri príspevok
Tak to si frajer, ja to sama určite nezvládnem a to nie som až taký PC analfabet. Ale som účtovník, nie informatik. Akoby nebolo od 1.1. dosť iných zmien, toto ma fakt naštvalo.....
Tak ja som trochu počítačom pričuchla, (študovala som ASR ešte za čias veľkých počítačov a SMEPiek ) a aj keď teraz robím účtovníctvo, štúdium mi pri takýchto jednoduchších veciach pomáha) a robím si ich sama. Na komplikovanejšie veci si pravdaže voláme človeka. Ak si technik pozrie postup, nemôže mať problém s preinštaláciou, trvalo mi to pol hodiny a aj len preto, že som preskočila jeden krok a musela som hľadať chybu
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

dogicka Pozri príspevok
Tak to si frajer, ja to sama určite nezvládnem a to nie som až taký PC analfabet. Ale som účtovník, nie informatik. Akoby nebolo od 1.1. dosť iných zmien, toto ma fakt naštvalo.....
Ahoj, ja som sa toho tiez dost obavala, ale isla som krok po kroku podla navodu a asi to je v poriadku. Dokument sa mi podpisal, ale neodosielala som lebo to budem musiet az v januari.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Súhlasím s tým, že nainštalovať si nové komponenty aplikácie D.Signer/XAdES v1.1.0.0 nie je nič zložité. Treba postupovať podľa tých inštrukcií a všetko ide a funguje. Už som aj odoslala nejaké výkazy a prešli a akceptovali ich. Netreba sa obávať.
1 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

JankaO Pozri príspevok
Súhlasím s tým, že nainštalovať si nové komponenty aplikácie D.Signer/XAdES v1.1.0.0 nie je nič zložité. Treba postupovať podľa tých inštrukcií a všetko ide a funguje. Už som aj odoslala nejaké výkazy a prešli a akceptovali ich. Netreba sa obávať.
Mne na stránkach DR SR nedáva potvrdenie o prijatí súhrnného výkazu, ako to bývalo doteraz. Keď sa však idem pozrieť na podané výkazy. tam to už mám 3 x ako zaevidované A pritom som ho už podala ten prvý raz 9.12.2010. Nemám tam napísané, že by mal chybu.
Pri spustení testu na DR SR mi vyhlási, že skontrolovať to môže až keď budem mať výkazy spracované alebo vyhlásené za chybné
Takže teraz neviem čo s tým? Nemali ste niekto už takýto problém
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

JankaO Pozri príspevok
Súhlasím s tým, že nainštalovať si nové komponenty aplikácie D.Signer/XAdES v1.1.0.0 nie je nič zložité. Treba postupovať podľa tých inštrukcií a všetko ide a funguje. Už som aj odoslala nejaké výkazy a prešli a akceptovali ich. Netreba sa obávať.
No tak ja isto nepatrím k technickým typom (ťažko mi je ísť krok za krokom podľa návodu, keď ani návodu nerozumiem), a okrem toho mám teraz toľko svojej (myslím účtovníckej) práce, že nemám čas sa tým vôbec zaoberať a určite zavolám známemu, aby sa mi na to prišiel pozrieť. Je fajn kočky, že ste v tomto také šikovné, no myslím si, že sa medzi nami nájde viac takých ako ja, ktorým sa to jednoduché vôbec nezdá.
Celkovo mi tento výmysel posialať SV iba elektronicky, ešte k tomu do termínu 20. v mesiaci príde dosť zaťažujúci.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať