Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz od 1.1.2010

Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovuje vzor súhrnného výkazu k dani z pridanej hodnoty :
Usporiadat
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Economic Pozri príspevok
Z praxe by som doporučila rozhodnúť sa pre využívanie ZEP-u. To preto, aby Ti odpadla povinnosť dokladať ešte niečo písomne na Dú. Ja na ZEP nedám dopustiť. Odošlem elektronicky a nemusím sa už o nič starať. Ja sa registrujem a portáli drsr.sk no a mňa môže aj 15 klientov splnomocniť na elektronické podávanie dokumentov. Ja iba za každého takého klienta spíšem Zápisnicu o ústnom pojednávaní na DÚ a už frčím. Všetko realizujem cez moje ID, len v hornej lište si vyberiem DIČ za ktorého klienta podávam. Hore je ich celý zoznam, tých, ktorých mám sprístupnených.
Dakujem za radu, urcite v buducnosti o tom budem uvazovat, zatial sa mi to z financneho hladiska neoplati, mam vacsionou mensie firmy a vsetky DU nie su daleko od mojho bydliska, ale postupne s narastajucim mnozstvom prace (klientov) tu bude pre mna asi vyhodne. Dakujem
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

abel Pozri príspevok
Tak sa chystám na prezentácie, ktoré robí DÚ, najbližšie mám Trnavu, len nie som si istá, či tam v nedeľu 7. 2. 2010 skutočne niekto príde
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvita...terprezeas.pdf

DPH a informácia k novele zákona o DPH účinnej od 1.1.2010 podľa jednotlivých pracovísk DR SR:
Pracovisko Dátum konania Miesto konania
Bratislava 8.2.2010 Pracovisko DR SR Bratislava, Ševčenkova 32, zasadačka
Trnava 7.2.2010 Obvodný úrad Trnava, Kollárova 8, Trnava
zasadačka na 1. poschodí
Nitra 29.1.2010 Daňový úrad Nitra I, Damborského 5, Nitra, zasadačka
Trenčín 10.2.2010 Obvodný úrad Trenčín, Hviezdoslavova 3 Trenčín, zasadačka
Žilina 11.2.2010 Mestský úrad Žilina, malá zasadačka
Banská
Bystrica 12.2.2010 Daňový úrad I, Banská Bystrica, Trieda SNP 75, zasadačka
Košice 2.2.2010 Daňový úrad Košice V, Južná trieda 8, Košice, zasadačka
Prešov 3.2.2010 Pracovisko DR SR Prešov, Hurbanistov 3, Prešov, zasadačka
Začiatok na každom mieste: o 9.00 hod.
Moze tam prist ktokolkvek? Hlupa otazka, je to prezentacia pre danove subjekty, tak ano. Dakujem za upozornenie.
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Prosím o pomoc, začínam vyplňovať registráciu na DU a neviem koho meno uviesť moje ako ekonómky alebo konateľa?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

mlyn16 Pozri príspevok
Prosím o pomoc, začínam vyplňovať registráciu na DU a neviem koho meno uviesť moje ako ekonómky alebo konateľa?

píšeš meno toho, kto bude výkazy zasielať, teda predpokladám, že ty. Konateľ ti dá potom splnomocnenie
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Ďakujem, idem pokračovať.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Tieto splnomocnenia na DÚ sú niečo podobné, ako sa zasielajú výkazy do sociálnej a zdravotných poisťovní, akurát DÚ narobil okolo toho veľké haló, pritom je to takmer také isté zasielanie ako tie do poisťovní
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

nika.sum Pozri príspevok
Moze tam prist ktokolkvek? Hlupa otazka, je to prezentacia pre danove subjekty, tak ano. Dakujem za upozornenie.
tieto prezentácie sú bezplatné a prístupné komukoľvek
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

abel Pozri príspevok
píšeš meno toho, kto bude výkazy zasielať, teda predpokladám, že ty. Konateľ ti dá potom splnomocnenie
Mne povedala pani na DÚ, že ak napíšem seba potrebujem notárom overené splnomocnenie, že je jednoduchšie ak napíšem konateľa, s ním podpíšu dohodu a v jeho mene budem elektronicky posielať výkazy aj tak ja.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Mne povedali na DU, že keď chcem ja posielať SV za môjho klienta, tak musím sa zaregistrovať ja a aj klient . Klient ma splnomocní, ale to splnomocnenie vraj netreba DU.
Chcem sa zaregistrovať, ale neviem ako to mám urobiť, lebo v kolonke spôsob realizácie elektronickej komunikácie je natvrdo uvedené "Komunikácia s použitím zaručeného elektronického podpisu". A teda ako ste postupovali, keď ste chceli dostať ID?
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Zas mám problém. Ako mám vyplniť Registračný formulár používateľa, keď nemáme zaručený elektronický podpis a formulár vyžaduje identifikačný kód? A prázdny registračný formulár sa nedá vytlačiť. Dohodu už mám vypísanú.
A v pokynoch na autorizáciu na DU je napísane (skrátene):
- občianka
- registračný formulár
- výpis z OR
- dohoda
- plnomocenstvo
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Vidím, že sme už dve, čo máme rovnaký problém.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Takže kto nám poradí? :-))
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Ja som sa teraz zaregistrovala - do ID si podľa mňa môžete dať Vaše ľubovoľné číslo, slúži to ako doplňujúci identifikačný údaj. Ja som si dala napr. moje IČO. Následne mi bolo vygenerované ID číslo, ktoré sa bude používať na ďalšiu komunikáciu.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ja v tom nie som oveľa múdrejšia, ale napíšem, ako som postupovala ja.

Elektronické zasielanie som si vybavovala ja, pretože robím účtovníctvo pre viac firiem, takže ja budem mať prístup a firmy mi dajú plnú moc k zasielaniu údajov elektronicky. To čo píše truch je zrejme výhodnejšie v tom prípade, ak robíš účto v jednej firme, takže zbytočne by bolo vybavovať ešte aj plnú moc.

Čo sa týka registrácie bez ZEP, tiež som sa pozastavila nad identifikačným kódom, ale nakoniec som tam napísala ľubovoľné číslo (je to niečo, čo som vôbec nepochopila) a následne mi to vygenerovalo môj ID používateľa. Vyhotovilo mi to čudo registračný formulár používateľa, ten som vytlačila, vytlačila som si dohodu o spôsobe doručovania..., zobrala občiansky, živnostenský list a išla na DÚ. Tam so mnou spísali zápisnicu o ústnom pojednávaní a bolo. Postupne im tam doručujem plnú moc od klientov, ktorí budú mať povinnosť zasielať súhrnné výkazy.

Ešte si musím stiahnuť klientsku el. značku - zrejme certifikát do počítača, ale teraz nemám na to čas, snáď týmto levelom prejdem cez víkend.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ja pojdem na DU - predpokladam kam patrim ja a plnu moc od klientov na ich DU?
0 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

Každý platiteľ sa musí prihlásiť,alebo len ten koho sa to týka?
Ďakujem
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

zhv Pozri príspevok
Každý platiteľ sa musí prihlásiť,alebo len ten koho sa to týka?
Ďakujem
Len ten, koho sa to týka.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Blankake Pozri príspevok
Ja som sa teraz zaregistrovala - do ID si podľa mňa môžete dať Vaše ľubovoľné číslo, slúži to ako doplňujúci identifikačný údaj. Ja som si dala napr. moje IČO. Následne mi bolo vygenerované ID číslo, ktoré sa bude používať na ďalšiu komunikáciu.
Chápem už, že do ID si dám to, čo ja chcem. Ide mi ale o ten text, ktorý sa nedá zmeniť a v mojom prípade nie je pravdivý. Ja nechcem používať zaručený elektronický podpis. Ty si nechala tam ten predtlačený text?
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

bea Pozri príspevok
Chápem už, že do ID si dám to, čo ja chcem. Ide mi ale o ten text, ktorý sa nedá zmeniť a v mojom prípade nie je pravdivý. Ja nechcem používať zaručený elektronický podpis. Ty si nechala tam ten predtlačený text?
Áno, nechala som to, lebo sa to nedalo zmeniť. Prikladám Ti postup registrácie zo stránok DRSR.
Čiže už len vyraziť na DÚ a odniesť potrebné dokumenty.
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Super, už sme tiež zaregistrovaný, teraz ešte splnomocnenie od konateľov a môžeme ísť na daňový úrad. Nemá náhodou niekto osvedčené splnomocnenie, ktoré DU akceptoval?
Vďaka za pomoc.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať