Zavrieť

Porady

Postup do 11 platovej triedy

Prosím Vás o radu
Učím na strednej odbornej škole kde som kvalifikovaná mám ukončené vysokoškolské štúdium s titulom Ing. zároven spravené pedagogické minimum, čakala som na 5 rokov praxe. (do zamestnanie som nastúpila 1.9 2003, 27.7 2005- 31.8 2006 MD)od januára 20010 som mala mať priznanú 11 platovú triedu, ak by mi to počítali k 1.11.2009 mám odpracovaných 1827 dní (5 rokov- je 1825 dní) dá sa s tým niečo robiť alebo som diskriminovaná za šikovnosť, že DPŠ som robila popri vysokoškolskom štúdiu, alebo som diskriminovaná za to že som sa stala matkou. Pretože moji kolegovia, ktorý nastupovali so mnou 1. 9. 2009 a neboli na materskej sú už za vodou v 11ke. Dakujem za radu
Usporiadat
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Ilika Pozri príspevok
Tak ja teda neviem , ale ja som tiež rozlietaná, roztržitá, nezorganizovaná a gramatiku ovládam a to napriek tomu, že pochádzam z dvojjazyčného prostredia.
Myslím si, že gramatiku musí mat človek v krvi, tak ako píšeš, bud má na to človek dispozície, alebo nie.
Je fakt, že v školách s gramatikou majú žiaci problémy a neustále pribúda viac a viac dospelákov, čo majú ťažkosti tiež.
.
Ťažkosti majú z gramatikou,preto lebo málo čítajú.
Totižto gramatika sa nedá vždy nabifľovať,že po akej predložke, v akom páde a či v množnom alebo jednotnom čísle...
Gramatika pekne krásne vojde do krvi,a stane sa prirodzenou súčasťou písomného a rečového prejavu človeka až po prečítaní niekoľko desiatok kníh.
Ukáž mi žiaka takého 14 ročného ktorý má prečítaných aspoń 10 kníh !
Silne o tom pochybujem,že ich prečítal.
Však pre ten blbý Internet a toto debilné vypisovanie na vaše debilné príspevky,ani ja sam nestíham čítať knihy,
a to ich mám už pol roka kúpených asi 15 ks.
0 0
Ilika Ilika

Ilika je offline (nepripojený) Ilika

Laco-monter Pozri príspevok
Ťažkosti majú z gramatikou,preto lebo málo čítajú.
Totižto gramatika sa nedá vždy nabifľovať,že po akej predložke, v akom páde a či v množnom alebo jednotnom čísle...
Gramatika pekne krásne vojde do krvi,a stane sa prirodzenou súčasťou písomného a rečového prejavu človeka až po prečítaní niekoľko desiatok kníh.
Ukáž mi žiaka takého 14 ročného ktorý má prečítaných aspoń 10 kníh !
Silne o tom pochybujem,že ich prečítal.
Však pre ten blbý Internet a toto debilné vypisovanie na vaše debilné príspevky,ani ja sam nestíham čítať knihy,
a to ich mám už pol roka kúpených asi 15 ks.


Je mi Ťa skutočne ľúto...
...ale myslím si , že je to výhovorka, pretože jedno druhé nevylučuje...dá sa stíhať aj internet aj čítanie, kto skutočne chce!
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Ilika Pozri príspevok
Je mi Ťa skutočne ľúto...
...ale myslím si , že je to výhovorka, pretože jedno druhé nevylučuje...dá sa stíhať aj internet aj čítanie, kto skutočne chce!
To by nesmela existovať aj televízia !

Ale naozaj s tým netom musím seknúť,lebo už hlúpnem od neho !
0 0
Ilika Ilika

Ilika je offline (nepripojený) Ilika

Však pre ten blbý Internet a toto debilné vypisovanie na vaše debilné príspevky,ani ja sam nestíham čítať knihy,
a to ich mám už pol roka kúpených asi 15 ks.[/QUOTE]


POUČENIE:
Nekupuj knihy, kým neprečítaš....!!!
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Laco-monter Pozri príspevok
Ťažkosti majú z gramatikou,preto lebo málo čítajú.
Totižto gramatika sa nedá vždy nabifľovať,že po akej predložke, v akom páde a či v množnom alebo jednotnom čísle...
Gramatika pekne krásne vojde do krvi,a stane sa prirodzenou súčasťou písomného a rečového prejavu človeka až po prečítaní niekoľko desiatok kníh.
Ukáž mi žiaka takého 14 ročného ktorý má prečítaných aspoń 10 kníh !
Silne o tom pochybujem,že ich prečítal.
Však pre ten blbý Internet a toto debilné vypisovanie na vaše debilné príspevky,ani ja sam nestíham čítať knihy,
a to ich mám už pol roka kúpených asi 15 ks.
Želám pekný večer. Nič v zlom , ale táto veta " Však pre ten blbý Internet a toto debilné vypisovanie na vaše debilné príspevky,ani ja sam nestíham čítať knihy " sa mi nezdá najvhodnejšia a najrozumnejšia. Som presvedčená o tom, že nikto nikoho nenúti odpisovať na príspevky . Je to každého osobná vec, či na príspevok odpíše alebo nie. Komu sa nezdá príspevok vhodný, nemusí naň reagovať.
0 0
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
Laco-monter Pozri príspevok
Ťažkosti majú z gramatikou,preto lebo málo čítajú.
Totižto gramatika sa nedá vždy nabifľovať,že po akej predložke, v akom páde a či v množnom alebo jednotnom čísle...
Gramatika pekne krásne vojde do krvi,a stane sa prirodzenou súčasťou písomného a rečového prejavu človeka až po prečítaní niekoľko desiatok kníh.
Ukáž mi žiaka takého 14 ročného ktorý má prečítaných aspoń 10 kníh !
Silne o tom pochybujem,že ich prečítal.
Však pre ten blbý Internet a toto debilné vypisovanie na vaše debilné príspevky,ani ja sam nestíham čítať knihy,
a to ich mám už pol roka kúpených asi 15 ks.
Ťažkosti majú z gramatikou, preto lebo málo čítajú.
Ťažkosti s gramatikou majú preto, lebo málo čítajú.

Najvyšší čas na 15 kníh.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

zdenka131 Pozri príspevok
Želám pekný večer. Nič v zlom , ale táto veta " Však pre ten blbý Internet a toto debilné vypisovanie na vaše debilné príspevky,ani ja sam nestíham čítať knihy " sa mi nezdá najvhodnejšia a najrozumnejšia. Som presvedčená o tom, že nikto nikoho nenúti odpisovať na príspevky . Je to každého osobná vec, či na príspevok odpíše alebo nie. Komu sa nezdá príspevok vhodný, nemusí naň reagovať.
Slovo "debilné príspevky" a "debilné vypisovanie", som použil v zmysle nedoležité,okrajove,zbytočná strata času.

Nemyslel som pri tom na obsah žiadného príspevku.
Je miĺúto,keď to niekto zobral osobne ako urážku.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

pe.pe Pozri príspevok
Ťažkosti majú z gramatikou, preto lebo málo čítajú.
Ťažkosti s gramatikou majú preto, lebo málo čítajú.

Najvyšší čas na 15 kníh.
Zase ma nechytaj za slovíčka.

Gramatikou sa tu rozumelo,správne používanie mäkkého i a ypsilonu

nie otrocké pridržiavanie sa správneho slovosledu.

A okrem toho povodom som "Vyhodńar", a aj to má vplyv na moje vyjadrovanie a slovosled,no hrúbky nerobím nikde vo svojich príspevkoch.
0 0
Ilika Ilika

Ilika je offline (nepripojený) Ilika

pe.pe Pozri príspevok
Ťažkosti majú z gramatikou, preto lebo málo čítajú.
Ťažkosti s gramatikou majú preto, lebo málo čítajú.

Najvyšší čas na 15 kníh.


Myslím pe.pe , že to nepochopil....
inštrumentál !!!!
0 0
Ilika Ilika

Ilika je offline (nepripojený) Ilika

Laco-monter Pozri príspevok
Zase ma nechytaj za slovíčka.

Gramatikou sa tu rozumelo,správne používanie mäkkého i a ypsilonu

nie otrocké pridržiavanie sa správneho slovosledu.

A okrem toho povodom som "Vyhodńar", a aj to má vplyv na moje vyjadrovanie a slovosled,no hrúbky nerobím nikde vo svojich príspevkoch.


Neber to zle,ale..... s kým?s čím ?
s gramatikou a nie Z gramatikou ........ja ťa za to predsa neodsudzujem, ved to sa môže sta´t každému...aj tomu najlepšiemu gramatikárovi!
0 0
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
Navrhujem mier na všetkých frontoch!
0 0
biosenka biosenka

biosenka je offline (nepripojený) biosenka

Takže bude mi to platiť na postup do 11-ky. To sa teším. Ďakujem.
0 0
Vebi34 Vebi34

Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

Laco-monter Pozri príspevok
Ťažkosti majú z gramatikou,preto lebo málo čítajú.
Totižto gramatika sa nedá vždy nabifľovať,že po akej predložke, v akom páde a či v množnom alebo jednotnom čísle...
Gramatika pekne krásne vojde do krvi,a stane sa prirodzenou súčasťou písomného a rečového prejavu človeka až po prečítaní niekoľko desiatok kníh.
Ukáž mi žiaka takého 14 ročného ktorý má prečítaných aspoń 10 kníh !
Silne o tom pochybujem,že ich prečítal.
Však pre ten blbý Internet a toto debilné vypisovanie na vaše debilné príspevky,ani ja sam nestíham čítať knihy,
a to ich mám už pol roka kúpených asi 15 ks.
Môj syn je piatak, pravidelne navštevuje knižnicu.Mesačne prečíta 3-4 knihy. V triede si navzájom spolužiaci vymieňajú knihy, ktoré dostali na Vianoce.Sedí denne pri internete a pozerá aj telku. Inštrumentál s genitívom si nemýli! Nehodnotí, neposudzuje a nakritizuje iných. A čítajú aj žiaci u mňa v triede. Nie je všetka mládež taká, ako niektorí dospelí.Nuž v tomto prípade platí:Podľa seba, súdim Teba.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Vebi34 Pozri príspevok
Môj syn je piatak, pravidelne navštevuje knižnicu.Mesačne prečíta 3-4 knihy. V triede si navzájom spolužiaci vymieňajú knihy, ktoré dostali na Vianoce.Sedí denne pri internete a pozerá aj telku. Inštrumentál s genitívom si nemýli! Nehodnotí, neposudzuje a nakritizuje iných. A čítajú aj žiaci u mňa v triede. Nie je všetka mládež taká, ako niektorí dospelí.Nuž v tomto prípade platí:Podľa seba, súdim Teba.
Ale to len potvrdzuje moju teoriu,že ten čo číta knihy nerobí chyby v gramatike,lebo keď videl niečo 1000x napísané,tak si to zapamätá a nemusí rozmýšĺať,že aké i, či y treba použiť.
Tu tiež vidím Vašu malichernosť,keď poukazujete na važny priestupok,keď niekto z nepozornosti napíše predložku z , miesto s a naopak.
Ale za všetkým,je vaša učiteĺská nadutosť a bohorovnosť,že ako si dovolil niekto Vás elitu vyvolených , vrchnú vrstvu spoločnosti kritizovať.
Jednoducho vidím príspevok zareagujem naň,že sa niekto pokúša ohradiť,nevidím v tom žiadný problém.
Porada ma dosť MB cyber-priestoru, príspevky sem možeme vešať do nekonečna.
0 0
Ilika Ilika

Ilika je offline (nepripojený) Ilika

Laco-monter Pozri príspevok
Ale to len potvrdzuje moju teoriu,že ten čo číta knihy nerobí chyby v gramatike,lebo keď videl niečo 1000x napísané,tak si to zapamätá a nemusí rozmýšĺať,že aké i, či y treba použiť.
Tu tiež vidím Vašu malichernosť,keď poukazujete na važny priestupok,keď niekto z nepozornosti napíše predložku z , miesto s a naopak.
Ale za všetkým,je vaša učiteĺská nadutosť a bohorovnosť,že ako si dovolil niekto Vás elitu vyvolených , vrchnú vrstvu spoločnosti kritizovať.
Jednoducho vidím príspevok zareagujem naň,že sa niekto pokúša ohradiť,nevidím v tom žiadný problém.
Porada ma dosť MB cyber-priestoru, príspevky sem možeme vešať do nekonečna.





Milý Laco-monter , nedá mi nereagovať na Tvoj príspevok....píšeš, že si z nepozornosti (nie z nevedomosti!) napísal predložku Z miesto S. Veríme Ti a odpúštame. Ty by si mal odpustit tiež, pretože inému sa to môže stať pri písaní i alebo y....nie je v tom rozdiel.

Nemáme právo posudzovat iných, pretože jednak nie sme v škole a jednak každý z nás je dobrý v niečom inom a tak je to v živote správne!!
...a to Ti píše "nenadutá" učiteľka
1 0
oswa oswa

oswa je offline (nepripojený) oswa

Dobry den...
podobny "problem " ako autorka prispevku mam aj ja.
Do zamest. som nastupila 27.8.2002 a 6.2.2007 som nastupila na MD a od 24.8.2009 som nastupila po MD.
MAm ukoncenu VS s titulom Ing. plus DPŠ 2 roky a po ť rokoch praxe mám nárok na postup do 11.plat.triedy.
Podľa Zákonu o verejnej správe sa do praxe ZAPOČÍTAVA aj starostlivost o dieťa v max.výške 3 roky (nehovorím o započítaných rokoch) a podľa toho by som už mala mať 5 rokov praxe, a teda nárok na postup do vyššej triedy
Navyše, k 2.1.2010 som podpísala platový dekrét, podľa ktorého mám započítanú prax 7 rokov.
Viete mi poradiť??
Vopred srdečne ďakujem
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
oswa Pozri príspevok
Dobry den...
podobny "problem " ako autorka prispevku mam aj ja.
Do zamest. som nastupila 27.8.2002 a 6.2.2007 som nastupila na MD a od 24.8.2009 som nastupila po MD.
MAm ukoncenu VS s titulom Ing. plus DPŠ 2 roky a po ť rokoch praxe mám nárok na postup do 11.plat.triedy.
Podľa Zákonu o verejnej správe sa do praxe ZAPOČÍTAVA aj starostlivost o dieťa v max.výške 3 roky (nehovorím o započítaných rokoch) a podľa toho by som už mala mať 5 rokov praxe, a teda nárok na postup do vyššej triedy
Navyše, k 2.1.2010 som podpísala platový dekrét, podľa ktorého mám započítanú prax 7 rokov.
Viete mi poradiť??
Vopred srdečne ďakujem
Do vyššej platovej triedy už teraz postúpiš nie po odpracovaných rokoch, ale po splnení teraz platných podmienok. A čo sa týka tých odpracovaných rokov,l započítaná prax na určenie zvýšenia tarifného platu podľa odpracovaných rokov je jedna vec a do tejto praxe sa ti zaratávajú všetky odpracované roky aj MD aj RD, ale na to aby si ty mohla uplatniť postup do 11 platovej triedy podľa starej vyhlášky č. 41/1996 si musela spĺňať dve podmienky mať vykonanú I. kvalifikačnú skúšku alebo jej náhradu a mať 5 rokov pedagogickej praxe - nie započítanej ale pedagogickej , teda polopatisticky povedané v skutočne odučených 5 celých rokov. Takže treba rozlišovať medzi započítanou a pedagogickou praxou,.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať