Zavrieť

Porady

Zamestnanecká prémia

Chcela by som sa opýtať, či príjmy z dohôd môžem zarátať do tých príjmov, z ktorých určujem, či zamestnanec splnil podmienku na nárok na zam. prémiu? Čo sa týka dohôd, tak tam nemôžem zarátať iba ten mesiac, kedy mal len dohodu ale príjem z tohto mesiaca zarátam. Uvažujem správne?
Usporiadat
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

IvetaH Pozri príspevok
Ďakujem všetkým za rady a ešte raz mi prosím povedzte áno alebo nie.
Mám 5 zamestnancov zamestnaných celý rok s príjmami len zo závislej činnosti.
Všetci, ktorí majú základ dane nižší ako 4025,70€ majú nárok na zamestnaneckú prémiu.
Ďakujem
Áno, majú nárok ak je ich základ dane nižší ako 4025,70 €.
0 0
hotová hotová

hotová je offline (nepripojený) hotová

V informáciach z daňového úradu Slovenskej republiky sa uvádza,že úhrnná výška posuddzovaných prímov sa vyčísloje za rok 2009 za príjmy vyplatené v období od 1.1.2009 do 31.1.2010.To je asi tlačová chyba ,lebo nikde viac som sa o tom nedočítala.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

§4
Základ dane

(1) Základ dane sa zistí ako súčet čiastkových základov dane podľa jednotlivých druhov príjmov uvedených v § 5 až 8.

(2) Základ dane zistený podľa jednotlivých druhov príjmov uvedených v § 6 až 8 sa znižuje o daňovú stratu. Daňovú stratu alebo jej časť, ktorú nemožno uplatniť pri zdanení príjmov v zdaňovacom období, v ktorom vznikla, možno odpočítať od úhrnu čiastkových základov dane zistených podľa jednotlivých druhov príjmov uvedených v § 6 až 8 v nasledujúcich zdaňovacích obdobiach podľa § 30.

(3) Príjmy zo závislej činnosti (§ 5) plynúce daňovníkovi najdlhšie do 31. januára po skončení zdaňovacieho obdobia, za ktoré sa dosiahli, sú súčasťou základu dane za toto zdaňovacie obdobie

Nie je to preklep.
T.j. príjmy za príslušné zdaňov.obdobie sú zúčtované v kalend.roku (napr. v r.2009), ale vyplatené najneskôr do 31.1.2010 - tieto príjmy sa považujú za príjmy r. 2009.
0 0
hotová hotová

hotová je offline (nepripojený) hotová

V informáciach z daňového úradu Slovenskej republiky sa uvádza,že úhrnná výška posuddzovaných prímov sa vyčísluje za rok 2009 za príjmy vyplatené v období od 1.1.2009 do 31.1.2010.To je asi tlačová chyba ,lebo nikde viac som sa o tom nedočítala.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Čítala si moju odpoveď v prísp. č.24, keď znovu zadávaš tú istú otázku ?

Príjmy zo závislej činnosti vyplatené daňovníkovi do 31. januára po skončení zdaňovacieho obdobia, za ktoré sa dosiahli, sú súčasťou základu dane za toto zdaňovacie obdobie
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať