Zavrieť

Porady

Čo nás čaká na začiatku roka 2010?

Rok 2010 bude pre nás všetkých veľmi ťažkým rokom. Na začiatok nás čakajú urobiť priznanie z motorových vozidiel, hlásenie o vzniku odpadu a nakladanie s ním, oznámenie platieb fyzickým osobám pre danový úrad. Zasielanie danových priznaní elektronicky /tak to bude fuška/, urobiť ročné zúčtovanie zamestnancom, hlásenie, danové priznania k dani z príjmov, ročné zúčtovanie poistného. Ale aspon nám už vypadlo výpis z danového priznania. Zabudla som na niečo? Pripojte sa .......

Omylom som uviedla, že výpis z DP sa za rok 2009 už nebude podávať.Takže za rok 2009 ešte ANO. Platí to až pre rok 2010. Dakujem za upozornenie
Naposledy upravil 31Jankal : 07.12.09 at 08:11 Dôvod: Oprava
Usporiadat
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Mna este napada:
- u SZCO s min. odvodmi - zvysenie min. odvodov,
- prekontrolovanie vysky miezd v pracovnych zmluvach v suvislosti so zvysenim min. mzdy u zamestnacov od 1.1.2010, prip. dodatky,
- registracia prenajimatela na DU, ktory sa podla zakona sucasneho zakona registrovat nemusel, ale po 1.1.2010 sa musi (uz uzatvorene najomne zmluvy - lehota na registraciu do 28.2.2010),
- registracia podla § 7a noveho zakona o DPH, ak ma povinnost (napr. z uz uzatvorenych zmluv na dlhsie obdobie).
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Jozef Mihál Pozri príspevok
Skôr bude ťažké vysvetliť "Ďurovi", prečo "Mišo" dostal 181 eur k platu a prečo "Ďuro" nie...
.... a na toto sa neskutočne teším.....
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
no to je parada, normalne si viete predstavit viac fascinujuci uvod v novom roku? esteze mame nasich zakonodarcov, ktori nam davaju pracu, inak by sme asi skoncili na UP. mozno nas este stihnu niecim prekvapit, aby sme sa nahodou "nenudili".
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

31Jankal Pozri príspevok
Rok 2010 bude pre nás všetkých veľmi ťažkým rokom. Na začiatok nás čakajú urobiť priznanie z motorových vozidiel, hlásenie o vzniku odpadu a nakladanie s ním, oznámenie platieb fyzickým osobám pre danový úrad. Zasielanie danových priznaní elektronicky /tak to bude fuška/, urobiť ročné zúčtovanie zamestnancom, hlásenie, danové priznania k dani z príjmov, ročné zúčtovanie poistného. Ale aspon nám už vypadlo výpis z danového priznania. Zabudla som na niečo? Pripojte sa .......

Omylom som uviedla, že výpis z DP sa za rok 2009 už nebude podávať.Takže za rok 2009 ešte ANO. Platí to až pre rok 2010. Dakujem za upozornenie
Lianka Pozri príspevok
Mna este napada:
- u SZCO s min. odvodmi - zvysenie min. odvodov,
- prekontrolovanie vysky miezd v pracovnych zmluvach v suvislosti so zvysenim min. mzdy u zamestnacov od 1.1.2010, prip. dodatky,
- registracia prenajimatela na DU, ktory sa podla zakona sucasneho zakona registrovat nemusel, ale po 1.1.2010 sa musi (uz uzatvorene najomne zmluvy - lehota na registraciu do 28.2.2010),
- registracia podla § 7a noveho zakona o DPH, ak ma povinnost (napr. z uz uzatvorenych zmluv na dlhsie obdobie).
A ešte nezabudnúť, že sa pravdepodobne zlúči Spoločná ZP a VšZP, a Dôvera s Apollom .
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ja si nemôžem zapamätať jediné číslo v eurách, s ktorými budeme asi v blízkej dobe pracovať. Preto som si spravila malú tabuľku tých údajov, čo ma momentálne napadli. Verím, že ekopo, ktorý robí takúto pomôcku každý rok, založí na to novú tému (možno už aj je, len som ju nenašla), tak zatiaľ pripojím tú moju.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta



Ešte nie je ten správny čas pre ekopa. Dávam do pozornosti zhodu údajov v dátume a čase s ročným rozlišením

http://www.porada.sk/t97920-suhrn-2008-a.html
http://www.porada.sk/t68355-suhrn-2007-a.html
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Na začiatku roka nás čakajú ešte štatistické výkazy - mesačný za december, štvrťročný za 4. Q, ročný, práce a mzdy, palivá a ani si už nespomínam, aké ešte pošlú.
0 0
Maňaska Maňaska

Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

Polyhistor-diletant
[QUOTE=31Jankal;1226175]Rok 2010 bude pre nás všetkých veľmi ťažkým rokom. Na začiatok nás čakajú urobiť priznanie z motorových vozidiel, hlásenie o vzniku odpadu a nakladanie s ním, oznámenie platieb fyzickým osobám pre danový úrad. Zasielanie danových priznaní elektronicky /tak to bude fuška/, urobiť ročné zúčtovanie zamestnancom, hlásenie, danové priznania k dani z príjmov, ročné zúčtovanie poistného. Ale aspon nám už vypadlo výpis z danového priznania. Zabudla som na niečo? Pripojte sa .......

prosím Vás, čo Zasielanie danových priznaní elektronicky /tak to bude fuška/ znamená? existuje nejaký predpis?

Ďakujem
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
... tiež by som o tomto chcela vedieť trošku viac. Či je to pre všetkých povinné alebo ako ? Nejako nestíham, takže táto informácia mi unikla. Čo viem, tak tí , čo posielajú elktronicky, tak aj tak do 3 dní musia poslať poštou tie DP.....tak to je veru "od veci" táka "pomoc" .
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Daň z príjmu som ešte "neabsorbovala", ale mám dojem, že elektronické podávanie sa týka len súhrnných výkazov. Alebo sa mýlim? Dúfam, ži nikoho nepomýlim.

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov.../sv_1_1_10.pdf
Naposledy upravil abel : 09.12.09 at 17:51
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
... tým DP som myslela daňové priznanie...
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

ja som sa už registrovala na seminár - daň z príjmu mi ušiel, čo ma straaašne mrzí, DPH si už nemôžem nechať ujsť...
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Na novelu zákona DPH, som zvedavá aj ja. Zajtra máme v BJ seminár... som zvedavá...dám info.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Pridám ešte jednu dobrú správu: Novopriznané dôchodky budú na budúci rok nižšie, v priemere o 16,50 € mesačne...

(DRACi su to nájdu, prečo).
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
abel Pozri príspevok
Daň z príjmu som ešte "neabsorbovala", ale mám dojem, že elektronické podávanie sa týka len súhrnných výkazov. Alebo sa mýlim? Dúfam, ži nikoho nepomýlim.

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov.../sv_1_1_10.pdf
Nemýliš sa, zatiaľ je povinnosť elektronicky podávať len súhrnné výkazy.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
jess Pozri príspevok
... tiež by som o tomto chcela vedieť trošku viac. Či je to pre všetkých povinné alebo ako ? Nejako nestíham, takže táto informácia mi unikla. Čo viem, tak tí , čo posielajú elktronicky, tak aj tak do 3 dní musia poslať poštou tie DP.....tak to je veru "od veci" táka "pomoc" .
Presne tak, pri obyčajnom elektronickom podaní do 5 dní bude treba dokladovať prvú stranu podania a Vyhlásenie..... pribudol ďalší papier!!!....alebo si vybaviť zaručený elektronický podpis a vyhnúť sa tomu posielaniu.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Dnes som počula v správach, že termín na podanie RZZP za rok 2009 je do 31.03.2010 a nedoplatky na poistnom treba uhradiť do 30.06.2010
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Ivana Š Pozri príspevok
Dnes som počula v správach, že termín na podanie RZZP za rok 2009 je do 31.03.2010 a nedoplatky na poistnom treba uhradiť do 30.06.2010
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Ivana Š Pozri príspevok
Dnes som počula v správach, že termín na podanie RZZP za rok 2009 je do 31.03.2010 a nedoplatky na poistnom treba uhradiť do 30.06.2010
Ten termín je od začiatku platnosti zákona 580/2004, ale bol termín posunutý na 30.6.

Pôvodné znenie:
§ 19
Ročné zúčtovanie poistného



(1) Platiteľ poistného je povinný vykonať ročné zúčtovanie poistného za predchádzajúci kalendárny rok a podať ho v príslušnej zdravotnej poisťovni v lehote ustanovenej na podávanie daňového priznania (t.j. do 31.3.)podľa osobitného predpisu.49)

V tomto čase platné znenie:

§ 19
Ročné zúčtovanie poistného



(1) Poistenec je povinný vykonať ročné zúčtovanie poistného za predchádzajúci kalendárny rok a podať ho v príslušnej zdravotnej poisťovni do konca marca nasledujúceho kalendárneho roka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať