Zavrieť

Porady

Dobrovoľné nemocenské pripoistenie

Prosím poraďte.Som zamestnaná na hlavný prac.pomer, riadne platí za mňa zamestnávateľ odvody.Teraz by som sa chcela dobrovoľne pripoistiť.Aké tlačivo treba poslať do sociálnej poisťovne?Treba tam ísť osobne alebo treba poslať registračný list FO?Čo v ňom uvediem?Že som poistená ako zamestnanec alebo tam uvediem iba dobroľný platca?Uvádza sa tam aj zamestnávateľ?Keď budem platiť toto pripoistenie uvádza sa to aj vo výkaze preddavkov za zamestnávateľa alebo sa to nikde neuvádza a iba sa platí mesačne z môjho účtu určitá suma?Prosím poraďte kto s tým má skúsenosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Ak sa "pripoistíš" ako DPO pošleš /alebo osobne/ registračný list FO, vyznačíš DPO, uvedieš odkedy - spätne sa nedá, VZ z ktorého si budeš platiť ako DPO. S tým, že si zamestnanec to nemá nič moc spoločné - tzn. vo výkaze príspevkov za zamestnávateľa sa to neuvádza. Sú to "dve veci". Len pozor na max. vym. základ.

    Dobrovoľné nemocenské pripoistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.