Zavrieť

Porady

Nove bytove jadro chceme prerabat

Zdravim, rozhlodli sme sa kupit 3 izbovy byt o rozlohe 54m2. Byt je v povodnom stave, boli menene iba stupacky

chceme zmenit dispoziciu bytu a spravit murovane priecky z odlahceneho materialu.

Chcem sa opytat ako mne majtelovi bytu aka je moja obcianska povinnost nahlasit zmeny kde a ako?

Nosne priecky su len obvodove, vsetky steny v byte su papierove

mesto: Kosice
Usporiadat
Kepro Kepro

Kepro je offline (nepripojený) Kepro

na Prazsky typ bytov v KE staticky posudok netreba mi vravel znamy co uz robil jadra...
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Kepro Pozri príspevok
na Prazsky typ bytov v KE staticky posudok netreba mi vravel znamy co uz robil jadra...
Prosím Ťa prezraď mi meno...alebo pošli mi ss-kou kontakt na takého príma odborníka, čo tie jádra robil a dokonca v Košiciach Som tiež KE a budem rada. Síce píšeš, že ich robil, tak to on nepotrebuje statický posudok, ale potrebuje to majiteľ pre ohlasovaciu povinnosť. Ja mám také skúsenosti a jedná sa o bloky systému T08 B, že priečku medzi dvoma izbami(boli úzke a majiteľ sa rozhodol radšej mať jednu veľkú) pre jej vybúranie (hr.8 cm zo siporexu) musel byť doložený statikom presný popis búrania a zabezpečenia steny aby sa zabránilo jej zrúteniu...a to vie narobiť škody dosť veľké.
Naposledy upravil Zitulda : 16.01.10 at 06:59
0 0
Kepro Kepro

Kepro je offline (nepripojený) Kepro

ziadna stena v byte neni nosna medzi izbami iba obvodove bytu tak mi povedz aka statika viaze na drevenej stene? ziadna...
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Kepro Pozri príspevok
ziadna stena v byte neni nosna medzi izbami iba obvodove bytu tak mi povedz aka statika viaze na drevenej stene? ziadna...
Kepro...to je odpoveď na môj príspevok??? A odkiaľ si vzal, že steny medzi izbami sú drevené??? V ktorom stavebnom systéme je Blok...alebo aspoň ulicu napíš. Veď ani na Lunníku VIII nie sú steny drevené...to by už na to prišli a dávno ich rozobrali.
0 0
Kepro Kepro

Kepro je offline (nepripojený) Kepro

hmm cela terasa? nesporova, gudernova, povazska, snp este neviem co ma napadla priecky medzi izbami su iporky iba medzi bytmi su mury takze tak
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Kepro Pozri príspevok
na Prazsky typ bytov v KE staticky posudok netreba mi vravel znamy co uz robil jadra...
jeden známy je dobrá vec - ale bohužiaľ, ak nesedí na stavebnom odbore MÚ a nepožehnáva prestavby, musíš sa riadiť tým, kto rozhoduje a kto na tej stoličke hačá , prípadne môžeš znášať následky. Myslím, že nie je o čom polemizovať, treba konať .
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Kepro Pozri príspevok
hmm cela terasa? nesporova, gudernova, povazska, snp este neviem co ma napadla priecky medzi izbami su iporky iba medzi bytmi su mury takze tak
No sú to byty T08 B...ako som písala a až teraz si uviedol správne...priečky medzi izbami sa stavali z póobetónových stenových dielcov teraz je technológia iná...stenové dielce sa nerobia a sú iba pórobetónové tvárnice nazývajú sa Ypor.
V predošlom príspevku si písal o inom- citujem Ťa:
umakar ale medzi izbami pisal som ze obvodove steny su nosne cize zo susedmi a vchod do bytu priečky v byte su umakart a tie nosne niesu urcite
0 0
Kepro Kepro

Kepro je offline (nepripojený) Kepro

Nakoniec sme sa rozhodli to zobrat do vlastnych ruk stierku som robil v starej firme vase typy postupy napady ako staviat steny + omietky z porfix rad si ich vypocujem
ako na diery v stene atd ako murovat kupelnu a WC? treba pod to stierku?
0 0
Kepro Kepro

Kepro je offline (nepripojený) Kepro

hallo mozete niekto poradit??? nejake rady a comu sa vyvarovat...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Kepro Pozri príspevok
hallo mozete niekto poradit??? nejake rady a comu sa vyvarovat...
Prečo čakáš, že ti padne do lona niečo. Nahoď si google a hľadaj a čítaj. Snáď nečakáš, že ti tu niekto bude popisovať kompletné pracovné postupy a návody. Na nete je ich dosť.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať