Zavrieť

Porady

Potvrdenie od správcu/spoločenstva vlastníkov bytov pri predaji bytu

iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

Dobry den, nemá niekto k dispozícii vzor alebo text, ktorý musí byť na potvrdení od spoločenstva vlastníkov pri predaji bytu, že predávajúci ako vlastník bytu nemá žiadne nedoplatky na úhradách za plnenia spojené s užívaním?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ootaznik ootaznik

ootaznik je offline (nepripojený) ootaznik

Dobry den, prosim Vas, nemate niekto nahodou nejaky aktualny vzor potvrdenia? pripadne, keby ste mi mohli povedat, co vzory v uvodnych prispevkoch 2 a 7 su OK a mozem z nich vychadzat. Splnaju tie vzory vsetko, co v nich ma byt? Dakujem
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

ootaznik Pozri príspevok
Dobry den, prosim Vas, nemate niekto nahodou nejaky aktualny vzor potvrdenia? pripadne, keby ste mi mohli povedat, co vzory v uvodnych prispevkoch 2 a 7 su OK a mozem z nich vychadzat. Splnaju tie vzory vsetko, co v nich ma byt? Dakujem
My sme použili tento vzor:
Podľa ustanovenia § 5 ods. 2 zákona č. 182/1993 Z.z. o vlastníctve bytov a nebytových priestorov v znení neskorších predpisov ako správca xy vyhlasujeme, že AB, nar. dňa..., a BB, nar. dňa ..., vlastníci
bytu č. ...na ... poschodí bytového domu č..... , súpisné č...... , nachádzajúceho sa na pozemku parcelné číslo ....., zapísaného v katastri nehnuteľností vedenom KÚ ......pre ......., katastrálne územie ........na liste vlastníctva č. ....

nemajú žiadne nedoplatky na úhradách za plnenia spojené s užívaním bytu alebo nebytového priestoru a na tvorbe fondu prevádzky, údržby a opráv, a to ku dňu ……………………

Vlastníci bytu berie na vedomie, že záväzky vyplývajúce zo Zmluvy o výkone správy vrátane nedoplatkov vzniknutých pri zúčtovaní kalendárneho roka 2010, zanikajú ich usporiadaním.

V ……….., dňa ………………….
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ešte poznámku k tomu potvrdeniu, je treba sa informovať aj o prípadnom splácaní úveru na obnovu a rekonštrukciu bytového domu, lebo ak kupujete byt, kde záväzkom vyplývajúcim zo Zmluvy o výkone správy je aj splátka úveru, je potrebné si dohodnúť, či tento záväzok vysporiada predávajúci alebo kupujúci.
3 0
monika51 monika51

monika51 je offline (nepripojený) monika51

Dobrý,
mala som podobný problém. Riešila som to s právničkou. Ako náhradný doklad môže slúžiť potvrdenie,že vlastník-vlastníci bytu nemajú žiadne nedoplatky na úhradách plnenia spojených s užívaním bytu alebo nebytového priestoru a tvorbe fondu prevádzky, údržby a opráv podpísané všetkými vlastníkmi. Ak je ich málo, tak to nie je problém. Podpisy nemusia byť overené.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Dnes? Je to povinnosť zo zákona či v SVB, či správcu, ktorého si zvolili tí lenivejší. A potom, načo je domu štatutár, správca, ak nevie dokladovať vlastníkovi bytu základné veci týkajúce sa domu, ktoré požaduje kataster?
0 1

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať