Zavrieť

Porady

Kľúč do 2,5 milióna

Ahojte,

v septembri som sa ženil a začínam riešiť bývanie... Som z BA, manželka z Brodského pri Kútoch. Svokor nám tam postavil dom, ja som si zasa postavil hlavu a nechcem tam ísť bývať. A preto sme sa so ženou dohodli na kompromise - domčeku v Malackách. Mám našetrený cca. milión, ktorý chcem vraziť do kúpy pozemku práve v tejto lokalite...

Som úplný amatér, ktorý raz za uhorský rok chytil šrobovák... Nemám skúsenosti a preto potrebujem rady (aby som neprecenil svoje sily a finančné schopnosti)...

Pozemky o ktoré sa zaujímam majú od 340 - 400 m2. Viem, je to maličké a práve preto uvažujem aj o maličkom dome pre (dúfam, že raz) 4-člennú rodinu. K dispozícii by som mohol mať čisto na dom okolo 2,5 milióna Sk.

V tejto cenovej kategórii som už našiel katalógové domy na kľúč, ale ja veľmi týmto cenám neverím. Je podľa Vás možné nechať si postaviť do tejto ceny 4-izbový dom na kľúč? Ušetril by som, ak by som si dom nechal stavať postupne od rôznych firiem? Základy, hrubá stavba, el., voda, plyn atď, atď?

Ďakujem...
Usporiadat
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Laola80,
určite áno, skús trochu vygúúgliť ( ak sa ti nepodarí, rád ti dám kontakt) a hlavne nepočúvaj tých, ktorý dostavali pred 2 rokmi. Ja som chcel tiež vtedy začať stavať, začal som teraz a ten rozdiel v cene....uf
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
bjuty smis Pozri príspevok
Laola80,
určite áno, skús trochu vygúúgliť ( ak sa ti nepodarí, rád ti dám kontakt) a hlavne nepočúvaj tých, ktorý dostavali pred 2 rokmi. Ja som chcel tiež vtedy začať stavať, začal som teraz a ten rozdiel v cene....uf
Bla Bla Bla Tak napíš konkretne aký rozdiel v cene . cca 15-20% ale práca stojí rovnako. A za 2,5 tak postavíš rekreačny dom a nie dom na bývanie Ale neberme sny snívajúcim. Mňa teraz základy + platňa / 58m3betónu/ firma kamarát, dovoz betónu + betonárka -kamarát / spolu 8.900 EUR
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

to si mal neaky drahy beton, tu v TN sa uz trocha umudrili
0 0
Janyke Janyke

Janyke je offline (nepripojený) Janyke

goosesk Pozri príspevok
Kamos prave dokoncil dom. 12m x 8m .

prizemie: velka obyvacka, kuchyna, kupelna, "pracovna"
poschodie: velka spalna, dve mensie izby.
+ relativne velke podkrovie

1,5 mil. korun
tehla 30tka, cementova skridla, plastove okna + dvere do zahrady, v kupelni podlahovka, radiatory, nekupoval najlacnejsie parkety ani obklady do kupelni, bodove svietidla v obyvacke, sedacka, nabytok. kuchyna na mieru, bezpecnostne sklo na sprchovacom kute, zateplene 15cm EPS. Krbova vlozka, poomietane, vymalovane, dom pripraveny na byvanie.

hruba stavba aj so strechou nieco vyse 500 000..
vsetky prace od zakladov az po kladenie skridiel si robil sam s otcom (murar), s kladenim skridly a betonovanie a kopanie zakladov mu pomahali kamosi.

platil iba odborne veci ako elektrika, kurenie, voda, montovanie okien (kvoli zaruke) a pri stavbe krovu mu asistoval strechar.
A aky dom staval znamy? Nejaky katalogovy alebo si robil projekt sam? Lebo my mame v plane postavit dom co je na kluc uvadzany ako 2 800 000 ale svojpomocne by sme chceli vojst do 2000 000, myslis ze je to realne?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

pivko...bla bla
ak si pamätám tvoje príspevky, si od Prešova...ja zo Senca, len aby sme si uvedomili cenové relácie. Mňa vyšli základy s doskou - 103,7 m2 na7369,-€ z toho mi odpočítali moje roxory a výkop. Beton som mal kubík za 48, odmietol som 46, ( 53 m3)lebo už som objednal a nechcel sa blamovať..fy je na zmluvu, faktúru, oficiálne. Môžme porovnávať dalej, ale opatrnejšie s tým bla bla bla...
0 0
dušinka dušinka

dušinka je offline (nepripojený) dušinka

bjuty smis Pozri príspevok
Laola80,
určite áno, skús trochu vygúúgliť ( ak sa ti nepodarí, rád ti dám kontakt) a hlavne nepočúvaj tých, ktorý dostavali pred 2 rokmi. Ja som chcel tiež vtedy začať stavať, začal som teraz a ten rozdiel v cene....uf
Teraz bez výsmechu a nejakých iných bočných úmyslov. Stavali sme cca pred 4-mi rokmi. Ja som to tu už písala a zhruba spočítavala. Myslím že bez pozemku sme hravo prekročili 3 mil. Sk. Len zo zvedavosti teraz je drahšie alebo lacnejšie? Nechcem vyzerať ako hlúpa ale už to nesledujem.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Momentálne stavebný materiál je lacnejší ako bol v období stavebného boomu, teda v rokoch 2005-2006. A veľké plus môže byť aj to, keď človek si kupuje stav.material cez zimu. Predajne stavebním sú vôbec radi, že majú nejaké tržby a preto je ľahšie ich ukecať na nejaké zľavy.

Ja som síce staval v rokoch 2005-2007, ale mal som "generálneho" dodávateľa materiálu, kde pri dokončení stavby, keď som zrátal celkovú zľavu, čo som dostal tak to bolo okolo 35-37%, čo tiež nie je na zahodenie. Generálneho som zámerne dal do úvodzoviek, nakoľko to nebolo nič oficiálne, ani zazmluvnené, ale všetko som kupoval od nich, a počas doby výstavby si ma pamätali, a niekedy sami ponúkali zľavy. Inokedy stačilo utrúsiť poznámku, že potrebujem napr. cement 2 palety, ale u konkurencie to je o 5% lacnejšie. Hneď dali väčšiu zľavu.
0 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

Ceny stavebnych materialov sli dole, pretoze vyrobcovia mali vyrobu nastavenu na vacsie objemy. Velke developerske projekty padli, alebo boli pozastavene a vyrobcovia maju plne sklady, takze zacali davat zlavy 30%. Teraz je uz vyroba nastavene na nizsie objemy, sklady sa postupne vyprazdnuju a ceny rastu (vid napr stav. zelezo) Takze teraz su ceny nizsie, ale o pol roka mozu byt ceny na predkrizovej urovni. Takze ja osobne by som pri rozpocte skor pocital s vyssimi cenami ako su v sucasnosti.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
vratnik Pozri príspevok
Ceny stavebnych materialov sli dole, pretoze vyrobcovia mali vyrobu nastavenu na vacsie objemy. Velke developerske projekty padli, alebo boli pozastavene a vyrobcovia maju plne sklady, takze zacali davat zlavy 30%. Teraz je uz vyroba nastavene na nizsie objemy, sklady sa postupne vyprazdnuju a ceny rastu (vid napr stav. zelezo) Takze teraz su ceny nizsie, ale o pol roka mozu byt ceny na predkrizovej urovni. Takze ja osobne by som pri rozpocte skor pocital s vyssimi cenami ako su v sucasnosti.
Súhlasím, alebo teraz ešte nakúpiť, za tie nižšie ceny.
0 0
goosesk goosesk

goosesk je offline (nepripojený) goosesk

Janyke Pozri príspevok
A aky dom staval znamy? Nejaky katalogovy alebo si robil projekt sam? Lebo my mame v plane postavit dom co je na kluc uvadzany ako 2 800 000 ale svojpomocne by sme chceli vojst do 2000 000, myslis ze je to realne?

vyberal si z katalogu a zmeny ho stali do 25tis. Samozrejme potom este malicke zmeny pri samotnom stavani.

Je to realne. Ale nie sposobom ,ze raz za tyzden sa pridete pozriet ako stavba utesene rastie.

Stavby na kluc su vacsinou (cest vynimkam) cista katastrofa. Ak stavebnik stavia na kseft , a murar nemuruje ako na svojom, tak na tom dome to je proste vidiet. Mam x skusenosti ,ktore to dokazuju.. Vravim im, to nemyslite vazne ,ze tam davate toto ,,,a oni ,, to je na kseft, drzat to bude.
0 0
goosesk goosesk

goosesk je offline (nepripojený) goosesk

pivko Pozri príspevok
Bla Bla Bla Tak napíš konkretne aký rozdiel v cene . cca 15-20% ale práca stojí rovnako. A za 2,5 tak postavíš rekreačny dom a nie dom na bývanie Ale neberme sny snívajúcim. Mňa teraz základy + platňa / 58m3betónu/ firma kamarát, dovoz betónu + betonárka -kamarát / spolu 8.900 EUR

pivko,,, nehovoris dobre.

zlava

tehla 30-35%
baumit 30%
Knauf izolacie 65%
polystyren cez 45%
sadrokartony viac ako 40%
bramac mal akciu 30%
komin prespor 35%
a to su zlavy pre koncovych zakazinkov.

beton v okoli BA sa pohybuje okolo 53Eur/m3
cena prac napriklad na zateplovaky isla za posledne dva roky dolu o viac ako 30%.

za 2,5mil (neratam cenu pozemku) musis svojpomocne postavit krasny priestranny dom.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

pivko..
akú máš plochu základovej dosky ? Mne sa to zdá neuveritelne predražené...neošklbali ta ?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
bjuty smis Pozri príspevok
pivko..
akú máš plochu základovej dosky ? Mne sa to zdá neuveritelne predražené...neošklbali ta ?
Za 1. nie od Prešova ,ale z Košíc.Aj ja som mal ponuku na betón z Čxxx za 55 EUR/m3 ,alebo Zxxx betón , ale ja by som ten betón nepoužil ani na kurnik. . Tak že so nešetril a mal som betón - dokonca od kamaráta - ,ale určite kvalitný za 68EUR/m3. Pumpa priamo na domiešavači 3x ,zabetóvanie pásov 1,5h , tvárnice 1,40h , platňa 1,5h á/80EUR. 20ks Kari sieť , šalovanie platne, hutnenie s použitím geotextílie , cca 20cm lomový kameň, rozvody kanál cca 22m. rozmer platne 90m2
Naposledy upravil pivko : 12.12.09 at 20:55
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

pivko,
ja mám beton za 48....s certifikátom, z dopravou, v okrese Senec, kde sú - bez urážky - iné ceny, ako u vás.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
goosesk Pozri príspevok
pivko,,, nehovoris dobre.

zlava

tehla 30-35%
baumit 30%
Knauf izolacie 65%
polystyren cez 45%
sadrokartony viac ako 40%
bramac mal akciu 30%
komin prespor 35%
a to su zlavy pre koncovych zakazinkov.

beton v okoli BA sa pohybuje okolo 53Eur/m3
cena prac napriklad na zateplovaky isla za posledne dva roky dolu o viac ako 30%.

za 2,5mil (neratam cenu pozemku) musis svojpomocne postavit krasny priestranny dom.
Tie zľavy tu boli stále, však tie cenníky výrobcov su len informatívne a nadhodnotené aby bolo z čoho robiť akcie a zľavy.Neverím že niekto kupoval tehlu za cenu aku ma na stránke uvedenú výrobca xxx , alebo porobetón xxx Tak je to každý rok že na jar sa pobijú o zákazníkov a budú sa predbiehať so zľavami.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
bjuty smis Pozri príspevok
pivko,
ja mám beton za 48....s certifikátom, z dopravou, v okrese Senec, kde sú - bez urážky - iné ceny, ako u vás.
Certifikát ti dajú všade ,ale z čoho bol ten betón namiešany by som chcel vedieť.Ale už sme Tak že debatu ukončíme.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

a ten tvoj z certifikátom bol z čoho ? ked to takto berieš...
nie je to mimo témy, prečítaj si otázku...ked budeš mať takýto postoj, ty isto nepostavíš do 2,5 mega..
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
bjuty smis Pozri príspevok
a ten tvoj z certifikátom bol z čoho ? ked to takto berieš...
nie je to mimo témy, prečítaj si otázku...ked budeš mať takýto postoj, ty isto nepostavíš do 2,5 mega..
Je rozdiel z akého materiálu ti ten betón namiešaju. Betonárka v Čxxx -to je 10km od Košíc určite nebude použivať na miešanie betónu drahý triedený štrk keď všade kde kopneš v Čani do zeme tak štrk je - ale aky???a koľko hliny je v tom štrku???Tak že tak to bude asi aj s tvojim lacnym betónom. A aky cement si mal použitý v betóne,,,ja 425 a akú max frakciu???ja 16
Teraz ma to ešte napadlo , však Senec je to iste ako Čxxx , samé štrkové jazerá ,tak že ten betónik máš určite z netrideného a priamo ťaženého štrku .
Naposledy upravil pivko : 12.12.09 at 20:54
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

pivko,
ja sa nechcem s tebou hádať ani machrovať, ale poradiť ti. prepáč, ak si mal ten pocit. S pochopitelbých dôvodov nebudem tú konkrétnu betonárku menovať, ale je to jedna z 3 najvačších v okrese Senec, s " milion" certifikátmi po stenách... Proste vyjednávaj a pritlač pi cenách, 68.- je cena z roku 2007
Samozrejme, nebolo to uplne oficiálne, ale certifikát aj záruku mám...
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Betonarky maju na dvore zasobu strku, tak sa tam jednoducho pozries aku tam maju frakciu a kvalitu (ha-ha). Hadam si nemyslis, ze kvoli Tebe pojdu niekde nabagrovat strk aj s hlinou, len aby Ta mohli obtiahnut
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať