Zavrieť

Porady

kontokorentný úver

Dobrý deň, môžete mi prosím poradiť ako mám účtovať kontokorentný úver. Išli sme na našom účte do mínusu 100 000,-€, z kontokorentu uhrádzame faktúry. Ako to všetko zaúčtovať?
Ďakujem
Usporiadat
daniela83 daniela83

daniela83 je offline (nepripojený) daniela83

ako to csob účtovať?!
0 0
MartinaDom MartinaDom

MartinaDom je offline (nepripojený) MartinaDom

Presne aj ja mám takýto problém. Aj ja mám čsob. Dlho už to sledujem. Najprv som rozmýšlala že budem učtovať aj o minusových položkách na účte ktorý mi chodí ako učet "povolené prečerpanie úveru" ale teraz po prečítaní som sa rozhodla že budem učtovať len bežný účet. Napr. ak urobím platbu a nemám dostatok penazí na účte tak, ma pusti do mínusu ale asi tak že mi píše čerpanie úveru v určitej sume. To som zaúčtovala v JÚ ako ostatný alebo iný NZD. Je to dobré?

Ako potom zaučtovať na bú 31.5. nespoplatnená splátka úveru -20,08

31.5. čerpanie úveru 20,8

a súbežne na kontokorentnom výpise mám

31.5 čerpanie úveru -20,08

31.5 splátka úveru(úrok 13,43 a poplatky 6,65) 20,08 a potom na úverovom výpise žiaden pohyb 0

Tak čo s tým, poraďte rýchlo nakoľko som v časovej tiesni.
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... požiadaj klienta o doručenie kópie zmluvy o kontokorentnom úvere ... tam sa dozvieš o poplatkoch ( u teba to bude tých spomínaných: 6,65 ... ) ... a súčet 13,43 ( úrok) + 6,65 ( poplatok banke v súvislosti s kontokorentným bankovým úverom) = 20,08 ..

... a čo sa týka účtovania: použi k tomu priebežné položky = tie sú na preklenutie časového nesúladu ...
Naposledy upravil promont maja : 18.03.14 at 18:13
0 0
MartinaDom MartinaDom

MartinaDom je offline (nepripojený) MartinaDom

Ďakujem to všetko viem. Csob mi presúva na Bú prosttriedky z kontokorentu, takže na výpise z bu ja nemám mínusové sumy. Je správne ked účtujem čerpanie úveru ako iný nezdanitelný príjem a potom úhradu úveru ako nezadniteľný výdaj. Takto som sa to rozhodla účtovať. A výpis ku kontokorente len pripnem k výpisu z BU.
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... ja by som použila priebežné položky ... a podľa mňa je potrebné účtovať o účtovných prípadoch na oboch bankových účtoch ...

Napr.
Bežný bankový účet: čerpanie ( splátka) úveru ... priebežné položky
Kontokorentný úver: čerpanie ( splátka) toho istého úveru ... priebežné položky
Naposledy upravil promont maja : 19.03.14 at 06:19
0 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

Dobrý deň. Mám kontokorent v čsob druhý rok. Účtovanie som si nastavila cez 261. Úroky, poplatky vždy na konci mesiaca podľa výpisu. V roku 2014 sa mi prvýkrát stalo, že na konci mesiaca nie sú úroky a poplatok. Ale mám splátku rozdelenú na splátku istiny a poplatok. Neviete čo s tým? Pri kontokorente predsa nie je istina. Alebo sa mýlim?
0 0
Leila Leila

Leila je offline (nepripojený) Leila

Katka s, napises prosim, ako si to uctovne vyriesila? Mam presne toto iste. Vopred dakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať