Zavrieť

Porady

kto je zodpovedný za izoláciu terasy

Chcela by som vás poprosiť o radu.

Bývam v štvorposchodovom tehlovom dome. Prízemie a prvé tri poschodia sú rovnaké. Štvrté poschodie má na pravej a ľavej strane byty, ktoré majú v porovnaní s tretím poschodím namiesto jednej izby terasu o rozlohe cca 50 m2 (terasa je riadne zapísaná v LV). Táto terasa je teda strechou bytov na nižších poschodiach. Bytovka bola postavená niekedy okolo roku 1950. Strecha na najvyššom poschodí bola kompletne rekonštruovaná minulý rok, terasy sú v úplne pôvodnom stave. No myslím, že je len otázka času, kedy prídu prvé problémy.
Je v tomto prípade zodpovedný vlastník bytu, ku ktorému terasa patrí alebo je to s izoláciou terasy rovnaké ako so strechou?

Môj názor vychádza zo zákona o bytových a nebytových priestoroch. Ten hovorí:
"Spoločnými časťami domu sa na účely tohto zákona rozumejú časti domu nevyhnutné na jeho podstatu a bezpečnosť, najmä základy domu, strechy, chodby, obvodové múry, priečelia, vchody, schodištia, spoločné terasy, podkrovia, povaly, vodorovné nosné a izolačné konštrukcie a zvislé nosné konštrukcie."

Terasa je ako strecha nevyhnutná na podstatu a bezpečnosť a je to i vodorovná nosná a izolačná konštrukcia, nie?
Samozrejme nejaký vrchný obklad je už iba vecou majiteľov, rovnako podľa mňa aj zvod vody.
Toto všetko je však len môj výklad. Neviete náhodou niekto ako to naozaj je? Prípadne, kde by som mohla žiadať fundovanú odpoveď, ktorá by sa dala predniesť pred všetkými obyvateľmi domu?

Ďakujem
Naposledy upravil adaulbi : 11.12.09 at 19:14
Usporiadat
adaulbi adaulbi

adaulbi je offline (nepripojený) adaulbi

katarinqua, vsimla som si vasu reakciu az po 100 rokoch a neviem, ci je este zmysluplne odpovedat...
Terasa je sucastou domu od jeho postavenia.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať