Zavrieť

Porady

Kvalita gastronomických služieb na Slovensku :o(

drak ktorý lieta v oblakoch - ryba ktorá pláva proti prúdu - piraňa jedna !!!:o) ...viac
Rada by som v tejto téme s vami hovorila o kvalite služieb na Slovensku. Najviac ma poburuje hlavne kvalita v oblasti gastronómie, ale i služby všeobecne.
Naozaj nám to nevadí, že si často platíme
za nekvalitnú prácu,
za neochotu,
za neprofesionalitu,
za nemilý prístup,
za špinavú šálku,
za nechutné jedlo, za ...

Všetka česť tým, čo robia svoju prácu dobre a ponúkajú nám dobrú službu
a s úsmevom.
Pochváľte ich nahlas
a kľudne prejavte nahlas aj nespokojnosť.

Nech sa to zlepší.
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tweety Pozri príspevok
Lavazzí je viac druhov, nie všetky sú dobré, napr. rossa nie je zlá.
rossa chutí preto tak ako chutí pretože tam je viac "robusty" ako "arabiky"
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Celé to spočíva v miešaní druhov káv, arabiky a robusty.

ARABIKA - káva s výraznou, veľmi variabilnou chuťou, menej horká.
ROBUSTA - 3x viac kofeínu ako arabika, viac horká.

Illy je 100% arabika, preto je chuťovo jemná, kým Lavazza robí aj 100% arabiku, ale aj zmesi 50/50 príp. 80/20.
Koľko ľudí, toľko chutí.
2 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

lujza.j Pozri príspevok
ty si tu brnkol na kávovú strunu mne ani illy nechutí
Ja kávu nepijem , iba poznám značky .
0 0
cabada cabada

cabada je offline (nepripojený) cabada

drak ktorý lieta v oblakoch - ryba ktorá pláva proti prúdu - piraňa jedna !!!:o) ...viac
lujza.j Pozri príspevok
rossa chutí preto tak ako chutí pretože tam je viac "robusty" ako "arabiky"
to ani nie...
0 0
cabada cabada

cabada je offline (nepripojený) cabada

drak ktorý lieta v oblakoch - ryba ktorá pláva proti prúdu - piraňa jedna !!!:o) ...viac
Rozalka Pozri príspevok
Celé to spočíva v miešaní druhov káv, arabiky a robusty.

ARABIKA - káva s výraznou, veľmi variabilnou chuťou, menej horká.
ROBUSTA - 3x viac kofeínu ako arabika, viac horká.

Illy je 100% arabika, preto je chuťovo jemná, kým Lavazza robí aj 100% arabiku, ale aj zmesi 50/50 príp. 80/20.
Koľko ľudí, toľko chutí.
ani toto nie celkom tak...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

cabada Pozri príspevok
to ani nie...
tak daj, nech som ešte múdrejšia
1 0
hladkyy hladkyy

hladkyy je offline (nepripojený) hladkyy

u nas je pohstinstvo na mizernej urovni. ak je nieco lepsie, je to aj drahsie. na druhej strane, u nas ludia chodia do restauraci menej ako napr. v okolitych krajinach. je to zacarovany kruh. Nie je nad ceske hospudky a ich hotovky, tak jak za komancu.
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

pre mna je najlepšia tá káva, ktorá chutí mne :-), a to isté platí o víne, nedávam na žiadneho somoliera, predovšetkým pijem vínko, ktoré mne chutí a to je pre mňa najlepšie:-)
páči sa mi ako sa doťahujete :-))))
0 0
renka45 renka45

renka45 je offline (nepripojený) renka45

Miwoslav Pozri príspevok
Určite to má veľa príčin. Skúsim pomenovať hlavné. Životná úroveň na Slovensku a z toho vyplývajúci dopyt po týchto službách. Ľudia tu žijú spôsobom z práce k televízii to znamená nežijú ale prežívajú Dovolím si tvrdiť, že aj keby bola na Love_nsku nad priemerná úroveň týchto služieb nebol by po nich dopyt. Ceny si myslím, že sú v poriadku len naše platy sú chabé. Takže platy sú problém prečo to tu nefunguje.
no tak to súhlasím, ja osobne zopár rokov pracujem v tejto oblasti a som aj v tejto oblasti vyštudovaná,....správny čašník sa má spravať ako osoba, ktorá prichádza do kontaktu s ľuďmi, má vyzerať dobre, a všetko robiť s maximálnou snahou, zákazník, náš pán,...ale keď tí dvaja zákazníci, čo prídu do podniku a prestravujú okolo 50 eur, si absolútne neuvedomujú, že čašník tých 50 eur zarobí za 2 dni státia na nohách. o čom má byť to všetko, čo očakávajú ľudia od gastronómie, keď personál nemá inšpiráciu a nie je ani zďaleka objektívne ohodnotený, nie je tam snaha obnovovať a vnášať do gastronómie život, aspoň mna to baví, ale nemá to zmysel za také peniaze
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať