Zavrieť

Porady

podpora v nezamestnanosti po skonceni RD?

Nieco som uz viackrat zacula v rozhlase, ale len tak to okolo mna preletelo, ze v buducom roku bude mat matka po skonceni RD narok na podporu v nezamestnanosti?
Nic viac neviem, preto ,poculi ste niekto o tom?
Mne konci RD na buduci rok, den nastupu do prace je aj moj den vypovede...to viem, na 100%, preto sa pytam ohladom toho, ci niekto nieco pocul. Ci je to uz schvalene?
Usporiadat
elpe03 elpe03

elpe03 je offline (nepripojený) elpe03

dakujem ja som bola na RD do10.1.2009potom na predlženej pre zly zdrav. stav dieťaťa do8.5.2010 je v tom nejaky rozdiel? Ako je to ak mi da zamestnavatel vystup a pojdem na soc.poisť.prihlasim sa ako dobrovolne poistena osoba v nezamestnanosti dam si VZnejakych 1200EUR...popar dnoch sa odhlasim z dobr. poisť. požiadam o davku v nezamestnanosti bude vyššia?
0 0
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

Aky je vlastne max.VZ pre DPvN 21..? e, alebo 2892 e? Pozrela som sa sem http://www.socpoist.sk/tabulka-plate...-2010-ldt/924s
0 0
katkariina katkariina

katkariina je offline (nepripojený) katkariina

ahoj poradaci moja otazka znie: ak som medzi MD a RD poberala dovolenku /VZ nie je max/ a chcem si po RD navysit VZ pre davku dobr. platenim poistneho, mam tam dat sumu 2892 alebo 2200?

lebo som si pekne po veceroch vsetko nastudovala ako je to s narokom na davku, co treba urobit....idem sa dnes nahlasit do sp ako DPvN a tam ma prekvapili tym max VZ 2892 lebo vsade sa hovori o 2200. Uz aj to som zistila, ze 2200 je max VZ pre vysku davky a2892 max VZ pre platenie poistneho. Lea n neviem, v ktorej casti vypoctu to na tych 2200 okresavaju, ci az na konci alebo rovno kazdy VZ okresu a potom spriemeruju. Ked az na konci, tak by mi 2892 malo teoreticky v konecnom dosledku navysit davku a nie je to tym padom zbytocne nadhodena suma oproti 2200....
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Poprosím o radu.

Odrátavajú sa dni ( nárok na podporu v nezamestnanosti = 1095 dní), počas ktorých bola mamička na rodičovskej dovolenke na OČR aj v prípade, keď si takáto mamička sama platí dobrovoľné nemocenské poistenie a práve z toho titulu si aj uplatňuje nárok na preplatenie tejto OČR?
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

katkariina Pozri príspevok
ahoj poradaci moja otazka znie: ak som medzi MD a RD poberala dovolenku /VZ nie je max/ a chcem si po RD navysit VZ pre davku dobr. platenim poistneho, mam tam dat sumu 2892 alebo 2200?

lebo som si pekne po veceroch vsetko nastudovala ako je to s narokom na davku, co treba urobit....idem sa dnes nahlasit do sp ako DPvN a tam ma prekvapili tym max VZ 2892 lebo vsade sa hovori o 2200. Uz aj to som zistila, ze 2200 je max VZ pre vysku davky a2892 max VZ pre platenie poistneho. Lea n neviem, v ktorej casti vypoctu to na tych 2200 okresavaju, ci az na konci alebo rovno kazdy VZ okresu a potom spriemeruju. Ked az na konci, tak by mi 2892 malo teoreticky v konecnom dosledku navysit davku a nie je to tym padom zbytocne nadhodena suma oproti 2200....
Okresajú až na konci, takže presne ako píšeš, sa ti to oplatí z toho vyššieho VZ, ked si mala nižší VZ pri čerpaní dovolenky, ktorá spoda do rozhodujúceho obdobia pre výpočet podpory v nezam.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

promont maja Pozri príspevok
Poprosím o radu.

Odrátavajú sa dni ( nárok na podporu v nezamestnanosti = 1095 dní), počas ktorých bola mamička na rodičovskej dovolenke na OČR aj v prípade, keď si takáto mamička sama platí dobrovoľné nemocenské poistenie a práve z toho titulu si aj uplatňuje nárok na preplatenie tejto OČR?
ak mamičke trvá prac.pomer a je aj dobrovolne nem.poistená (nie poistená v nezamestnanosti!!!!!), tak nemá poberanie ošetrovného alebo nemocenského z DNP počas čerpania RD v zamestnaní absolútne vplyv na podporu v nezamestnanosti.
1 0
katkariina katkariina

katkariina je offline (nepripojený) katkariina

dakujem za odpoved brcko
0 0
Machulka Machulka

Machulka je offline (nepripojený) Machulka

:-)
Ahojte, mam otazku. Sestre skoncila RD 27.01.2010. Na ÚP sa zaregistrovala dňa 3.2.2010. Dnes jej prišlo rozhodnutie z ÚP, že ju posudzuju podla zakona platneho do 31.1.2010 a tym padom nema narok na davku v nezamestnanosti. Tak ako to vlastne je? Dakujem.
0 0
buki buki

buki je offline (nepripojený) buki

Machulka to naozaj? Tak to tiez by som rada vedela ako to teda je.
Naposledy upravil buki : 14.04.10 at 19:24 Dôvod: hu
0 0
Machulka Machulka

Machulka je offline (nepripojený) Machulka

:-)
No zistila som uz ako to je, tym, ze ona sa registrovala 3.2.2010 oni ju zaregistrovali uz 29.1.2010, nakolko ju posudzovali podla zakona - potrebna registracia na ÚP je do 7 kalendarnych dni. Urobila chybu, mala sa zaregistrovat az po 7.2.2010 a bola by posudzovana podla noveho zakona. Smola.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

Machulka Pozri príspevok
No zistila som uz ako to je, tym, ze ona sa registrovala 3.2.2010 oni ju zaregistrovali uz 29.1.2010, nakolko ju posudzovali podla zakona - potrebna registracia na ÚP je do 7 kalendarnych dni. Urobila chybu, mala sa zaregistrovat az po 7.2.2010 a bola by posudzovana podla noveho zakona. Smola.
presne tak.
ked ju zaregistrovali od 29.1.2010, tak jej asi skončil prac.pomer alebo riadna starostlivosť 28.1.2010, inak by ju zaevidovali už od 28.1.2010. T.j. ak skončil PP 28.1.2010 aleob starostlivosť o dieťa, tak ak by zašla na UP do 4.2.2010 (do 7dní od 28.1.2010), tak ju zaregistrujú spätne od 29.1.2010. Ak by zašla až na 8mi den t.j. 5.2.2010, tak už ju spätne nezaregistrujú, lebo neprišla do 7dní a zaregistrujú ju odo dna, kedy na UP prišla. A kedže dátum zaregistrovania sa považuje za dátum požiadania o dávku a postupuje sa podla zákona, ktorý plati v čase podania žiadosti=dátumu zaregistrovania.

Teraz jej pomôže napr. krátkodobý prac.pomer.
0 0
KATARINA HORVATHOVA84 KATARINA HORVATHOVA84
prosim Vas poradte mi.28.4 2010 mi konci RD azamestnavatel ma uz nepotrebuje takze ma caka vypoved.Ze mam narok na podporu to uz viem,ale kdesi som citala ze sa mam dohodnut nech mi ju nedava hned po skonceni RD ale aspon po par dnoch Lebo budem mat tu najnizsiu.dalo by sa s nim dohodnut len neviem ci mi to bude daco platne ked som mala minimalnu mzdu.a ci by sa dalo zvysit podporu aj tym ze sa na neaky cas zamestnam u kamaratky ta mi akoze da dobry plat ........a potom vypoved.Zvysi to potom tu moju podporu v nezamestnanosti?vopred dakujem za odpovede
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

brčko Pozri príspevok
ak mamičke trvá prac.pomer a je aj dobrovolne nem.poistená (nie poistená v nezamestnanosti!!!!!), tak nemá poberanie ošetrovného alebo nemocenského z DNP počas čerpania RD v zamestnaní absolútne vplyv na podporu v nezamestnanosti.
Ku 14.4.2010 ukončila svoj pracovný pomer, ktorý mala na dobu neurčitú ... do práce nastúpila 15. 3. 2010 ( ukončenie troch rokov rodičovskej dovolenky a pred nástupom na materskú bola na rizikovom tehotenstve, teda PN), čerpala starú nevyčerpanú dovolenku ... ale v priebehu roka 2009 mala preplatené tri OČR z titulu platenia dobrovoľného nemocenského poistenia ... a tak som potrebovala vedieť, či splní podmienku 1095 dní v posledných štyroch rokoch ...

... vrelá vďaka aj za ňu ..
Naposledy upravil promont maja : 15.04.10 at 04:07
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

KATARINA HORVATHOVA84 Pozri príspevok
prosim Vas poradte mi.28.4 2010 mi konci RD azamestnavatel ma uz nepotrebuje takze ma caka vypoved.Ze mam narok na podporu to uz viem,ale kdesi som citala ze sa mam dohodnut nech mi ju nedava hned po skonceni RD ale aspon po par dnoch Lebo budem mat tu najnizsiu.dalo by sa s nim dohodnut len neviem ci mi to bude daco platne ked som mala minimalnu mzdu.a ci by sa dalo zvysit podporu aj tym ze sa na neaky cas zamestnam u kamaratky ta mi akoze da dobry plat ........a potom vypoved.Zvysi to potom tu moju podporu v nezamestnanosti?vopred dakujem za odpovede
Ked si mala minimalnu mzdu, tak ti to nepomoze, lebo bez tych par dni zamestnania ti bude podpora aj tak bvypocitana z minimalnej mzdy.
To skor uvazuj o dobrovolnom poiteni tak na 10 dni z navyssieho zakladu hned po ukonceni PP a az potom sa chod evidovat na UP.
Vteday ti bude podpra vypocitana z toho zakladu, z ktoreho budes mat dobrovolne poistenie v nezamestnanosti.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

ivka70 Pozri príspevok
Ked si mala minimalnu mzdu, tak ti to nepomoze, lebo bez tych par dni zamestnania ti bude podpora aj tak bvypocitana z minimalnej mzdy.
To skor uvazuj o dobrovolnom poiteni tak na 10 dni z navyssieho zakladu hned po ukonceni PP a az potom sa chod evidovat na UP.
Vteday ti bude podpra vypocitana z toho zakladu, z ktoreho budes mat dobrovolne poistenie v nezamestnanosti.
.. myslím, žeby sa mohla prihlásiť aj teraz a ukončiť naraz - ako končí PP..
0 0
katkariina katkariina

katkariina je offline (nepripojený) katkariina

este poprosim o jednu odpoved, ktoru zatial neviem nikde najst, ak niekto viete. pri subeznych poisteniach v nez. akym poctom dni sa deli sucet V. zakladov?

priklad 2 dni som zamestnana, VZ je 100 eur. tie iste 2 dni si popri tom platim DPvN a VZ je tiez 100 eur. Je to teda 100+100/4 alebo 100+100/2 ? dakujem
0 0
katkariina katkariina

katkariina je offline (nepripojený) katkariina

a posledna otazka. kde by ste najlepsie odporucali sledovat tento zakon? ci sa ho nechystaju zmenit, zrusit a tak...aby sme vedeli reagovat a zbytocne neotalat s evidenciou
dakujem
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

katkariina Pozri príspevok
este poprosim o jednu odpoved, ktoru zatial neviem nikde najst, ak niekto viete. pri subeznych poisteniach v nez. akym poctom dni sa deli sucet V. zakladov?

priklad 2 dni som zamestnana, VZ je 100 eur. tie iste 2 dni si popri tom platim DPvN a VZ je tiez 100 eur. Je to teda 100+100/4 alebo 100+100/2 ? dakujem
deleno 2

ak by sa ale napr. stalo, že si po RD napr. končila v piatok a mala VZ zo zamestnania v pondelok a utorok a prac.pomer skončil v utorok a bola si DPvN len v pondelok a utorok, tak by sa to delili 4mi, lebo zo zamestnania sa vym.základ za tie dva dni rozpočíta na 4kalend.dni, kedy si už nemala prerušené poistenie z dôvodu čerpania RD.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

katkariina Pozri príspevok
a posledna otazka. kde by ste najlepsie odporucali sledovat tento zakon? ci sa ho nechystaju zmenit, zrusit a tak...aby sme vedeli reagovat a zbytocne neotalat s evidenciou
dakujem
zatial je schválená novela zákona č.52/2010 s účinnosťou od 1.9.2010
0 0
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

A este jednu otazocku. Ked mi konci RD 8.6. musim si poistenie platit do toho 8.6. alebo staci do (napr.) 31.5. ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať