Zavrieť

Porady

podpora v nezamestnanosti po skonceni RD?

Nieco som uz viackrat zacula v rozhlase, ale len tak to okolo mna preletelo, ze v buducom roku bude mat matka po skonceni RD narok na podporu v nezamestnanosti?
Nic viac neviem, preto ,poculi ste niekto o tom?
Mne konci RD na buduci rok, den nastupu do prace je aj moj den vypovede...to viem, na 100%, preto sa pytam ohladom toho, ci niekto nieco pocul. Ci je to uz schvalene?
Usporiadat
KATARINA HORVATHOVA84 KATARINA HORVATHOVA84
takze sa mam ist prihlasit na socialne a pytat si dobrovolne poistenie z maxima?kolko to asi bude€?a minimalne ako dlho si to musim platit .........citala som tu jeden clanok kedy si doplacali a dostali este menej ..nemoze sa to stat aj mne?dakujem za odpovede)
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

KATARINA HORVATHOVA84 Pozri príspevok
takze sa mam ist prihlasit na socialne a pytat si dobrovolne poistenie z maxima?kolko to asi bude€?a minimalne ako dlho si to musim platit .........citala som tu jeden clanok kedy si doplacali a dostali este menej ..nemoze sa to stat aj mne?dakujem za odpovede)
.. môžeš ísť napr v pondelok do SP a prihlásiť sa (vypniť RLFO) na poistenie v nez ako DPO. (žiadne poistenie si nepýtaj)

A keď ti skončí PP, tak to poistenie ukončíš v ten istý deň. Sama si môžeš stanoviť VZ ... a platí sa dve percentá z neho mesačne.
ja by som VZ menej ako 2000 eur nedávala .. za tých desať dní sa ti to veru oplatí..
... ale ak nechceš, nemusíš
ešte doplním:
prihlásiť sa znamená ... vyplniť RLFO, zaškrtnúť PRIHLÁŠKA .. a dátum vzniku a VZ iba pre PvN
odhlásiť sa znamená .... vyplniť znova RLFO, zaškrtnúť ODHLÁˇSKA .. a dátum zániku PvN
Naposledy upravil Katy a R : 18.04.10 at 12:11
0 0
nela07 nela07

nela07 je offline (nepripojený) nela07

Ahojte, chcela by som sa len opýtať ako posudzujú úrady práce tieto nároky. Poberá niekto takto vypočítanú podporu- že sa môže poberať až cca 1000 eur /mesačne? Pýtam sa preto, lebo ministerstvo prehlasovalo, že podpory sa nebudú takto vypočítavať. Ďakujem za odpoveď.
0 0
elpe03 elpe03

elpe03 je offline (nepripojený) elpe03

mam male nejasnosti z tym ako sa zachovat ked mi konci RD a mam este nevycerpanu dovolenku... som v pracovnom pomere ktory ukoncim a zaroven chcem ziadat o podporu v nezamestnanosti. Je spravne rozmyslat nad cerpanim dovolenky alebo ziadat o preplatenie.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

elpe03 Pozri príspevok
mam male nejasnosti z tym ako sa zachovat ked mi konci RD a mam este nevycerpanu dovolenku... som v pracovnom pomere ktory ukoncim a zaroven chcem ziadat o podporu v nezamestnanosti. Je spravne rozmyslat nad cerpanim dovolenky alebo ziadat o preplatenie.
Je to len na dohode medzi tebou a zamestnávateľom, či si dovolenku vyčerpáš alebo či si ju necháš vyplatiť.

Ak sa na to pýtaš z hľadiska výšky podpory, tak to máš jedno. podpora bude zhruba rovnaká, či budeš dovolenku čerpať alebo či ti ju preplatia.
0 0
elpe03 elpe03

elpe03 je offline (nepripojený) elpe03

je to tak aj v pripade max. navyšenia VZ dobrovoľnym platenim v nez. po ukončeni RD a čerpania dovolenky(30dni)?
Ak budem čerpať dovolenku je zamestnavateľ povinny platiť odvody?sčita sa jeho odvod do nez. s mojim odvodom ktory si budem platiť po ukončeni RD iba 3dniChcela by som si navyšiť čo najvyššiu podporu.mate skusenosti či to tak skutočne funguje
0 0
nela07 nela07

nela07 je offline (nepripojený) nela07

nela07 Pozri príspevok
Ahojte, chcela by som sa len opýtať ako posudzujú úrady práce tieto nároky. Poberá niekto takto vypočítanú podporu- že sa môže poberať až cca 1000 eur /mesačne? Pýtam sa preto, lebo ministerstvo prehlasovalo, že podpory sa nebudú takto vypočítavať. Ďakujem za odpoveď.
posúvam
0 0
elpe03 elpe03

elpe03 je offline (nepripojený) elpe03

mam zmluvu na neurcito,zamestnana som od2003,v PZ mam miesto prace na pobocke ktora je medzicasom zrusena,podla predoslich diskusii viem ze mam narok na odstupne a vyplatenie dov.kontaktovala som zamestnavatela avsak ten sa tomu brani a neviem ako mam postupovat je povinny ukoncit PZ ak nesuhlasim z novou... ake su moznosti...mam ziadat pisomne o ukoncenie prac. zmluvy zo strany zamestnavatela kam sa mozem obratit na urad?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

elpe03 Pozri príspevok
mam zmluvu na neurcito,zamestnana som od2003,v PZ mam miesto prace na pobocke ktora je medzicasom zrusena,podla predoslich diskusii viem ze mam narok na odstupne a vyplatenie dov.kontaktovala som zamestnavatela avsak ten sa tomu brani a neviem ako mam postupovat je povinny ukoncit PZ ak nesuhlasim z novou... ake su moznosti...mam ziadat pisomne o ukoncenie prac. zmluvy zo strany zamestnavatela kam sa mozem obratit na urad?
Žiadaj písomne pridelenie práce v zmysle platnej pracovnej zmluvy - s miestom výkonu práce, ktoré je uvedené v pracovnej zmluve. Zmenu miesta výkonu práce je možné meniť len dodatkom k prac. zmluve, podpísaným obidvomi stranami. Ak so zmenou nesúhlasíš, zamestnávatel ti musí dať výpoveď a v tomto prípade máš nárok na odstupné.
1 0
elpe03 elpe03

elpe03 je offline (nepripojený) elpe03

on sa brani že je to v pripade ak by som nastupila do prace po pol roku no ked som bola na RD niekolko rokov tak mi može ponuknuť aj ine miesto v inom meste ak ho neprimem tak na odstupne nemam narok ja už som s toho zmetena nechcem urobiť chybu chce odo mna pisomne vyjadrenie...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

elpe03 Pozri príspevok
on sa brani že je to v pripade ak by som nastupila do prace po pol roku no ked som bola na RD niekolko rokov tak mi može ponuknuť aj ine miesto v inom meste ak ho neprimem tak na odstupne nemam narok ja už som s toho zmetena nechcem urobiť chybu chce odo mna pisomne vyjadrenie...
Na miesto zodpovedajúce pracovnej zmluve máš nárok aj po návrate z rodičovskej dovolenke. Aké je tvoje pracovné zaradenie = funkcia v pracovnej zmluve ?
0 0
elpe03 elpe03

elpe03 je offline (nepripojený) elpe03

obchodny pracovnik-pokladnik
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

elpe03 Pozri príspevok
obchodny pracovnik-pokladnik
Ak máš v pracovnej zmluve uvedenú konkrétnu adresu výkonu práce, zamestnávatel ťa môže preradiť len s tvojim súhlasom - po podpise dodatku k pracovnej zmluve.

Návrat na pôvodné pracovisko sa chápe len v tom ponímaní, ak by si napr. mala funkciu účtovníčky a do nástupu na materskú pracovala vo finančnej učtárni, po návrate z RD už sa nemusíš vrátiť na "svoju" stoličku vo finančnej učtárni, ale môže ťa preradiť napr. do výrobnej učtárne. Ale vždy to musí byť práca účtovníčky.
0 0
elpe03 elpe03

elpe03 je offline (nepripojený) elpe03

tu sa skor jedna o miesto vykonu prace ani nie o pracu
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

elpe03 Pozri príspevok
tu sa skor jedna o miesto vykonu prace ani nie o pracu
miesto výkonu práce (ak ho má uvedené v prac.zmluve) môže zamestnávatel meniť len so súhlasom pracovníka.

Kedy zaradiť na pôvodné pracovisko som sa ti snažila vysvetliť na príklade. Po návrate z MD na pôvodnú stoličku - po návrate z rod. dovolenky, miesto zodpovedajúce pracovnej zmluve.
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

aj ja chcem poradit mne konci RD 26.04.2010 a chcem ist na podporu v nezamestnanosti poradte mi ako by sa dalo zvysit si VZ na podporu v nezamestnanosti napr. keby som robila do 30.04. a zarobila som 1000eur pomohlo by mi to ci to uz je neskoro?
0 0
stanka772 stanka772

stanka772 je offline (nepripojený) stanka772

Vždy ste super poradili,tak sa zasa pýtam som od 1.4.2010 na UP a odtial ma poslali na SP kde som odovzadala tlačivo od bývalého zamestnavatela ktorý ma prepustil po dohode dna 30.11.2009,od juna 2008 do 31.3.2010 som bola na predlženej materskej dovolenke zo zdravotných dôdodou syna.No a teraz tá otázka na SP som dostala takúto odpoved že nárok na podporu ASI.... mám a teraz musím čakat 60dní na odpoved ,chcem vediet či je to normálny postup a či ten nárok na podporu naozaj mám,a postup je uplne v poriadku,viete nechcem čakat nečinne na rozhodnutie ktoré nemusí byt kladne,lebo naša domácnost aj bez tých málo penazí bude v taškostiach. prosímmm poradte
0 0
nela07 nela07

nela07 je offline (nepripojený) nela07

Ahojte, chcela by som poprosiť o kontrolu výpočtov, či to mám dobre:
- RD do 8.4.2010
- PP ukončený 26.4.2010
- nevyčerpaná dovolenka 20 dní (za čas trvania materskej - 1. PP do 31.1.2007, 2. PP od 1.2.2007 - čiže nepretržité trvanie PP u 1 zamestnávateľa, potom materská do 4.11.2007 - čiže nárok za rok 2007 sa nekráti)
Takže:
1. vymeriavací základ na účely max. podpory bude 2169,9/30x18= 1301,94?
2. Program mi dáva maximálny VZ na odvod poistenia v nezamestnanosti 964,1 Eur, čo je podľa mňa blbosť - za tento čas by to podľa mňa malo byť 2892,12/30*18=1735,27 Eur.
3. Preplatenie nevyčerpanej dovolenky vyplatené v mzde za apríl mi vstupuje do VZ.
4. Na preplatenie dovolenky použijem pravdepodobný VZ - základná mzda z pracovnej zmluvy/174 hod. pri 40 hod. prac. čase.
Ďakujem veľmi pekne, ak si niekto nájde čas.
0 0
nela07 nela07

nela07 je offline (nepripojený) nela07

nela07 Pozri príspevok
Ahojte, chcela by som poprosiť o kontrolu výpočtov, či to mám dobre:
- RD do 8.4.2010
- PP ukončený 26.4.2010
- nevyčerpaná dovolenka 20 dní (za čas trvania materskej - 1. PP do 31.1.2007, 2. PP od 1.2.2007 - čiže nepretržité trvanie PP u 1 zamestnávateľa, potom materská do 4.11.2007 - čiže nárok za rok 2007 sa nekráti)
Takže:
1. vymeriavací základ na účely max. podpory bude 2169,9/30x18= 1301,94?
2. Program mi dáva maximálny VZ na odvod poistenia v nezamestnanosti 964,1 Eur, čo je podľa mňa blbosť - za tento čas by to podľa mňa malo byť 2892,12/30*18=1735,27 Eur.
3. Preplatenie nevyčerpanej dovolenky vyplatené v mzde za apríl mi vstupuje do VZ.
4. Na preplatenie dovolenky použijem pravdepodobný VZ - základná mzda z pracovnej zmluvy/174 hod. pri 40 hod. prac. čase.
Ďakujem veľmi pekne, ak si niekto nájde čas.
neviete sa prosím na to pozrieť?
0 0
stanka772 stanka772

stanka772 je offline (nepripojený) stanka772

Re: podpora v nezamestnanosti po skonceni RD?
Vždy ste super poradili,tak sa zasa pýtam som od 1.4.2010 na UP a odtial ma poslali na SP kde som odovzadala tlačivo od bývalého zamestnavatela ktorý ma prepustil po dohode dna 30.11.2009,od juna 2008 do 31.3.2010 som bola na predlženej materskej dovolenke zo zdravotných dôdodou syna.No a teraz tá otázka na SP som dostala takúto odpoved že nárok na podporu ASI.... mám a teraz musím čakat 60dní na odpoved ,chcem vediet či je to normálny postup a či ten nárok na podporu naozaj mám,a postup je uplne v poriadku,viete nechcem čakat nečinne na rozhodnutie ktoré nemusí byt kladne,lebo naša domácnost aj bez tých málo penazí bude v taškostiach. prosímmm poradte
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať