Zavrieť

Porady

podpora v nezamestnanosti po skonceni RD?

Nieco som uz viackrat zacula v rozhlase, ale len tak to okolo mna preletelo, ze v buducom roku bude mat matka po skonceni RD narok na podporu v nezamestnanosti?
Nic viac neviem, preto ,poculi ste niekto o tom?
Mne konci RD na buduci rok, den nastupu do prace je aj moj den vypovede...to viem, na 100%, preto sa pytam ohladom toho, ci niekto nieco pocul. Ci je to uz schvalene?
Usporiadat
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

magdalena ceskova Pozri príspevok
Nerozumiem. Mozno som sa zle vyjadrila. Myslim ukoncenie PP pred ukoncenim RD alebo po ukonceni RD , v mojom pripade po 13.6. Ako tieto 2 situacie vyzeraju z hladiska platenia poistenia v nezamestnanosti?
Ak ti skončí PP počas čerpania RD (napr. posledným dnom RD dohodou z organiz. príčin), tak sa z preplatenej dovolenky neplatí odvod na poist. v nezamestnanosti, lebo počas prerušenia poistenia= zániku poistenia (vid zákon o soc.poistení § 26 ods.1 písm. e + ods.5) v SP sa odvody neplatia (diskutabilné si len GP a tuším UP, kde som čítala nedávno tu na porade rozdielne postupy)
V tomto prípade si môžeš platiť dobrov.poistenie v nezam.

Samozrejme, ak by skončil PP počas trvania poistenia v SP, t.j až po nástupe do zamestnania alebo napr. čerpania 1dna dovolenky, tak odvody sa platiť budú.

odvody z odstupného sa neplatia ani do SP ani do ZP, len preddavok dane, ak nejaký vyjde.

súhlasím s ivkou, ak by PP skončil viac ako 1rok pred zaregistrovaním na UP, tak treba platiť dobrovolne poistenie v nezam., lebo nárok na podporu nevznikne, ak bude medzera v poist.v nezam. viac ako rok.
Naposledy upravil brčko : 11.05.10 at 21:48
0 0
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

Ivka, Brcko, vidim, ze sa tomu rozumiete, tak mi, prosim vas odpovedzte, nech som si uz nacistom.
RD mi konci 8.6., so zamestnavatelom sme sa dohodli na ukonceni PP dohodou k 9.6. Od buduceho tyzdna by som sa chcela prihlasit na DPvN, len stale mi nie je jasne, ze ci sa mozem prihlasit este pocas RD alebo az po skonceni PP ....niekto hovori tak, ini tak. Na UP sa chcem ist zaregistrovat do tych 8 dni od skoncenia PP.
Dakujem.
0 0
magdalena ceskova magdalena ceskova
brčko Pozri príspevok
Ak ti skončí PP počas čerpania RD (napr. posledným dnom RD dohodou z organiz. príčin), tak sa z preplatenej dovolenky neplatí odvod na poist. v nezamestnanosti, lebo počas prerušenia poistenia= zániku poistenia (vid zákon o soc.poistení § 26 ods.1 písm. e + ods.5) v SP sa odvody neplatia (diskutabilné si len GP a tuším UP, kde som čítala nedávno tu na porade rozdielne postupy)
V tomto prípade si môžeš platiť dobrov.poistenie v nezam.

Samozrejme, ak by skončil PP počas trvania poistenia v SP, t.j až po nástupe do zamestnania alebo napr. čerpania 1dna dovolenky, tak odvody sa platiť budú.

odvody z odstupného sa neplatia ani do SP ani do ZP, len preddavok dane, ak nejaký vyjde.

súhlasím s ivkou, ak by PP skončil viac ako 1rok pred zaregistrovaním na UP, tak treba platiť dobrovolne poistenie v nezam., lebo nárok na podporu nevznikne, ak bude medzera v poist.v nezam. viac ako rok.
Dakujem za vysvetlenie. Ak by som sa dobrovolne poistila v nezamestnanosti v strede mesiaca, napr. 14.5. z max zakladu, DVZ sa vypocita: alikvotna cast platby za prislusny pocet dni /14 az 31/ deleno 18 dni platenia? dakujem
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Presne tak.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Erika686 Pozri príspevok
Ivka, Brcko, vidim, ze sa tomu rozumiete, tak mi, prosim vas odpovedzte, nech som si uz nacistom.
RD mi konci 8.6., so zamestnavatelom sme sa dohodli na ukonceni PP dohodou k 9.6. Od buduceho tyzdna by som sa chcela prihlasit na DPvN, len stale mi nie je jasne, ze ci sa mozem prihlasit este pocas RD alebo az po skonceni PP ....niekto hovori tak, ini tak. Na UP sa chcem ist zaregistrovat do tych 8 dni od skoncenia PP.
Dakujem.
Na DPvN sa môžete prihlásiť kedykoľvek, je to na Vás. V každom prípade na UP treba ísť až potom, ako prebehne aspoň niekoľko dní DPvN.

Preto ak chcete byť poistenkyňa štátu na zdravotné poistenie (z RP prechod rovno na úrad práce) odporúčam prihlásiť sa na DPvN ešte počas trvania rod. dovolenky.
0 0
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

Dakujem, p. Mihal. este ma zaujima, ze kedy sa mozem odhlasit z DPvN? Moze to byt kedykolvek do nahlasenia na UP? Napr. Na UP pojdem 10.6, tak odhlasit sa toho 9., prip. 10.6.?
Tak snad posledna otazka a potom uz len platit a cakat na rozhodnutie "najvyssich"
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Odhlásiť z DPvN sa môžete kedykoľvek pred prihlásením sa na UP. V danej situácií odporúčam prihlásiť sa na DPvN povedzme 1.6. a odhlásiť sa k 9.6. (čo je zároveň koniec RD a PP) a 10.6. ísť na UP.
0 0
magdalena ceskova magdalena ceskova
este nadviazem. Ak by som si platila dobrovolne poistenie aj po prihlaseni na UP. Ake by boli z toho vyhody alebo nevyhody?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Po dvoch rokoch platenia DPvN by ste mali znova nárok na dávku v nezamestnanosti na 4 mesiace vo výške 50% predošlého VZ. Čiste matematicky vzaté sa to oplatí, 4-násobné zhodnotenie vkladu.
1 0
ajustkukucka ajustkukucka

ajustkukucka je offline (nepripojený) ajustkukucka

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8"><meta name="ProgId" content="Word.Document"><meta name="Generator" content="Microsoft Word 10"><meta name="Originator" content="Microsoft Word 10"><link rel="File-List" href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CDino%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsoht ml1%5C06%5Cclip_filelist.xml"><o:smarttagtype namespaceuri="urn:schemas-microsoft-comffice:smarttags" name="City"></o:smarttagtype><o:smarttagtype namespaceuri="urn:schemas-microsoft-comffice:smarttags" name="place"></o:smarttagtype><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if !mso]><object classid="clsid:38481807-CA0E-42D2-BF39-B33AF135CC4D" id=ieooui></object> <style> st1\:*{behavior:url(#ieooui) } </style> <![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:72.0pt 90.0pt 72.0pt 90.0pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman";} </style> <![endif]--> Zdravim vsetkych, ktori sa zaujimaju o danu temu. Chcem sa spytat, ako to vlastne je. Do vypoctu na davku v nezamestnanosti sa berie iba max DVZ, alebo sa berie VZ z max. <st1:city><st1:place>sumy</st1:place></st1:city> 2982.12 Eur, ktory potom na konci vypoctu, ak je vyssii ako max DVZ, "okresu" na tento max DVZ?
<o:p> </o:p>
Pytam sa na zaklade prispevku 286 na str. 29 a potom na zaklade prispevkov 328 a 329 na str. 33.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

ajustkukucka Pozri príspevok
<META name=ProgId content=Word.Document><META name=Generator content="Microsoft Word 10"><META name=Originator content="Microsoft Word 10"><LINK rel=File-List href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CDino%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsoht ml1%5C06%5Cclip_filelist.xml"><?xml:namespace prefix = o /><o:smarttagtype class=inlineimg title=Embarrassment alt="" border="0" redface.gif? smilies images www.porada.sk http: namespaceuri="urn:schemas-microsoft-com</o:smarttagtype>ffice:smarttags" name="City"><o:smarttagtype class=inlineimg title=Embarrassment alt="" border="0" redface.gif? smilies images www.porada.sk http: namespaceuri="urn:schemas-microsoft-com</o:smarttagtype>ffice:smarttags" name="place"><OBJECT id=ieooui classid=clsid:38481807-CA0E-42D2-BF39-B33AF135CC4D></OBJECT><STYLE> st1\:*{behavior:url(#ieooui) } </STYLE><STYLE> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:72.0pt 90.0pt 72.0pt 90.0pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </STYLE>Zdravim vsetkych, ktori sa zaujimaju o danu temu. Chcem sa spytat, ako to vlastne je. Do vypoctu na davku v nezamestnanosti sa berie iba max DVZ, alebo sa berie VZ z max. <?xml:namespace prefix = st1 /><st1:city><st1:place>sumy</st1:place></st1:city> 2982.12 Eur, ktory potom na konci vypoctu, ak je vyssii ako max DVZ, "okresu" na tento max DVZ?
<o:p></o:p>
Pytam sa na zaklade prispevku 286 na str. 29 a potom na zaklade prispevkov 328 a 329 na str. 33.
Najskor vypocitaju skutocny VZ a v rozhodnuti napisu, ze nakolko prekrocil tvoj vypocitany maximalny mozny, tak bude tvoja denna davka vypocitana z toho max. VZ 71,XXX EUR.
1 0
ajustkukucka ajustkukucka

ajustkukucka je offline (nepripojený) ajustkukucka

Dakujem za odpoved a chcela by som sa este spytat na VZ, ako to plati pri cerpani dovolenky medzi MD a RD. Tuto dovolenku som cerpala v dvoch po sebe iducich mesiacoch v maji a v juni . Dokopy to bolo 25 dni. V maji som cerpala 10 dni - od 21. 5. do 31.5 a v juni 15 dni od 1.6. do 15.6 . V potvrdeni zamestnavatela na ucely naroku na davku v nezamestnanosti mam v kolonke VZ za maj sumu, ktoru som dostala za 10 dni cerpania dovolenky. Ale uz tam nie su rozpisane dni, pocas ktorych som ju cerpala a za ktore zamestnavatel za mna platil poistenie v nezamestnanosti. Je to tak, ze tychto desat dni dovolenky, ktoru som cerpala v maji mi urobi VZ za cely mesiac maj? A to iste je aj v juni. 15 dni dovolenky, ktore som cerpala pocas juna mi robi VZ na cely mesiac jun?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

VZ sa spočítajú a vydelia sa dňami, do ktorých sa neahrnú dni MD a RD, t.j. prakticky VZ za máj +za jún sa vydelí 25.
0 0
ajustkukucka ajustkukucka

ajustkukucka je offline (nepripojený) ajustkukucka

A rata sa do vypoctu, len pocet dni dovolenky, alebo aj soboty a nedele, ktore boli v obdobi cerpania tejto dovolenky?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Aj soboty a nedele. (aj dávka sa potomplatí aj za soboty a nedele)
0 0
lucia04 lucia04

lucia04 je offline (nepripojený) lucia04

RD aj PP mi konci 20.5.2010 /zamestana som bola na dobu neurcitu od roku 2002/.
17.5. som sa nahalsila na SP a zacala si platit DPvN z max. VZ
Mozem sa nahlasit na UP ako nazamestnana do 8 dni od skoncenia PP aj ked si budem platit to DPvN dajme tomu do 31.5.???? Zaregistruju ma aleboe sa najskor musim z DPvN odhalsit a potom nahalsit na Urade prace?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Nemusíš sa odhlásiť z DPvN pred prihlásením sa na ÚP. Ale je zbytočné platiť do 31.5.
0 0
lucia04 lucia04

lucia04 je offline (nepripojený) lucia04

dakujem velmi pekne za odpoved
0 0
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

Ked sa prihlasim na DPvN od 1.6. do 9.6., tak platim za tych 9 dni a 10. sa pojdem odhlasit? Tak?
0 0
lucia04 lucia04

lucia04 je offline (nepripojený) lucia04

to by mna teiz zaujimalo, ked je podana odhlaska dajme tomu 25.5. ci sa este plati aj za ten den /toho 25.-teho/ alebo len do toho 24.5.
Ako sa zaokruhluju vypocitane sumy?/Vz a potom poistne/
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať