Zavrieť

Porady

podpora v nezamestnanosti po skonceni RD?

Nieco som uz viackrat zacula v rozhlase, ale len tak to okolo mna preletelo, ze v buducom roku bude mat matka po skonceni RD narok na podporu v nezamestnanosti?
Nic viac neviem, preto ,poculi ste niekto o tom?
Mne konci RD na buduci rok, den nastupu do prace je aj moj den vypovede...to viem, na 100%, preto sa pytam ohladom toho, ci niekto nieco pocul. Ci je to uz schvalene?
Usporiadat
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

prosim o radu chcem aby vyska podpory bola maximalna co treba urobit konci mi RD 29.06.2010 mam 20 dni nevycerpanej dovolenky zamestnavatel pre mna nema pracu pracovala som tam od roku 2002
prosim vas staci ked odpracujem jeden den toho 30.06. daju mi vypoved dohodou tiez k 30.06. a preplatia dovolenku 20 dni, aku mzdu za ten jeden den mi treba aby som mala max. podporu??? da sa to vobec za kazdu radu vopred dakujem
0 0
amdd amdd

amdd je offline (nepripojený) amdd

Dobry vecer, chcela by som sa poradit. Momentalne som na rodicovskej dovolenke, ktora mi skonci 29.9.2010. Som stale v PP na dobu neurcitu, ale nakolko je nasa firma "mrtva" (nevykonava ziadnu cinnost a jedinymi zamestnancami sme mamicky na rodicovskych dovolenkach), tak po skonceni RD nebudem mat kam nastupit. Je mi jasne, ze mi vznika narok na podporu v nezamestnanosti, ale moja otazka znie, ak by som v roku 2011 nastupila na dalsiu matersku dovolenku, z coho by sa mi pocitala, za predpokladu, ze zostanem na podpore a ci bude nutne z mojej strany platit nejake poistenie, ci uz nemocenske, v nezamestnanosti, atd. Velmi pekne dakujem za odpovede.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

zuzanna Pozri príspevok
prosim o radu chcem aby vyska podpory bola maximalna co treba urobit konci mi RD 29.06.2010 mam 20 dni nevycerpanej dovolenky zamestnavatel pre mna nema pracu pracovala som tam od roku 2002
prosim vas staci ked odpracujem jeden den toho 30.06. daju mi vypoved dohodou tiez k 30.06. a preplatia dovolenku 20 dni, aku mzdu za ten jeden den mi treba aby som mala max. podporu??? da sa to vobec za kazdu radu vopred dakujem
Dá sa to tak urobiť. Ak odpracuješ jeden deň 30.6.- resp. si vyčerpáš 1 deň dovolenky +ti preplatia zvyšok dovolenky, veľmi pravdepodobne dosiahneš maximálny VZ - za jeden deň ti stačí pre maximálnu podporu dostať spolu do 75€.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

amdd Pozri príspevok
Dobry vecer, chcela by som sa poradit. Momentalne som na rodicovskej dovolenke, ktora mi skonci 29.9.2010. Som stale v PP na dobu neurcitu, ale nakolko je nasa firma "mrtva" (nevykonava ziadnu cinnost a jedinymi zamestnancami sme mamicky na rodicovskych dovolenkach), tak po skonceni RD nebudem mat kam nastupit. Je mi jasne, ze mi vznika narok na podporu v nezamestnanosti, ale moja otazka znie, ak by som v roku 2011 nastupila na dalsiu matersku dovolenku, z coho by sa mi pocitala, za predpokladu, ze zostanem na podpore a ci bude nutne z mojej strany platit nejake poistenie, ci uz nemocenske, v nezamestnanosti, atd. Velmi pekne dakujem za odpovede.
Ak by si na materskú nastúpila do 6 mesiacov po skončení zamestnania, materská by sa počítala z bývalého zamestnania - zrejme by sa použil tarifný plat, ktorý si mala posledný dohodnutý. Ak nástup na materskú bude neskôr, potrebuješ sa pred materskou nejako nemocensky poistiť - dobrovoľne alebo zo zamestnania. Pri dobrovoľnom poistení :
- ak by trvalo menej ako 26 týždňov, materskú by ti počítali z minimálneho VZ + od narodenia dieťaťa by si dostávala doplatok rodičovského príspevku do výšky normálneho RP
- ak by trvalo aspoň 26 týždňov, materská by sa počítala z VZ z dobrovoľného poistenia, ak by si sa poistila už v r.2010,tak z VZ z r.2010, ak sa poistíš až v r 2011, tak z VZ z r.2011.
Ak by sa ti podarilo získať nové zamestnanie, nepotrebuješ dobrovoľné poistenie, stačí ti akákoľvek doba nového zamestnania pred nástupom na materskú (aj 1 deň), materské sa bude počítať z VZ zo zamestnania. To platí pre rok 2011, kým máš splnenú podmienku 270 dní poistenia v posledných dvoch rokoch.
... a ešte sa predpokladu platnosti terajších zákonov ....
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

tak ja skusim odpracovat ten den 30.06. hadam mi to vyjde kvoli tej podpore dakujem velmi pekne za radu
0 0
ajustkukucka ajustkukucka

ajustkukucka je offline (nepripojený) ajustkukucka

zuzanna Pozri príspevok
prosim o radu chcem aby vyska podpory bola maximalna co treba urobit konci mi RD 29.06.2010 mam 20 dni nevycerpanej dovolenky zamestnavatel pre mna nema pracu pracovala som tam od roku 2002
prosim vas staci ked odpracujem jeden den toho 30.06. daju mi vypoved dohodou tiez k 30.06. a preplatia dovolenku 20 dni, aku mzdu za ten jeden den mi treba aby som mala max. podporu??? da sa to vobec za kazdu radu vopred dakujem
ň

Ahoj Zuzana,
najlepsie by bolo keby si pracovny pomer skoncila zaroven dnom ukoncenia Tvojej rodicovskej dovolenky.Ak sa Tvoje dieta narodilo 29. 6. tak rod. dovolenku koncis 28. 6. Dovolenku Ti teda budu musiet preplatit, kedze vobec do pracovneho pomeru nenastupis - pozor nesmies ju cerpat! Potom Ti staci sa dobrovolne poistit v nezamestnanosti napriklad od 14. 6. na vymeriavaci zaklad 2200 Eur. po 29. 6. sa pojdes nahlasit na UPSVaR a potom, ked Ta zaregistruju, tak pojdes poziadat o davku v nezamestnanosti na soc. poistovnu. Odhlasis sa z dobrovolneho poistenia v nezamestnanosti a mali by Ti vypocitat max. podporu
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

ak sa narodil 29.6. tak rodicovska tiez konci 29.6. dnom dovrsenia 3 rokov nemam pravdu aspon si to myslim
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ad ajustkukucka : Ak odpracuje 30.6.+dostane nev.dovolenku, nemusí sa prihlasovať dobrovoľne na poistenie v nezamestnanosti na to aby dostala maximálnu podporu.
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

pani motyčková a mohli by ste mi napisat ci rodicovska dovolenka konci toho 29.06. kedy dovrsi dieta 3 roky alebo den pred ako pisala vyssie lebo mne to vychadza toho 29.06. velka vdaka
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

To neviem, zajtra zistím.
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

dakujem zatial velmi pekne
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Tak je to tak - RD končí 29.6..
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

dakujem velmi pekne pani motyckova pekny zvysok dna
0 0
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

Jezisi Janka, prosim poradte!!!
Teraz som si precitala mail od nasej mzdovej, ze mi nevznika narok na podporu Ja to nechapem...Este raz zhrniem moju situaciu:

Som zamestnana od r. 2001, v r. 2004 prva materska, potom cerpanie dovolenky, nastup na rodicovsku do 20.3.2007, od 21.3-20.4. 2007 som sa hodila na PN, aby som nedostala vypoved, kedze od 21.4 som nastupila na 2. matersku. Potom hned na rodicovsku.
K 9.6.2001 som podpisala dohodu o skonceni PP.
Preco by mi nevznikal narok na podporu??? Ja to nechapem, prosim poradte...Pretoze kazdy mi hovori, ze narok mam, v piatok sa chystam na UP, aj vy ste mi tu davnejsie napisala, ze narok mam
<!-- google_ad_section_end -->
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Erika686 Pozri príspevok
Jezisi Janka, prosim poradte!!!
Teraz som si precitala mail od nasej mzdovej, ze mi nevznika narok na podporu Ja to nechapem...Este raz zhrniem moju situaciu:

Som zamestnana od r. 2001, v r. 2004 prva materska, potom cerpanie dovolenky, nastup na rodicovsku do 20.3.2007, od 21.3-20.4. 2007 som sa hodila na PN, aby som nedostala vypoved, kedze od 21.4 som nastupila na 2. matersku. Potom hned na rodicovsku.
K 9.6.2001 som podpisala dohodu o skonceni PP.
Preco by mi nevznikal narok na podporu??? Ja to nechapem, prosim poradte...Pretoze kazdy mi hovori, ze narok mam, v piatok sa chystam na UP, aj vy ste mi tu davnejsie napisala, ze narok mam
<!-- google_ad_section_end -->
prac.pomer skončil 9.6.2001 - alebo tam máš preklep v dátume ?
0 0
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

A este sa ma pytala, ze ci chcem aj tak nulove potvrdenie (pre soc. poistovnu koli podpore).
Riaditelka mi dala ..."PP skonci dnom 9.6.2010"....( ona presne nevedela ,ze ci 8. ci 9. a poradili jej 9....
Este doplnim, ze syn sa narodil 8.6.2007.
0 0
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

No, takze uz som prisla na to,preco "nemam narok na podporu"...mzdova nevedela, ze sa novelizoval zakon a od 1.2. plati nieco ine...ale zlakla som sa teda uzasne.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Erika686 Pozri príspevok
No, takze uz som prisla na to,preco "nemam narok na podporu"...mzdova nevedela, ze sa novelizoval zakon a od 1.2. plati nieco ine...ale zlakla som sa teda uzasne.
No mzdová by mala ísť na školenie. Abo viac sledovať poradu.
0 0
magdalena ceskova magdalena ceskova
Zdravim vsetkych. Dnes som bola na urade prace. Dostala som vypoved po rodicovskej dovolenke a syn pojde do skolky v septembri. Pani, ktora ma ma na starosti, mi odporucila, aby som si do septembra predlzila rodicovsku dovolenku, predpokladam ze neplatenu, kedze syn nema podla lekarky zdravotne problemy, z ktorych by vyplyvala platena predlzena rodicovska dovolenka. Kedze som sa podla rad z porady uz vopred dobrovolne poistila v nezamestnanosti, mala by som mat narok na podporu. Je nejaky zakon alebo usmernenie...., podla ktoreho by na urade prace mohli zamietnut moju ziadost o evidenciu a nasledne poberanie podpory, ak je syn do septembra v mojej starostlivosti a mozem si poziadat o predlzenu RD? Nic take som doteraz nezachytila. dakujem
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

magdalena ceskova Pozri príspevok
Zdravim vsetkych. Dnes som bola na urade prace. Dostala som vypoved po rodicovskej dovolenke a syn pojde do skolky v septembri. Pani, ktora ma ma na starosti, mi odporucila, aby som si do septembra predlzila rodicovsku dovolenku, predpokladam ze neplatenu, kedze syn nema podla lekarky zdravotne problemy, z ktorych by vyplyvala platena predlzena rodicovska dovolenka. Kedze som sa podla rad z porady uz vopred dobrovolne poistila v nezamestnanosti, mala by som mat narok na podporu. Je nejaky zakon alebo usmernenie...., podla ktoreho by na urade prace mohli zamietnut moju ziadost o evidenciu a nasledne poberanie podpory, ak je syn do septembra v mojej starostlivosti a mozem si poziadat o predlzenu RD? Nic take som doteraz nezachytila. dakujem
Nie, nikto ta nemoze prinutit ist na predlzenu MD. Ked si o nu nepoziadas, nebudes ju mat schvalenu a nebudes ju cerpat.
Kludne sa zaregistruj na UP, ked mas narok na podporu, budes tam chodit raz za mesiac, to maleho niekto postrazi .
A v klude si do septembra najdes pracu
Drzim palce.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať