Zavrieť

Porady

podpora v nezamestnanosti po skonceni RD?

Nieco som uz viackrat zacula v rozhlase, ale len tak to okolo mna preletelo, ze v buducom roku bude mat matka po skonceni RD narok na podporu v nezamestnanosti?
Nic viac neviem, preto ,poculi ste niekto o tom?
Mne konci RD na buduci rok, den nastupu do prace je aj moj den vypovede...to viem, na 100%, preto sa pytam ohladom toho, ci niekto nieco pocul. Ci je to uz schvalene?
Usporiadat
mata_l mata_l

mata_l je offline (nepripojený) mata_l

Dobrý deň. Prosím Vás, chcela by som poradiť

bola som v pracovnom pomere na dobu neurcitu h.mzda 21000sk+pozastavena zivnost
1) Od 1.3. 2006 - 12.9.2006 MD
2) RD do narodenia 2 dietata
3) od 29.1.2008 -12.8.2008 MD
4) doposial na RD

po navrate s RD dostanem vypoved pre nadbytocnost s odstupnym (mala som v roku 2006 este 17,5dna dovolenky) budem mat narok na jej cerpanie???
-uvazujem ze od januara 2011 zacnem pracovat opat na zivnost, kedze do prac. pomeru sa vratit nemozem, chcem sa preto opytat ci ma zmysel vratit sa do prace skor a poberat podporu v nezamestnanosti (mam na nu narok ak mam pozastavenu zivnost) neviem, ze z coho by sa mi podpora v nezamestnanosti ratala a ci by som sa este predtym nemala na nejaky mesiac radsej dobrovolne poistit a tym si zvysit podporu- ak sa na pár dní prihlásim na dobrovolné poistenie v nezamestnanosti, musim ten cas ktory treba odvadzat vsetky dobrovolne poistenia?mam sa poistit este pred tym ako dostanem z prace vypoved ??? A kedze mam pozastavenu zivnost a neviem ci ju nahodou netreba pred tym zrusit, a tiez ci by sa to nedalo obabrat tak ze tu zivnost teraz zrusim a potom ked dopoberam podporu, tak ju znova otvorim s tym ze by som mozno mohla ziadat dokonca o prispevok pri otvoreni zivnosti (ked som si otvarala zivnost tak som o prispevok neziadala)

Dakujem M.
0 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

mata_l Pozri príspevok
Dobrý deň. Prosím Vás, chcela by som poradiť

bola som v pracovnom pomere na dobu neurcitu h.mzda 21000sk+pozastavena zivnost
1) Od 1.3. 2006 - 12.9.2006 MD
2) RD do narodenia 2 dietata
3) od 29.1.2008 -12.8.2008 MD
4) doposial na RD

po navrate s RD dostanem vypoved pre nadbytocnost s odstupnym (mala som v roku 2006 este 17,5dna dovolenky) budem mat narok na jej cerpanie???
...
Dakujem M.
Ja reagujem iba čo sa týka dovolenky. Tebe vznikol nárok na dovolenku aj za rok 2008 - počas MD. Vyšlo mi krátenie za 122 dní rodič. dovolenky v r.2008, tj. 2/12 čo je pri nároku 20 dovolenky -3,5 dňa, čiže Ti vznikol nárok na 16,5 dňa riadnej dovolenky. Keďže vidím, že za rok 2006 máš zaokrúhlené na 0,5 dňa, tak aj výpočet za rok 2008 som tak zaokrúhlila.
Ak by bol Tvoj ročný nárok riad. dovolenky 25 dní, potom Ti vznikol nárok na 21 dní dovolenky.
Žiaľ čo sa týka podnikania a ďalších Tvojich otázok, neviem poradiť.
Naposledy upravil vieraaaa : 17.08.10 at 17:46
3 0
mata_l mata_l

mata_l je offline (nepripojený) mata_l

vieraaaa Pozri príspevok
Ja reagujem iba čo sa týka dovolenky. Tebe vznikol nárok na dovolenku aj za rok 2008 - počas MD. Vyšlo mi krátenie za 122 dní rodič. dovolenky v r.2008, tj. 2/12 čo je pri nároku 20 dovolenky -3,5 dňa, čiže Ti vznikol nárok na 16,5 dňa riadnej dovolenky. Keďže vidím, že za rok 2006 máš zaokrúhlené na 0,5 dňa, tak aj výpočet za rok 2008 som tak zaokrúhlila.
Ak by bol Tvoj ročný nárok riad. dovolenky 25 dní, potom Ti vznikol nárok na 21 dní dovolenky.
Žiaľ čo sa týka podnikania a ďalších Tvojich otázok, neviem poradiť.
zostatok 17,5 vznikol z .......bezny rok(2006) 20, minuly rok(2005) 1,5 celkovy narok 21,5 cerpane 4

vobec ale nechapem ako ste sa dopocitali k tym dnom, ja som myslela ze mam narok si minut alebo dat preplatit tych 17,5 dna z roku 2006 ale asi to bude nejake komplikovanejsie...
0 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

mata_l Pozri príspevok
zostatok 17,5 vznikol z .......bezny rok(2006) 20, minuly rok(2005) 1,5 celkovy narok 21,5 cerpane 4

vobec ale nechapem ako ste sa dopocitali k tym dnom, ja som myslela ze mam narok si minut alebo dat preplatit tych 17,5 dna z roku 2006 ale asi to bude nejake komplikovanejsie...
Ono to nie je komplikovanejšie, ale Tebe vznikol nárok na dovolenku aj v roku 2008, lebo MD sa ráta ako odpracované dni a za odpracované dni vzniká nárok na dovolenku. Vyšlo mi, že MD v roku 2008 trvala 141 pracovných dní a rodičovská dovolenka 121 pracovných dní, takže si mala započítaných ako odpracovaných tých 141 dní MD, na základe čoho Ti vznokol nárok na celú výmeru dovolenky.
Rodič. dovolenka sa nepočíta ako odpracovaná a o to sa kráti výmera dovolenky. Dovolenka sa kráti za vymeškané dni, a to za prvých 100 dní 1/12 a za každých ďalších 21 dní 1/12. Pri 121 dňoch sú to 2/12, čo je pri ročnom nároku 20 dní dovolenky mínus 3,5 dňa, takže 20 dní - krátenie 3,5 dňa = 16,5 dní riadnej dovolenky.
Dovolenku by Ti mal umožniť zamestnávateľ vyčerpať po návrate z rodičovskej dovolenky, prípadne ak s Tebou ukončí pracovný pomer, musí Ti nevyčerpanú dovolenku preplatiť.
3 0
mata_l mata_l

mata_l je offline (nepripojený) mata_l

cize ak spravne chapem, ked budem moct cerpat dovolenku, tak uz budem mat iny VZ ako ten zakladny?
je lepsie dovolenku cerpat alebo si ju dat preplatit, ovplyvni to nejak odstupne?

mozem si ho este zvysit napr. dobrovolnym poistenim v nezamestnanosti (je potrebne sa prihlasit na nejaku min. dobu alebo 1 mesiac staci, treba to urobit asi este predtym ako je datum ukoncenia PP,musim odviest aj ostatne odvody za ten jeden mesiac)

bude mi vyplacana podpora, ked mam pozastavenu zivnost prip. ju musim zrusit? viac v prispevku 462

Dakujem vsetkym poradakom
0 0
skay skay

skay je offline (nepripojený) skay

ahoj, po precitani celej diskusie a viacerych zakonov vas chcem poprosit o radu (v ziadnej diskusii som nenasla, ak som prehliadla ospravedlnujem sa za duplicitu otazky ): syn dovrsi 3 roky 26. augusta. zamestnavatel sa so mnou nechcel dohodnut na skoceni pp dohodou- trvala som na 6 mes. odstupnom kedze som u neho zamestnana viac ako 5 rokov. Prac. pomer bude ukonceny z organizacnych dovodov cize 3 mes. vypovedna doba(pocas ktorej nemusim chodit do prace nakolko zamestnavatel nedisponuje volnym prac. miestom a bude mi vyplatena mzda aj zvysna dovolenka) + 3 mes. odstupne. Chcem si platit DPvN aby som mala najvyssiu davku v nezamestnanosti po skonceni pp - 30.11.2010.(ak sa zamestnam budem to platit zbytocne....ale ak nie...)

1. v piatok 20.08 som bola v SP a dala si DPvN z max. VZ od 23.08.10. neviem ci to bolo spravne a ovplyvni to vysku podpory .... (kedze budem mat vyssi VZ ako je max. bojim sa aby to neovlyvnilo davku v nezam. tak ze bude nizsia ako je maximalna)

2. pracovnicka SP mi povedala ze preplatok na poistnom mi vratia na zaklade pisomnej ziadosti, ale nevie ci to ovplyvni vysku podpory smerom dole od maxima. ak som spravila chybu da sa to este zmenit ? lebo som si prave precitala ze v pripade prekrocenia max. VZ sa robi rozdiel dobrovolneho poistenia a odvodu od zamestnavatela a tym padom by sa mi znizila podpora:-( alebo toto plati iba pri nemocenskom poisteni?

3. Ak budem mat vo vypovedi datum ukoncenia pp 30.11.10 tak tento datum mozem uviest ako datum ukoncenia DPvN a 1.12.10 sa ist zaregistrovat na UP?
Dakujem za rady
Naposledy upravil skay : 23.08.10 at 12:12 Dôvod: zmena znenia otazok
0 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

Viete mi, prosím, poradiť, či preplatenie dovolenky po skončení pracovného pomeru sa počíta ako príjem nezamestnaného evidovaného na úrade práce?
Ukončenie prac. pomeru je 31.7.2010, od 1.8. sa zaevidoval na úrad práce a v mesiaci august mu bude vyplatená zostatková dovolenka.
Ďakujem za odpoveď!
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

saskia26 Pozri príspevok
Viete mi, prosím, poradiť, či preplatenie dovolenky po skončení pracovného pomeru sa počíta ako príjem nezamestnaného evidovaného na úrade práce?
Ukončenie prac. pomeru je 31.7.2010, od 1.8. sa zaevidoval na úrad práce a v mesiaci august mu bude vyplatená zostatková dovolenka.
Ďakujem za odpoveď!
na základe toho, čo som čítala myslím tu na porade:

ak mu bude v auguste vyplatená mzda za júl, t.j. spolu s preplatenou dovolenkou, ktorú preplatili "pri" ukončení prac.pomeru (prac.pomer skončil 31.7.2010 a mzda za júl sa vypláca do konca augusta a odvádzajú sa z preplatenej dovolenky aj odvody do SP, ZP, ak ide o vyplatenie počas RD, tak len ZP) tak je to ok.

Ak by mu ale dovolenku vyplatili až "po" ukončení prac.pomeru (t.j. bez odvodov do ZP, SP), t.j. zúčtovali spolu s výplatami za august vyplácané v septembri, tak predpokladám sa to berie ako jeho príjem za august. Niekto to myslím tu písal, že v takom prípade ho od začiatku daného kalend. mesiaca vyradili z evidencie uchádz. o zamestnanie. Zaujalo ma to, lebo nemám doplatené odstupné z firmy spolu s kolegynou, ktorá je evidovaná na UP. Tak som jej to vtedy hovorila, čo som tu čítala. Ale osobnú skúsenosť s tým nemám.
1 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

skay Pozri príspevok
ahoj, po precitani celej diskusie a viacerych zakonov vas chcem poprosit o radu (v ziadnej diskusii som nenasla, ak som prehliadla ospravedlnujem sa za duplicitu otazky ): syn dovrsi 3 roky 26. augusta. zamestnavatel sa so mnou nechcel dohodnut na skoceni pp dohodou- trvala som na 6 mes. odstupnom kedze som u neho zamestnana viac ako 5 rokov. Prac. pomer bude ukonceny z organizacnych dovodov cize 3 mes. vypovedna doba(pocas ktorej nemusim chodit do prace nakolko zamestnavatel nedisponuje volnym prac. miestom a bude mi vyplatena mzda aj zvysna dovolenka) + 3 mes. odstupne. Chcem si platit DPvN aby som mala najvyssiu davku v nezamestnanosti po skonceni pp - 30.11.2010.(ak sa zamestnam budem to platit zbytocne....ale ak nie...)

1. v piatok 20.08 som bola v SP a dala si DPvN z max. VZ od 23.08.10. neviem ci to bolo spravne a ovplyvni to vysku podpory .... (kedze budem mat vyssi VZ ako je max. bojim sa aby to neovlyvnilo davku v nezam. tak ze bude nizsia ako je maximalna)
podla mna výška VZ zo zamestnania neovplyvní výšku podpory, lebo budeš mať za každý kalend.den trvania PvN maximálny VZ v súčte z oboch poistení, dokonca ho prekročíš. Pri poistení v nezam. to nie je ako pri nem.poistení, že sa z každého nem.poistenia ráta splnenie podmienok a aj denný VZ zvlášť. Tak predpokladám, že jeden kalend. den beru ako jeden den, aj ked tam sú dve nem.poistenia. Tieto poistenia zrátajú. Ak si prekročila maximum, tak na základe písomnej žiadosti ti z preplatok na DPvN vrátia.
Maximum pre odvod PvN je od 1.7.2010 štvornásobok primernej mzdy za rok 2009 t.j. 4x 744,5eur
Maximum pre výpočet dávky sa ráta nie štvornásobok, ale len trojnásobok, t.j. denný vym.základ je max. 744,5eur x 3 x12mesiacov :365dní

2. pracovnicka SP mi povedala ze preplatok na poistnom mi vratia na zaklade pisomnej ziadosti, ale nevie ci to ovplyvni vysku podpory smerom dole od maxima. ak som spravila chybu da sa to este zmenit ? lebo som si prave precitala ze v pripade prekrocenia max. VZ sa robi rozdiel dobrovolneho poistenia a odvodu od zamestnavatela a tym padom by sa mi znizila podpora:-( alebo toto plati iba pri nemocenskom poisteni?

môj názor je vyššie

3. Ak budem mat vo vypovedi datum ukoncenia pp 30.11.10 tak tento datum mozem uviest ako datum ukoncenia DPvN a 1.12.10 sa ist zaregistrovat na UP?
Dakujem za rady
áno
0 0
skay skay

skay je offline (nepripojený) skay

brčko velmi dakujem za odpoved. uz som kludnejsia:-) bala som sa ze napriek max. DPvN sa mi moze znizit maximalna davka v nezamestanosti, kvoli odvodom aj z brutto mzdy, alebo ze by mi davku ratali iba zo mzdy. a to by bola potom velmi mala davka:-( necham teda plynut obe poistenia a v decembri poziadam o preplatok. este raz dakujem:-)
0 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

brčko Pozri príspevok
na základe toho, čo som čítala myslím tu na porade:

ak mu bude v auguste vyplatená mzda za júl, t.j. spolu s preplatenou dovolenkou, ktorú preplatili "pri" ukončení prac.pomeru (prac.pomer skončil 31.7.2010 a mzda za júl sa vypláca do konca augusta a odvádzajú sa z preplatenej dovolenky aj odvody do SP, ZP, ak ide o vyplatenie počas RD, tak len ZP) tak je to ok.

Ak by mu ale dovolenku vyplatili až "po" ukončení prac.pomeru (t.j. bez odvodov do ZP, SP), t.j. zúčtovali spolu s výplatami za august vyplácané v septembri, tak predpokladám sa to berie ako jeho príjem za august. Niekto to myslím tu písal, že v takom prípade ho od začiatku daného kalend. mesiaca vyradili z evidencie uchádz. o zamestnanie. Zaujalo ma to, lebo nemám doplatené odstupné z firmy spolu s kolegynou, ktorá je evidovaná na UP. Tak som jej to vtedy hovorila, čo som tu čítala. Ale osobnú skúsenosť s tým nemám.
brčko, ďakujem za odpoveď. V tejto súvislosti ma ešte napadlo, keď skončí prac. pomer 31.10., mamička je na RD do 15.11., potom keď sa prihlási od 16.11. na úrad práce a v novembri jej vyplatí zamestnávateľ zostatok dovolenky, teda až po skončení prac. pomeru, tak by sa to nemal brať ako príjem nezamestnaného. Vysvetľujem si to takto správne?
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

saskia26 Pozri príspevok
brčko, ďakujem za odpoveď. V tejto súvislosti ma ešte napadlo, keď skončí prac. pomer 31.10., mamička je na RD do 15.11. ak skončí PP 31.10. tak tým dnom aj prestane čerpať RD, ale o dieťa sa môže starať do 15.11. ak 16.11. nastúpi do škôlky, potom keď sa prihlási od 16.11. na úrad práce a v novembri jej vyplatí zamestnávateľ zostatok dovolenky, teda až po skončení prac. pomeru, tak by sa to nemal brať ako príjem nezamestnaného. Vysvetľujem si to takto správne?
aj rodičovský príspevok za oktober je vyplatený v novembri. Aj mzda za oktober je vyplatená v novembri. Je vyplatená PRI ukončení PP, lebo mzda za oktobre je splatná do konca novembra. Takže je to samozrejme jeho príjem, ale za oktober, nie november. Bude mať aj výplatnú pásku a aj potvrdenie o príjme dostane od zamestnávatela (bud po ukončení PP, alebo po ukončení kalend.roka)

ak však dostane RP aj za november (ak má dieťa napr. 3roky 15.11. a do škôlky ide až od napr. 16.11.), tak mu nárok na RP odnímu až od 1.11. a nárok na vyplácanie podpory (ak vznikne nárok na podporu) vznikne až od 1.11.
1 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

brčko Pozri príspevok
aj rodičovský príspevok za oktober je vyplatený v novembri. Aj mzda za oktober je vyplatená v novembri. Je vyplatená PRI ukončení PP, lebo mzda za oktobre je splatná do konca novembra. Takže je to samozrejme jeho príjem, ale za oktober, nie november. Bude mať aj výplatnú pásku a aj potvrdenie o príjme dostane od zamestnávatela (bud po ukončení PP, alebo po ukončení kalend.roka)

ak však dostane RP aj za november (ak má dieťa napr. 3roky 15.11. a do škôlky ide až od napr. 16.11.), tak mu nárok na RP odnímu až od 1.11. a nárok na vyplácanie podpory (ak vznikne nárok na podporu) vznikne až od 1.11.
Tak tomuto nerozumiem. Ukončí prac. pomer 31.10., ale RD trvá až do 15.11., keď bude mať dieťa 3 roky, takže rod. príspevok odnímu od 15.11., takže za november ho ešte dostane vyplatený.
Na úrad práce sa pôjde registrovať od 16.11., takže vzniká nárok aj na rod. a potom aj na podporu, nie?

Nie je tam preklep v texte "tak mu nárok na RP odnímu až od 1.12. a nárok na vyplácanie podpory (ak vznikne nárok na podporu) vznikne až od 1.12."
0 0
dana99 dana99

dana99 je offline (nepripojený) dana99

[QUOTE=Jozef Mihál;1243289]

Nezmyselné riešenie výpočtu dávky (50% z 319,58) je možné poľahky obísť.

Po skončení MD, RD v situácií, kedy platí že za posledné 3 roky nemala žena žiaden príjem, si treba veci zariadiť tak, aby po skončení RD ešte zostala v zamestnaní, prípadne si našla nejaké nové a to tak, aby denný vymeriavací základ vychádzal na hranicu 71,3126 €. To je maximálny možný denný VZ pre výpočet dávky.

Ak to bude takto, potom dávka bude:

30 x 50% z 71,3126 = 1069,70 € v mesiaci s 30 dňami

31 x 50% z 71,3126 = 1105,40 € v mesiaci s 31 dňami

Čiže napríklad so zamestnávateľom, ktorý chce ženu prepustiť po návrate z RD treba urobiť deal - žena bude ochotná odísť zo zamestnania skôr ako po výpovednej dobe 2 mesiace, napríklad už po 5 dňoch, a zamestnávateľ jej za tých 5 dní dá plat - odmenu 367 €.


.................................................. ...............................

Dobrí večer. Prosím Vás, je to ešte aktuálne?

Ďakujem. Dana
0 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

[QUOTE=dana99;1487443]
Jozef Mihál Pozri príspevok

Nezmyselné riešenie výpočtu dávky (50% z 319,58) je možné poľahky obísť.

Po skončení MD, RD v situácií, kedy platí že za posledné 3 roky nemala žena žiaden príjem, si treba veci zariadiť tak, aby po skončení RD ešte zostala v zamestnaní, prípadne si našla nejaké nové a to tak, aby denný vymeriavací základ vychádzal na hranicu 71,3126 €. To je maximálny možný denný VZ pre výpočet dávky.

Ak to bude takto, potom dávka bude:

30 x 50% z 71,3126 = 1069,70 € v mesiaci s 30 dňami

31 x 50% z 71,3126 = 1105,40 € v mesiaci s 31 dňami

Čiže napríklad so zamestnávateľom, ktorý chce ženu prepustiť po návrate z RD treba urobiť deal - žena bude ochotná odísť zo zamestnania skôr ako po výpovednej dobe 2 mesiace, napríklad už po 5 dňoch, a zamestnávateľ jej za tých 5 dní dá plat - odmenu 367 €.


.................................................. ...............................

Dobrí večer. Prosím Vás, je to ešte aktuálne?

Ďakujem. Dana
Do 31.8.2010 to platí, od 1.9.2010 to bude "za posledné 2 roky nemala žena žiaden príjem..."
0 0
dana99 dana99

dana99 je offline (nepripojený) dana99

Ďakujem, takže príjem z roku 2007 nebude mať vplyv na podporu (od 1.10.2010).
0 0
zuzka3110 zuzka3110

zuzka3110 je offline (nepripojený) zuzka3110

od 16.3.2005 som bola na 1. MD, potom RD, od 09.11.2007 2. MD odvtedy na RD. Dieťa má 3 roky 25.12.2010. Nastupuje 02.09.2010 do škôlky. V septembri si budem čerpať nevybratú dovolenku, k 30.9. výpoveď s odstupným. K 1.10.2010 som nezamestnaná...
1. Z čoho mi budú preplácať dovolenku? (z pravdepodobného, t.j. z HM kolegyne, kt. ma zastupuje??)
2. Mám nárok na podporu?
3. Z akej sumy sa mi bude rátať? (z preplatenej dovolenky?)
4. Dá sa dobrovoľným pripoistením v mesiaci september zvýšiť nárok na podporu?
5. Musím si počas nezamestnanosti platiť nejaké odvody?
Prosím viete mi poradiť? ďakujem
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

zuzka3110 Pozri príspevok
od 16.3.2005 som bola na 1. MD, potom RD, od 09.11.2007 2. MD odvtedy na RD. Dieťa má 3 roky 25.12.2010. Od septembra si budem čerpať nevybratú dovolenku, k 30.9. výpoveď s odstupným...
1. Z čoho mi budú preplácať dovolenku? (z pravdepodobného, t.j. z HM kolegyne, kt. ma zastupuje??)
2. Mám nárok na podporu?
3. Z akej sumy sa mi bude rátať? (z preplatenej dovolenky?)
4. Dá sa dobrovoľným pripoistením v mesiaci september zvýšiť nárok na podporu?
Prosím viete mi poradiť? ďakujem
nárok na podporu ti vznikne, nakoľko si bola počas MD a RD v zamestnaneckom pomere. Dobrovoľné poistenie v nezamestatnosti si platiť môžeš, najlepšie z maxima, aby sa ti podpora čím viac navýšila. Od 1.9.2010 platí podmienka poistenia 2 roky z posledných 3 rokov. A to spĺňaš.
0 0
lienocka001 lienocka001

lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

Dobry den mam otazku

udaje>
v sucasnosti som na RD od 11.1.2010 dieta ma viac ako dva roky
som zamestnana od 1.3.2008 pracovny pomer mi stale trva
predtym som pracovala suvislo viacero rokov potom som od 30.6.2007 do 28.2.2008 bola na UP narok na podporu v nezamestnanosti mi vznikol

zvazujem ze nastupim na jesen do prace ale co v pripade ak ma po nastupe prepustia /napr. projekt sa zrusi a pod. / mohla by som potom ist na UP a budem mat narok na podporu?

Viete mi poradit? dakujem
0 0
zuzka3110 zuzka3110

zuzka3110 je offline (nepripojený) zuzka3110

ďakujem, maximum je 2978,- €. Ale ja budem v septembri čerpať dovolenku a tam budem mať nejaký príjem.. nestačí zaplatiť DPvN len z toho rozdielu?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať