Zavrieť

Porady

podpora v nezamestnanosti po skonceni RD?

Nieco som uz viackrat zacula v rozhlase, ale len tak to okolo mna preletelo, ze v buducom roku bude mat matka po skonceni RD narok na podporu v nezamestnanosti?
Nic viac neviem, preto ,poculi ste niekto o tom?
Mne konci RD na buduci rok, den nastupu do prace je aj moj den vypovede...to viem, na 100%, preto sa pytam ohladom toho, ci niekto nieco pocul. Ci je to uz schvalene?
Usporiadat
Dvojičky Dvojičky

Dvojičky je offline (nepripojený) Dvojičky

RD som ukončila 1.08.2009. Nakoľko som v zamestnaní dostala výpoveď po ukončení RD , tak som sa zaevidovala na ÚP, ale samozrejme bez nároku na podporu. Ja by som Vás len chcela poprosiť, nakoľko sa mi nedarí zatiaľ zohnať žiadna robota, dokedy môžem byť evidovaná na ÚP a či si náhodou nemám niečo dobrovolne platiť . Ďakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

dobrava Pozri príspevok
Takže toto je naozaj sila ... asi je niekedy lepšie nepoznať zákony a žiť v nevedomosti ...človek sa chce ako-tak zabezpečiť /aj svoju rodinu/ a nakoniec z toho vyjde ako "aktívny blbec".
Podobný prípad je aj moja priateľka: rodičovský príspevok jej končí v septembri 2010. Je stále zamestnaná v HPP. Má ešte zostatok dovolenky.
Predpokladá, že po ukončení RP dostane výpoveď v zamestnaní. Takisto som jej radil, aby si začala platiť odvody v nezamestnanosti, ešte štastie, že ma neposlúchla ...
Teda už je to isté, že v jej prípade sa bude vychádzať zo schváleného zákona od 1.2.2010?
Áno, ak sa bude evidovať na úrade práce po 31.1.2010, tak sa bude posudzovať podľa nového zákona.

dobrava Pozri príspevok
- zatiaľ neplatiť odvody v nezamestnanosti /do uvedenej doby 3 rokov pre posudzovanie nároku na dávku teda platí aj materská a rodičovská dovolenka?/
zákon uvádza, že sa započítava doba prerušenia povinného poistenia z dôvodu rodičovskej dovolenky.

dobrava Pozri príspevok
- má nastúpiť do zamestnania od 1.10.2010, alebo si má čerpať zostatkovú dovolenku, alebo si ju má nechať preplatiť, a od 1.10.2010 sa má so zamestnávateľom dohodnúť na výpovedi?
Najlepšie je nastúpiť do zamestnania a pracovať kým ju nebudú chcieť prepustiť. Dovolenku si môže vyčerpať aj hneď po nástupe.

[QUOTE=dobrava;1250237]- podľa čoho sa bude v prípade jej nezamestnanosti počítať dávka v nezamestanosti?

To záleží od toho, čo urobí. Ak skončí PP hneď po skončení RD, tak bude mať minimálnu podporu.

Ak nastúpi do práce aspoň na pár dní, tak vymeriavací základ bude počítaný z dosiahnutého zárobku (to sa oplatí, ak má dobrý plat).

dobrava Pozri príspevok
Ďakujem za odpovede všetkým "fundovaným" a zvlášť treba poďakovať p. Mihálovi, ktorý pomáha orientovať sa bežným ľuďom v týchto "ukážkových" zákonoch. Tieto prešľapy našich zákonodarcov už pomohli nejednej mamičke a jej rodine žiť obdobie počas MD lepšie a dôstojnejšie ...
Žeby takto úmyselne "pomáhali" nám, obyčajným ľuďom, alebo je to o niečom inom ??? ...
Ďakujem.
Ja si myslím, že to nebol úmysel zákonodarcu, len to nedomysleli. Chceli urobiť dobre nezamestnaným mamičkám, ale na takúto alternatívu nemysleli, že by mohla nastať - teda že by si niekto platil sám poistenie. V budúcnosti si už nikto nebude musieť platiť dobrovoľné poistenie, z tohoto predpokladu asi aj vychádzali. Nie vždy sa dá všetko domyslieť do detailov, preto by som zákonodarcov neobviňoval zo zámerného poškodzovania nezamestnaných.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Dvojičky Pozri príspevok
RD som ukončila 1.08.2009. Nakoľko som v zamestnaní dostala výpoveď po ukončení RD , tak som sa zaevidovala na ÚP, ale samozrejme bez nároku na podporu. Ja by som Vás len chcela poprosiť, nakoľko sa mi nedarí zatiaľ zohnať žiadna robota, dokedy môžem byť evidovaná na ÚP a či si náhodou nemám niečo dobrovolne platiť . Ďakujem
Na ÚP môžeš byť evidovaná dovtedy, kým ťa nevyradia z evidencie. Z evidencie ťa môžu vyradiť z dôvodov:

a) nástupu do zamestnania,
b) začatia prevádzkovania alebo vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti,
c) nástupu na sústavnú prípravu na povolanie,
d) nástupu na výkon trestu odňatia slobody,
e) vzatia do výkonu väzby,
f) priznania starobného dôchodku alebo dňom dovŕšenia veku potrebného na nárok na starobný dôchodok u poberateľa invalidného dôchodku podľa osobitného predpisu, <sup>15)</sup>
g) narodenia dieťaťa, ak dieťa žije,
h) úmrtia,
i) odchodu do členského štátu Európskej únie na obdobie dlhšie ako 15 kalendárnych dní s výnimkou odchodu do členského štátu Európskej únie podľa § 34 ods. 14 až 17 alebo liečenia v členskom štáte Európskej únie,
j) odchodu do cudziny na obdobie dlhšie ako 15 kalendárnych dní s výnimkou liečenia v cudzine,
k) začatia vykonávania zárobkovej činnosti

1. v členskom štáte Európskej únie alebo
2. v cudzine,

l) požiadania o vyradenie z evidencie uchádzačov o zamestnanie z dôvodu

1. starostlivosti o dieťa do desiatich rokov veku,
2. preukázanej osobnej starostlivosti o blízku osobu, <sup>42)</sup> ktorá je odkázaná na osobnú celodennú opateru,

m) požiadania o vyradenie z evidencie uchádzačov o zamestnanie,
n) ktorým prestal spĺňať podmienku podľa § 6 ods. 2 písm. d),
o) nadobudnutia právoplatnosti rozsudku o neplatnosti skončenia pracovného pomeru alebo nadobudnutia právoplatnosti rozsudku o zrušení rozhodnutia orgánu štátnej správy o skončení štátnozamestnaneckého pomeru alebo služobného pomeru.


Čiže môžeš byť evidovaná akokoľvek dlho, kým nenastane niečo z hore uvedeného. Akurát nebudeš dostávať podporu.

Kým si evidovaná na ÚP, tak zdravotné poistenie platí za teba štát a soc. poistenie nemá zmysel platiť.
0 0
Dvojičky Dvojičky

Dvojičky je offline (nepripojený) Dvojičky

Chobot Pozri príspevok
Na ÚP môžeš byť evidovaná dovtedy, kým ťa nevyradia z evidencie. Z evidencie ťa môžu vyradiť z dôvodov:

a) nástupu do zamestnania,
b) začatia prevádzkovania alebo vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti,
c) nástupu na sústavnú prípravu na povolanie,
d) nástupu na výkon trestu odňatia slobody,
e) vzatia do výkonu väzby,
f) priznania starobného dôchodku alebo dňom dovŕšenia veku potrebného na nárok na starobný dôchodok u poberateľa invalidného dôchodku podľa osobitného predpisu, <SUP>15)</SUP>
g) narodenia dieťaťa, ak dieťa žije,
h) úmrtia,
i) odchodu do členského štátu Európskej únie na obdobie dlhšie ako 15 kalendárnych dní s výnimkou odchodu do členského štátu Európskej únie podľa § 34 ods. 14 až 17 alebo liečenia v členskom štáte Európskej únie,
j) odchodu do cudziny na obdobie dlhšie ako 15 kalendárnych dní s výnimkou liečenia v cudzine,
k) začatia vykonávania zárobkovej činnosti

1. v členskom štáte Európskej únie alebo
2. v cudzine,

l) požiadania o vyradenie z evidencie uchádzačov o zamestnanie z dôvodu

1. starostlivosti o dieťa do desiatich rokov veku,
2. preukázanej osobnej starostlivosti o blízku osobu, <SUP>42)</SUP> ktorá je odkázaná na osobnú celodennú opateru,

m) požiadania o vyradenie z evidencie uchádzačov o zamestnanie,
n) ktorým prestal spĺňať podmienku podľa § 6 ods. 2 písm. d),
o) nadobudnutia právoplatnosti rozsudku o neplatnosti skončenia pracovného pomeru alebo nadobudnutia právoplatnosti rozsudku o zrušení rozhodnutia orgánu štátnej správy o skončení štátnozamestnaneckého pomeru alebo služobného pomeru.


Čiže môžeš byť evidovaná akokoľvek dlho, kým nenastane niečo z hore uvedeného. Akurát nebudeš dostávať podporu.

Kým si evidovaná na ÚP, tak zdravotné poistenie platí za teba štát a soc. poistenie nemá zmysel platiť.
Keby som si začala platiť od toho augusta dobrovolne poistenie v nezamestnanosti a platila by som si to 270 dní mala by som potom nárok na podporu ?
A ešte som sa chcela spýtať , keď si sestra platí DNP už tretí rok, je slobodná , momentálne od novembra nezamestnaná, má význam si to naďalej stále platiť ?
Ďakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Dvojičky Pozri príspevok
Keby som si začala platiť od toho augusta dobrovolne poistenie v nezamestnanosti a platila by som si to 270 dní mala by som potom nárok na podporu ?
Nie, na to aby si mala nárok na podporu, by si si musela platiť poistenie aspoň 3 roky, nie 270 dní.

Dvojičky Pozri príspevok
A ešte som sa chcela spýtať , keď si sestra platí DNP už tretí rok, je slobodná , momentálne od novembra nezamestnaná, má význam si to naďalej stále platiť ?
Ďakujem
TO si musí ona zvážiť. Pod DNP máš na mysli dobrovoľné nemocenské poistenie? A pred novembrom bola zamestnaná? Ak áno, na čo si platila DNP? Veď ako zamestnanec je povinne poistená.

Či sa to oplatí... no ak býva chorľavá, a často je na PN, tak sa jej to oplatí, v prípade choroby bude mať nárok na nemocenské dávky. Ak je zdravá ako ryba, tak to nemá veľký význam platiť.
0 0
MajaZA MajaZA

MajaZA je offline (nepripojený) MajaZA

Prosím Vás, vedel by mi niekto poradiť?
Kamarátka čerpala do 02/2007 rodičovskú dovolenku, od 03/2007 do 06/2007 (4mesiace) bola zamestnaná, od 07/2007 do 04/2008 bola na ÚP a od 05/2008 do 12/2009 (20 mesiacov) bola zamestnaná na dobu určitú, od 01/2010 je na PN, na UP sa ešte neprihlásila. No táto PN sa jej už berie ako prerušenie poistenia v nezamestnanosti, keďže už nieje v pracovnom pomere.
Bude mať nárok na podporu v nezamestnanosti? Alebo sa má na nejaký čas prihlásiť na dobrovoľné poistné?
Ďakujem za každú radu
0 0
Dvojičky Dvojičky

Dvojičky je offline (nepripojený) Dvojičky

Chobot Pozri príspevok
Nie, na to aby si mala nárok na podporu, by si si musela platiť poistenie aspoň 3 roky, nie 270 dní.



TO si musí ona zvážiť. Pod DNP máš na mysli dobrovoľné nemocenské poistenie? A pred novembrom bola zamestnaná? Ak áno, na čo si platila DNP? Veď ako zamestnanec je povinne poistená.

Či sa to oplatí... no ak býva chorľavá, a často je na PN, tak sa jej to oplatí, v prípade choroby bude mať nárok na nemocenské dávky. Ak je zdravá ako ryba, tak to nemá veľký význam platiť.
Ja som si tých 270 dní pomýlila, to je podmienka ohľadne NP a už som to nevedela potom opraviť.
Sestra si začala DNP platiť kvôli tomu,že s priateľom plánovali dieťa. Plány nevyšli, nastali nejaké zdravotné problémy, ale nie také aby musela využívať PN. Potom sa nevedela rozhodnúť či to má platiť, keďže bola v tom čase aj zamestnaná alebo či to má zrušiť, takže platí to doteraz. Keby to teraz zrušila , poberá podporu z úrade práce, ale keď jej skončí podpora a bude len evidovaná na ÚP a náhodou by musela ísť na PN z čoho by sa jej PN vyrátala ? Neni sú v tomto novom zákone zmenené podmienky na platené DNP ? Ďakujem
0 0
JANULA999 JANULA999

JANULA999 je offline (nepripojený) JANULA999

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Kamarátka bude končiť po 6.rokoch RD dňa15.2.2010 pracovala u svojho otca a namiesto nej je tam jej sestra robí účtovníctvo. Samozrejme, že na to miesto nenastúpy lebo nemá preňu inú prácu. Chce jej dať výpoveď (z nadbytočnosti', ale vy ste tady písali, že keby sa dohodla s otcom ako zamestnávateľom aby tam pracovala pár dní a dal jej vyšší príjem (v tom by problém nebol) tak by dostala vyššiu podporu. Ale ako je to s výpoveďou to by aj jej museli dať výpovednú dobu 2 mesiace (ak by to bolo z nadbytočnosti)? A keby jej dal aj vyšší príjem na tých pár dní to by zamestnávateľ jej musel v tej 2. mesačnej dobe vypočítať odstupné s toho vyššieho VZ do čo by dostala na tých pár dní? Ako by to bolo dobré urobiť? DaKujem za radu.
0 0
JANULA999 JANULA999

JANULA999 je offline (nepripojený) JANULA999

Prosím Vás poraďte mi. Díky
0 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

[QUOTE=Chobot;1253426]Áno, ak sa bude evidovať na úrade práce po 31.1.2010, tak sa bude posudzovať podľa nového zákona.



zákon uvádza, že sa započítava doba prerušenia povinného poistenia z dôvodu rodičovskej dovolenky.



Najlepšie je nastúpiť do zamestnania a pracovať kým ju nebudú chcieť prepustiť. Dovolenku si môže vyčerpať aj hneď po nástupe.

dobrava Pozri príspevok
- podľa čoho sa bude v prípade jej nezamestnanosti počítať dávka v nezamestanosti?

To záleží od toho, čo urobí. Ak skončí PP hneď po skončení RD, tak bude mať minimálnu podporu.

Ak nastúpi do práce aspoň na pár dní, tak vymeriavací základ bude počítaný z dosiahnutého zárobku (to sa oplatí, ak má dobrý plat).



Ja si myslím, že to nebol úmysel zákonodarcu, len to nedomysleli. Chceli urobiť dobre nezamestnaným mamičkám, ale na takúto alternatívu nemysleli, že by mohla nastať - teda že by si niekto platil sám poistenie. V budúcnosti si už nikto nebude musieť platiť dobrovoľné poistenie, z tohoto predpokladu asi aj vychádzali. Nie vždy sa dá všetko domyslieť do detailov, preto by som zákonodarcov neobviňoval zo zámerného poškodzovania nezamestnaných.
Ďakujem pekne za odpovede, ale ešte mi nie je jasné toto:
Ak jej RD končí 30.9.2010 a do zamestnania má nastúpiť 1.10.2010, ale zamestnávateľ požaduje, aby si dočerpala zostatkovú dovolenku 2 týždne, ako sa má zachovať? Má si hneď po ukončení RD dočerpať zost.dovolenku? /potom by sa jej podpora počítala z tejto dovolenky?/, alebo má zamestnávateľa požiadať o preplatenie dovolenky, alebo sa môže so zamestnávateľom dohodnúť, že nastúpi na pár dní do zamestnania a zostatkovú dovolenku si dočerpá do konca roku a od 1.1.2011 dostane výpoveď? /nie je mi totiž jasné, alebo to neovládam, či jej vyjde lepšia podpora, ak bude čerpať dovolenku, alebo bude normálne v prac. pomere.
Ďakujem za možno trošku "primi" otázky.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Dobrý deň. Prosím Vás, chcela by som poradiť, či dcére vznikne (nevznikne) nárok na podporu v nezamestnanosti.
1) Od februára 2006 bola na PN z dôvodu rizikového tehotenstva.
2) Ukončenie PP v máji 2006 (uplynutie doby určitej)
3) PN trvala až do nástupu na MD - v júli 2006.
4) Vnuk sa narodil 2. 9. 2006.
5) Čerpanie RD do 1. 9. 2009.
6) Zamestnanie sa v inej firme od 24. 8. 2009.
7) Ukončenie PP v skúšobnej dobe dňa 22. 11. 2009.
8) Od 23. 11. 2009 - PN, ktorá stále trvá.
Ak by sa išla prihlásiť na úrad práce dňa 1. 2. 2010, vznikol by jej nárok na dávku v nezamestnanosti?
Ďakujem.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
rodina1 Pozri príspevok
Dobrý deň. Prosím Vás, chcela by som poradiť, či dcére vznikne (nevznikne) nárok na podporu v nezamestnanosti.
1) Od februára 2006 bola na PN z dôvodu rizikového tehotenstva.
2) Ukončenie PP v máji 2006 (uplynutie doby určitej)
3) PN trvala až do nástupu na MD - v júli 2006.
4) Vnuk sa narodil 2. 9. 2006.
5) Čerpanie RD do 1. 9. 2009.
6) Zamestnanie sa v inej firme od 24. 8. 2009.
7) Ukončenie PP v skúšobnej dobe dňa 22. 11. 2009.
8) Od 23. 11. 2009 - PN, ktorá stále trvá.
Ak by sa išla prihlásiť na úrad práce dňa 1. 2. 2010, vznikol by jej nárok na dávku v nezamestnanosti?
Ďakujem.
Skúsim si odpovedať.
Ak vychádzame zo zákona, v ktorom sa hovorí:
(2) Do obdobia poistenia v nezamestnanosti na nárok na dávku v nezamestnanosti sa započítava aj obdobie od 1. februára 2006 do 31. januára 2010, počas ktorého bolo prerušené povinné poistenie v nezamestnanosti z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky podľa osobitného predpisu.<SUP>45a)</SUP> ,
tak mi vychádza, že nárok na dávku v nezamestnanosti by mala mať.
Potom jej VZ, z ktorého sa dávka vypočíta, by mal byť VZ z obdobia od 24. 8. 2009 do 22. 11. 2009, kedy bola zamestnaná.
Ak budeme vychádzať z toho, že PN ukončí k 31. 01. 2010,musí sa prihlásiť najneskôr do 07. 02. 2010, aby jej nárok od 01. 02. 2010 vznikol. Uvažujem správne? Ďakujem.
Naposledy upravil rodina1 : 14.01.10 at 08:13 Dôvod: Doplnenie
0 0
buki buki

buki je offline (nepripojený) buki

Preco sa musi prihlasit najneskor do 7.2.2010 ??
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
buki Pozri príspevok
Preco sa musi prihlasit najneskor do 7.2.2010 ??
Neviem presne číslo zákona, ale do siedmich dní sa treba prihlásiť, aby si mala nárok od prvého dňa mesiaca. Teda, ak skončí PP napr. 31. 01. treba sa prihlásiť do 07. 02., ak skončí PP napr. 15. 01. tak do siedmich dní sa treba prihlásiť, aby si mohla poberať dávku od 16. 01. Ak sa mýlim, prosím, opravte ma. Ďakujem.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Prosím o vyjadrenie k príspevku č. 53
Ďakujem.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
rodina1 Pozri príspevok
Skúsim si odpovedať.
Ak vychádzame zo zákona, v ktorom sa hovorí:
(2) Do obdobia poistenia v nezamestnanosti na nárok na dávku v nezamestnanosti sa započítava aj obdobie od 1. februára 2006 do 31. januára 2010, počas ktorého bolo prerušené povinné poistenie v nezamestnanosti z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky podľa osobitného predpisu.<SUP>45a)</SUP> ,
tak mi vychádza, že nárok na dávku v nezamestnanosti by mala mať.
Potom jej VZ, z ktorého sa dávka vypočíta, by mal byť VZ z obdobia od 24. 8. 2009 do 22. 11. 2009, kedy bola zamestnaná.
Ak budeme vychádzať z toho, že PN ukončí k 31. 01. 2010,musí sa prihlásiť najneskôr do 07. 02. 2010, aby jej nárok od 01. 02. 2010 vznikol. Uvažujem správne? Ďakujem.

(2) Do obdobia poistenia v nezamestnanosti na nárok na dávku v nezamestnanosti sa započítava aj obdobie od 1. februára 2006 do 31. januára 2010, počas ktorého bolo prerušené povinné poistenie v nezamestnanosti z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky podľa osobitného predpisu.<SUP>45a</SUP>

podľa mňa by mala nárok na podporu, keby bola na RD od toho 1.2.2006 do teraz. a z tohto dôvodu by neplatila povinné poistenie v nezamestnanosti,teda by bolo prerušenie z dôvodu RD, to sa týka len tie mamičky - RD- od 1.2.2006.
ja tomu tak rozumiem

ale keď splňá podmienku, že v posledných 4 rokoch platila povinné poistenie v nezamestnanosti 3 roky , vtedy by mala nárok.

opravte ma, ak sa mýlim
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Ja neviem, ale ja tomu rozumiem tak, že ak v posledných štyroch rokoch čerpala RD v období od 1. 2. 2006 do 31. 01. 2010 má nárok. A ona čerpala RD od júla 2006 do 02. 09. 2009 - teda zapadá do toho obdobia. Som z toho magor.
Ak by to bolo, že RD má byť od 1. 2. 2006 do 31. 1. 2010, potom by RD trvala štyri roky, čo nie je možné.
0 0
Dvojičky Dvojičky

Dvojičky je offline (nepripojený) Dvojičky

Barbara Pozri príspevok
(2) Do obdobia poistenia v nezamestnanosti na nárok na dávku v nezamestnanosti sa započítava aj obdobie od 1. februára 2006 do 31. januára 2010, počas ktorého bolo prerušené povinné poistenie v nezamestnanosti z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky podľa osobitného predpisu.<SUP>45a</SUP>

podľa mňa by mala nárok na podporu, keby bola na RD od toho 1.2.2006 do teraz. a z tohto dôvodu by neplatila povinné poistenie v nezamestnanosti,teda by bolo prerušenie z dôvodu RD, to sa týka len tie mamičky - RD- od 1.2.2006.
ja tomu tak rozumiem

ale keď splňá podmienku, že v posledných 4 rokoch platila povinné poistenie v nezamestnanosti 3 roky , vtedy by mala nárok.

opravte ma, ak sa mýlim
No už som sa skoro potešila, keď toto čítam že aj ja budem mať nárok na podporu, pretože deti sa mi predčasne narodili 01.08.2006 na RD som bola do 01.08.2009, ale ja som sa hneď zaevidovala na ÚP od 02.08.2009 , pretože som dostala v práci výpoveď a evidovaná som doteraz, ale bez podpory. Takže mňa sa to určite týkať nebude nakoľko som už na ÚP zaevidovaná ?. Je to tak ? Len si to chcem potvdiť od Vás. Ďakujem.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
rodina1 Pozri príspevok
Ja neviem, ale ja tomu rozumiem tak, že ak v posledných štyroch rokoch čerpala RD v období od 1. 2. 2006 do 31. 01. 2010 má nárok. A ona čerpala RD od júla 2006 do 02. 09. 2009 - teda zapadá do toho obdobia. Som z toho magor.
Ak by to bolo, že RD má byť od 1. 2. 2006 do 31. 1. 2010, potom by RD trvala štyri roky, čo nie je možné.


citát z portál.gov.sk

Medzi najvýznamnejšie zmeny, ktoré táto novela zavádza, patrí ustanovenie, podľa ktorého sa na účely splnenia podmienok pre vznik nároku na dávku v nezamestnanosti do obdobia poistenia v nezamestnanosti započítava obdobie prerušenia povinného poistenia v nezamestnanosti zamestnanca z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky. Toto ustanovenie bude účinné od 1. 2. 2010. Do obdobia poistenia v nezamestnanosti na nárok na dávku v nezamestnanosti sa započítava aj obdobie od 1. februára 2006 do 31. januára 2010, počas ktorého bolo prerušené povinné poistenie v nezamestnanosti z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
rodina1 Pozri príspevok
Ja neviem, ale ja tomu rozumiem tak, že ak v posledných štyroch rokoch čerpala RD v období od 1. 2. 2006 do 31. 01. 2010 má nárok. A ona čerpala RD od júla 2006 do 02. 09. 2009 - teda zapadá do toho obdobia. Som z toho magor.
Ak by to bolo, že RD má byť od 1. 2. 2006 do 31. 1. 2010, potom by RD trvala štyri roky, čo nie je možné.


hej, áno, máš pravdu- aj ja som už z toho jeleň ale máš pravdu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať