Zavrieť

Porady

podpora v nezamestnanosti po skonceni RD?

Nieco som uz viackrat zacula v rozhlase, ale len tak to okolo mna preletelo, ze v buducom roku bude mat matka po skonceni RD narok na podporu v nezamestnanosti?
Nic viac neviem, preto ,poculi ste niekto o tom?
Mne konci RD na buduci rok, den nastupu do prace je aj moj den vypovede...to viem, na 100%, preto sa pytam ohladom toho, ci niekto nieco pocul. Ci je to uz schvalene?
Usporiadat
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

V posledných 3 rokoch musíš byť poistená v nezamestnanosti 730 dní, čo podľa Tvojho príspevku nespĺňaš. Takže nebudeš mať nárok na dávku v nezamestnanosti. (=podpora)
Obrovská škoda, že ten PP sa ukončil počas čerpania RD...
Síce píšeš, že platíš nejaké dobrovoľné poistenie (predpokladám, že iba nemocenské poistenie a nie poistenie v nezamestnanosti).
0 0
Pukluš Pukluš

Pukluš je offline (nepripojený) Pukluš

Platím si dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti, pracovný pomer trval od 14.3.2008 do 31.12.2009 a od marca 2010 si platím poistenie v nezamestnanosti, takže som poistená viac ako 730 dní, prečo by som nemala mať nárok na podporu?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Pokiaľ platíš poistenie v nezamestnanosti, tak nárok bude. Ale
vo svojom príspevku som písala, že pokiaľ sa neplatí, tak za to nebude nárok.
Nie je rozhodujúce akým spôsobom bol ukončený PP. 6 mesiacov budeš mať nárok až sa zaregistruješ ako uchádzač.
1 0
Pukluš Pukluš

Pukluš je offline (nepripojený) Pukluš

Ďakujem pekne, už som pokojnejšia, vedela som, že budem mať nárok, ale asi som nezrozumiteľne formulovala svoju otázku.
0 0
binga binga

binga je offline (nepripojený) binga

binga Pozri príspevok
Dobry den som tu nova neviem ci na dobré miesto pisem chcela by som sa vas spytat ..od 2007 som zamestnana v HU v jednej tovarni kde som po 7 mesiacoch prace ostala tehotná hned som bola pn ,a teraz v maji mi skonci materska maly dovrsi 3 roky..
...chcem dat vypoved no vraveli mi znamy ze mam pockat a nech mi vydaju dovolenky co sa nazbieraly to zn.cca dva mesiace a az potom aby sa ta dovolenka tiez zaratala do nez.p.
Kedze sa vypocitava z materskej dozadu dva roky...to je mozné?ja som chcela dat vyplatit tie dovolenky a hned dat vypoved /inak je len otazka casu kedy mi daju ony/hned nemozu..ale teraz neviem ci by som robila spravne
dakujem krasne za odpoved :-)
prosim ak niekto vie poradi?
ked maly dovrsil 1 som dostavala do jeho 2 rokov cca 250 eur rd a teraz od 2 rokov az do maja kym dovrsi 3 tych 160 a od januara 190 z toho budu vypocitavat nezam.podporu?dakujem :-)
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

No Ty budeš komplikovaný prípad, lebo si stále zamestnancom maďarskej firmy.
Prečítaj túto tému :
http://www.porada.sk/t149389-centrum...stnanosti.html
0 0
mima66@post.sk mima66@post.sk

mima66@post.sk je offline (nepripojený) mima66@post.sk

Ahoj poradaci,
prosim pomozte mi.
Od 9/2005 som zamestnana na neurcito, momentalne do 6/2011 na RD. Sef bude rusit firmu, mam sa ist dohodnut.
Ak ju zrusi pred 6/2011, mam zobrat vypoved alebo dohodu s dovodom rusenia 63 1b? Nalezi mi 2 mesacne odstupne, ano?
Dnom zrusenia firmy pocas RD sa pojdem nahlasit kam? na soc. poistovnu a zdravotnu? A na urad prace az po skonceni RD?
Potom budem mat podporu z min. mzdy alebo si mam rychlo nahlasit dobrovolne poistenie v nezamestnanosti? Alebo to uz nestiham? Kdesi som citala, ze ho treba platit 2 roky.

Ak zrusi firmu po 6/2011, mam sa dohodnut, aby ma este par dni nechal pracovat a dal mi 72eur na den -vtedy mam narok na max. podporu a odist dohodou? A nahlasit sa na vsetky urady az na dalsi den po skonceni PP?
Ak som nieco poplietla, dajte mi prosim vediet. Niektorym veciam vobec nerozumiem, moc mi to pomoze. Velmi dakujem.
0 0
mima66@post.sk mima66@post.sk

mima66@post.sk je offline (nepripojený) mima66@post.sk

Ako tak citam, uz som zase mudrejsia, opravujem zrusenie firmy je §631a, asi bude lepsia dohoda s uvedenim dovodu zrusenie firmy a odstupne formou odmeny. Vsak? Vypovedna lehota je tu bezpredmetna.

Vraj mam narok aj na nejaku dovolenku za obdobie ked som bola na materskej a rodicovskej. Kolko dni to asi je?

Ak by nevyšla dohoda so sefom, ostava mi DPvN - ale ak by som chcela max. podporu, musim si platit 26 tyzdnov z maxim. VZ? Rozumiem tomu dobre? Tych 26 tyzdnov nemam, uz mam len nejake 3 mesiace. 18.3. - 4.6. Co s tymi dalsimi 3 mesiacmi? Nenahlasit sa na urad prace a byt este dobrovolne na materskej?

Poradte prosim. Moc dakujem.
0 0
binga binga

binga je offline (nepripojený) binga

dakujem za odpoved ale ak som to tam dobre pochopila ide o to ze v inom state aj byvali..ja nie ja byvam tu na slovensku a chodila som s autobusom do prace aj teraz dostavam rp zo slovenska tento 3 rok lebo v HU je to len 28tisic ft co je veelmi malo tak sa dalo vybavyt ze budem brat posledny rok zo slovenska..mam aj narok na nezam.podporu to viem tiez len to neviem ci mam ostat u tej firmy po materskej aby som este vyuzila 2 mesiace dovolenky a plus nejaky mesiac dva odrobit/u nich a az potom odist ..ci by spravili tie mesiace nieco ,ci by moja nez.podpora bola vacsia..to neviem
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Prosím je stanovené nejaké ohraničenie - maximálna výška dávky v nezamestnanosti? Ďakujem
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

max. denný VZ podpory je cca 73,4E a z toho je dávka 50ˇ%.
0 0
mima66@post.sk mima66@post.sk

mima66@post.sk je offline (nepripojený) mima66@post.sk

mima66@post.sk Pozri príspevok
Ahoj poradaci,
prosim pomozte mi.
Od 9/2005 som zamestnana na neurcito, momentalne do 6/2011 na RD. Sef bude rusit firmu, mam sa ist dohodnut.
Ak ju zrusi pred 6/2011, mam zobrat vypoved alebo dohodu s dovodom rusenia 63 1b? Nalezi mi 2 mesacne odstupne, ano?
Dnom zrusenia firmy pocas RD sa pojdem nahlasit kam? na soc. poistovnu a zdravotnu? A na urad prace az po skonceni RD?
Potom budem mat podporu z min. mzdy alebo si mam rychlo nahlasit dobrovolne poistenie v nezamestnanosti? Alebo to uz nestiham? Kdesi som citala, ze ho treba platit 2 roky.

Ak zrusi firmu po 6/2011, mam sa dohodnut, aby ma este par dni nechal pracovat a dal mi 72eur na den -vtedy mam narok na max. podporu a odist dohodou? A nahlasit sa na vsetky urady az na dalsi den po skonceni PP?
Ak som nieco poplietla, dajte mi prosim vediet. Niektorym veciam vobec nerozumiem, moc mi to pomoze. Velmi dakujem.
Ešte mam otazku a to dost podstatnu:
Mam vobec narok na odstupne a nejaku dovolenku za obdobie cerpania RD, ak som mala 2 po sebe nasledujuce zmluvy u toho isteho zamestnavatela - prvá 9/2005 - 28/2/2008 som pracovala, druhá 1/3/2008 - 4/2008 som pracovala, od 23/4/2008 dodnes som na RD? Obe zmluvy sú na neurčito.
Prerusenie mi poradila ekonomka kvoli max. materskej.
Staci odpracovat dva mesiace aby ste mali narok na odstupne, alebo sa zohladnuje aj ta predchadzajuca zmluva?

Prosim ak je to mozne o odpoved, dost to suri, musim sa ist tento tyzden dohodnut so zamestnavatelom.

Moc moc dakujem.
0 0
mima66@post.sk mima66@post.sk

mima66@post.sk je offline (nepripojený) mima66@post.sk

Ahoj,

nikto nic? Prosim tuknite mi ao sa z toho vymotat.
Ď.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

mima66@post.sk Pozri príspevok
Ešte mam otazku a to dost podstatnu:
Mam vobec narok na odstupne a nejaku dovolenku za obdobie cerpania RD, ak som mala 2 po sebe nasledujuce zmluvy u toho isteho zamestnavatela - prvá 9/2005 - 28/2/2008 som pracovala, druhá 1/3/2008 - 4/2008 som pracovala, od 23/4/2008 dodnes som na RD? Obe zmluvy sú na neurčito.
Prerusenie mi poradila ekonomka kvoli max. materskej.
Staci odpracovat dva mesiace aby ste mali narok na odstupne, alebo sa zohladnuje aj ta predchadzajuca zmluva?

Prosim ak je to mozne o odpoved, dost to suri, musim sa ist tento tyzden dohodnut so zamestnavatelom.

Moc moc dakujem.
Mas narok na odstupne aj na dovolenku, nakolko narok na dovolenku ti vznika aj pocas MD (pocas RD uz nie). Podla mna ten datum, ze od 23.4. 2008 si na RD nie je spravny, najskor si bola cca 6 mesiacov na MD, nie?
Kedze do uvahy pre odstupne sa berie dlzka trvania zamestnania, co je u teba az druha zmluva, tak mas narok na 2mesacnu vypovednu a 2 mesacne odstupne (lebo dlzka trvania zamestnania od 3/2008 je kratsia ako 5 rokov, takze nemas narok na 3+3 mesiace)
0 0
mima66@post.sk mima66@post.sk

mima66@post.sk je offline (nepripojený) mima66@post.sk

Ahoj,

ano jasne, najprv bola 6 mes. materska a potom rodicovska dovolenka.

Moc moc diky za pomoc.
0 0
mima66@post.sk mima66@post.sk

mima66@post.sk je offline (nepripojený) mima66@post.sk

Ahoj, bola som za sefom, ale on mi oznamil, ze mi odstupne neda, lebo ma pre mna robotu. Vraj mam pracovat cez internet z domu, ale ja nemam zaujem zarabat minimum a cakat na vyplatu na 3 razy. K 31.3.mu odchadzaju posledni zamestnanci, a v case mojho nastupu po RD v juni - bude dlhodobo mimo SR.
Navrhla som mu dohodu bez naroku na odstupne, ak mi da odmenu 500 eur netto za 3 dni po ukonceni RD. Suhlasil, ale do dohody nezahrnul tu odmenu, len ze dobrovolne odchadzam. Tak som obe dohody vzala, ze mu jednu dam vymenou za vyplatnu pasku s 500 eur v juni. Vraj mi ju ekonomka pride vystavit. Ale nastval sa, ze mu neverim.

Poradte mi poradaci, co mam robit?
Mam pockat do juna a uvidiet, ci da pasku. A co ak na firme nenajdem ani nohy? Doporuceni list, ze ziadam dohodu §63 1a - rusi cast firmy a aj ju prestahoval a preplatenie resp. docepranie dovolenky po ukonceni RD? Ak to nikto nepreberie?

A ak mu dovtedy zrusia firmu? Uz tam mal inspekciu kvoli inym zamestnancom, ale zahral sa na chudaka, ze peniaze nema. Tak asi dostane dostane pokutu, ktoru nezaplati. Uplne v pohode sa moze stat, ze mu zrusia firmu do skoncenia mojej RD.

Poradte mi poradaci, co mam robit.
0 0
zuzka3110 zuzka3110

zuzka3110 je offline (nepripojený) zuzka3110

Dobrý deň, chcem Vás pekne poprosiť:
Zamestnankyňa s PP neurčitým je na rodič. dovolenke. 5.4.2011 má syn 3 roky. Má 30 dní nevyč. dovolenky.
Keďže vedela, že bude nezamestnaná v decembri 2010 si začala platiť DPvN (aby mala tých 26 týždňov).
Čo má robiť? Začať čerpať dovolenku od 06.04.2011? Po vyčerpaní by jej chýbal asi mesiac, aby mala nárok na podporu, može byť dobrov. nezamestnaná?
A ako to je teraz s výp. dobou? Má na ňu nárok + odstupné? Ak by trvali na tom, že si má čerpať výp. dobu, možu?

Ďakujem za odpoveď
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

zuzka3110 Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem Vás pekne poprosiť:
Zamestnankyňa s PP neurčitým je na rodič. dovolenke. 5.4.2011 má syn 3 roky. Má 30 dní nevyč. dovolenky.
Keďže vedela, že bude nezamestnaná v decembri 2010 si začala platiť DPvN (aby mala tých 26 týždňov).
Čo má robiť? Začať čerpať dovolenku od 06.04.2011? Po vyčerpaní by jej chýbal asi mesiac, aby mala nárok na podporu, može byť dobrov. nezamestnaná?
A ako to je teraz s výp. dobou? Má na ňu nárok + odstupné? Ak by trvali na tom, že si má čerpať výp. dobu, možu?

Ďakujem za odpoveď
Zamestnankyna ma PP na dobu neurcitu, takze najskor treba riesit sposob ukoncenia PP.
ak zamestnavate zrusil jej pracovne miesto, moze jej 6.4. dat vypoved kvoli tomu.
Vypovedna doba zacne plynut od 1.5. 2011 a bude trvat 2 alebo 3 mesiace (ak je zamestnana vo firme viac kao 5 rokov, tak su to 3 mesiace).
Cize jej PP bude trvat minimlane do 30.6. maximalne do 31.7.2011.
Zamestnavatel ma pravo pozadovat, aby si pocas vypovednej doby cerpala dovolenku. Zvysok casu ju bud musi zamesntat alebo ju necha dom a kvoli prekazke na strane zamestnavatela, ktora je platena priemernou mzdou.
Rovnako moze trvat na tom, aby pocas celej vypovednej doby plus v aprili pracovala. Nevycerpanu dovolenku jej v takom pripade preplati v poslednej vyplate.
Po ukonceni PP ma zamestnankyna narok na odstupne, rovnako 2 alebo 3 mesacne.
0 0
zuzka3110 zuzka3110

zuzka3110 je offline (nepripojený) zuzka3110

Ďakujem za odpoveď.
Takže od 06.04.2011 čerpá dovolenku, od 1.5. výp. doba. Ukončí PP po vyčerpaní dovolenky.. s vyplatením odstupného. Može to tak byť?
Naposledy upravil zuzka3110 : 07.04.11 at 06:43
0 0
siui siui

siui je offline (nepripojený) siui

Dobry den, precitala som si rozne mozne kombinacie v teme , ale nenasla som mne podobnu, vedeli by ste mi poradit.
V roku 2009 som bola v PP na neurcito. Jun 2009 som podpisala novu PZ na dobu urcitu do 31.9.2009. Medzi tym som v juli nastupila na MD a zaciatkom septembra kedy mi este trval PP som porodila. Cize o rok by som mala nasupit do prace...alebo UP ??? Zmluvu nemam ukoncenu ale predlzovat ju urcite nebudeme.
Co sa da v mojom pripade urobit pre ziskanie max. vysky socialnej davky ?
Velmi pekne dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať