Zavrieť

Porady

zateplenie, rada

chcel by som na jar začať so zateplením dvojposchodoveho 35 ročného rodinneho domu.Má 34 cm porobetonové mury omietnutý hrubý brizolit.okná som vymenil plastové tento rok.Je podpivničený s pivnicou na povrchu.Tam su drevené eurookná.Predtým boli všade staré kasnové okná.Už na jesen mi začali rosit okná a teraz ako začalo mrznúť mi až tečie z okien voda na parapety a to mám vnutornu teplotu 22-23 stupnov.Už sa ukázal aj mokrý roh na severovýchodnej strane bytu.rozmýslam kupit domový odvlhčovač.Nastavím si 45 percent a udržuje.Vetranie nepomáha.Ale k otázke.Čo sa stane ked nechám na zatepleni pod strechou vetracie otvory s mriežkami v polystyréne?Aspon každe 2m okruhla 8cm mriežka.Videl som už strhnutý polystyrén po 10 rokoch bola medzi stenou a polystyrénom plesen.Tak ja by som to chcel nechat takto odvetrať.
Naposledy upravil arizona : 17.12.09 at 14:41
Usporiadat
patys patys

patys je offline (nepripojený) patys

okna mám usadené s 15 cm vonkajšou spaletou.S lepidlom a 2krát 5 cm EPS to vychadza asi 30cm vonk.parapeta.Ja v tom žiadny problém nevidím.
0 0
evula0 evula0

evula0 je offline (nepripojený) evula0

Nie je to problém.Len tých 15cm vonkajšej špalety bude krytých len tou hrúbkou EPS, aká tam vôjde.Niekedy je dokonca dobré posunúť okno(pri plastových to nie je problém).
A ešte okno je trochu "utopené" pri takmer 30cm špalete.
Naposledy upravil evula0 : 21.12.09 at 13:50
0 0
petkor petkor

petkor je offline (nepripojený) petkor

Dobrý deň, potrebovala by som rýchlu radu.
Máme betónový strop, nad ním A-čkovú strechu. Dali sme si zatepliť tento strop zvrchu, takže vlastne povalovú podlahu, ktorá nie je obývaná. Dávajú nám tam priamo na strop 10+10 cm polystyrén a na to lepia paropriepustnú fóliu. Na vrch ešte pôjdu USB dosky, aby sa po tom dalo chodiť. Ale predajca nám hovoril, že by to malo byť opačne, najprv paropriepustná fólia a až potom polystyrén. Prosím poraďte, vôbec nevieme, ako by to malo byť. Ďakujem
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Robia to správne.
0 0
petkor petkor

petkor je offline (nepripojený) petkor

Predajca nás upozorňoval (mimochodom je to náš veľmi dobrý známy a zatiaľ nám poradil vždy výborne), že ak nedáme tú paropriepustnú fóliu priamo na betón, tak bude plesnivieť polystyrén z vlhkosti, ktorá sa vyparí cez stropy.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
petkor Pozri príspevok
Predajca nás upozorňoval (mimochodom je to náš veľmi dobrý známy a zatiaľ nám poradil vždy výborne), že ak nedáme tú paropriepustnú fóliu priamo na betón, tak bude plesnivieť polystyrén z vlhkosti, ktorá sa vyparí cez stropy.
Prepáčte ale toto ste doplietli.Nesedí to s vašim predchádzajúcim príspevkom.Nieje mi z toho jasné kam tú fóliu dávajú POD alebo NAD polystyrén.Ale aj tak aj jeden aj druhý spôsob je správny.
0 0
petkor petkor

petkor je offline (nepripojený) petkor

Tak aby sme sa správne pochopili:
predajca tvrdí: betónový strop, priamo naň paropriepustnú fóliu, na to 10+10 polystyrén, na to USB dosky.
Montážna firma tvrdí: betónový strop, priamo naň polystyrén 10+10, až na polystyrén paropriepustnú fóliu a na ňu USB dosky.
Prosím, viete mi teda poradiť, čo je správne?
Naposledy upravil petkor : 11.02.10 at 18:28
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
evula0 Pozri príspevok
A to osadzovanie okna čo najbližšie k vonkajšiemu povrchu múru je tiež blud? S týmto súhlasím aj keď rozdiel v ušetrenej energii pri porovnaní osadenia okna do stredu múru a na vonkajší okraj je mizivý.[/QUOTE]

Sú tu dva hlavné rozdiely.Murovaná stena okolo okna je ohrievaná hlbšie a naopak, vonkajšia hĺbka murovanej špalety je minimálna a preto aj bez 10cm EPS tam nie je taký tepelný most.
Ešte k tej omietke.S kartáčovaním a vystriekaním súhlasím.To penetrovanie s Duvilaxom,ak ho nezriedim na takmer vodu, nie je ani lacné ani bez práce(napr.200m2) ale hlavne neviem ako to pomôže na brizolitovej škrabanej omietke.Stavebné lepidlá držia lepšie na zrnitej omietke(samozrejme "zdravej" a bez prachu) ako na Duvilaxe.
Duvilax sa ako prísada používa niekoľko desaťročí cca 30 rokov dozadu si pamätám.Je to Slovenský výrobok absolútne najvyššej a našpičkovejšej svetovej kvality.Všetky tie predražené západné sračky mu vo svojej triede nesiahajú ani po členky.Duvilax sa pri penetrovaní riedi vodou .Do 10Litrov vody cca 1dcl Duvilaxu.Pooblievať fasádu 200 m2 RD "FANGLOU" priemernému murárovi trvá asi 60 minút.
S Duvilaxom mám X skúseností a nedám naň dopusťiť.Za čas čo exzistuje som nemal jedinú reklamáciu.Na rozdiel od akrylátových humusov čo odporúčajú takmer všetci predajcovia ,len preto že na tom riadne zarobia.Akryl nanesený na omietku mká životnosť 6-7 rokov potom môžete nanášať znova.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

petkor Pozri príspevok
Tak aby sme sa správne pochopili:
predajca tvrdí: betónový strop, priamo naň paropriepustnú fóliu, na to 10+10 polystyrén, na to USB dosky.
Montážna firma tvrdí: betónový strop, priamo naň polystyrén 10+10, až na polystyrén paropriepustnú fóliu a na ňu USB dosky.
Prosím, viete mi teda poradiť, čo je správne?
Ked to beriem z fyzickalnej stranky tak by tam snad ta folia ani nemusela byt, lebo polytyren moc asi moc nezvlhne.. Ale dobre pisali. paropriepustne na vrch.. keby sa davala aj paronepriepustna tak ta by isla odspodu. Ale to by malo zmysel ak by tam bola vata. beton-paronepriepustna-vata-paropriepustna-osb dosky
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
petkor Pozri príspevok
Tak aby sme sa správne pochopili:
predajca tvrdí: betónový strop, priamo naň paropriepustnú fóliu, na to 10+10 polystyrén, na to USB dosky.
Montážna firma tvrdí: betónový strop, priamo naň polystyrén 10+10, až na polystyrén paropriepustnú fóliu a na ňu USB dosky.
Prosím, viete mi teda poradiť, čo je správne?
Montážna firma má väčšiu pravdu.V prípade že sa použije na zateplenie takéhoto stropu polystyrén je fólia celkovo zbytočná.Nemusí byť.Jediný jej význam je v tom že zabraňuje voľnému pohybu vzduchu pomedzi špáry ,ktoré sú v polystyréne.Žiadny iný význam nemá.Podľa mňa má vňčší tepelný účinok ak je navrchu polystyrénu.Paropriepustné fólie sa vždy dávajú na vrch tepelných izolácií.Paronepriepustné vždy zospodu tepelných izolácií.
http://www.juta.cz/paroschema1.htm
0 0
JARIIK JARIIK

JARIIK je offline (nepripojený) JARIIK

Tvoj hlavný problém je vysoká vlhkosť v dome. Mal by si začať od podlahy. Tú by som izoloval ako prvú tepelne a tiež proti vlhkosti. Mal by si si zmerať aká je vlhkosť v dome hlavne tam kde to je najhoršie. Existuje graf kedy je ešte prijateľná vlhkosť za určitej teplote stavebnej konštrukcie. V podstate ide o to že pri vysokej vlhkosti musíš zvyšovať teplotu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať