Zavrieť

Porady

Zrážková daň - licenčný poplatok

Dobrý deň,

prosím Vas mohol by mi niekto poradiť s vyplnením tlačiva "Oznámenie platiteľa dane o odvedení dane vyberanej zrážkou". Faktúra nam prisla z ČR, takže položky na FA sú účtované v CZK. Na uvedené tlačivo treba uvádzať sumy v EUR, akým kurzom mám prepočítať základ dane (kurzom, akým som platila FA dodávateľovi?). Z takto prepočítanej sumy mám vyrátať 10% zrážkovej dane?
A ešte ma zaujíma kolónka "Daňovník" - neviem koho tam uviesť.

Ako tak píšem túto otázku, tak by ma veľmi potešilo, keby sa niekto vyjadril aj k tomu ako zaúčtovať túto transakciu v jednoduchom účtovníctve.

Vopred ďakujem za vyjadrenie.
Usporiadat
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

prosím Vás, poraďte mi ...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lenka.ba Pozri príspevok
Idem žiadať o to potvrdenie. Mám sa odvolať na §43 ods.11?
Áno.
0 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

Čiže môžem napísať, že v zmysle §43 ods 11 , na základe ktorého som mala povinnosť oznamovať a odvádzať zrážkovú daň podľa §16.. žiadam o Potvrdenie o odvedení zrážkovej dane? A ked tam mám viac dodávateľov, to napíšu zvlášť?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lenka.ba Pozri príspevok
Čiže môžem napísať, že v zmysle §43 ods 11 , na základe ktorého som mala povinnosť oznamovať a odvádzať zrážkovú daň podľa §16.. žiadam o Potvrdenie o odvedení zrážkovej dane? A ked tam mám viac dodávateľov, to napíšu zvlášť?
No samozrejme, že napíšu zvlášť.
0 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

ďakujem veľmi pekne
0 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

treba priložiť aj nejaké prílohy? Bankové výpisy?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lenka.ba Pozri príspevok
treba priložiť aj nejaké prílohy? Bankové výpisy?
Nie, nie je to potrebné, v tom liste o žiadosť potvrdenia všetko musíš uviesť.
0 0
Leila Leila

Leila je offline (nepripojený) Leila

A ked firma zrazkovu dan z takejto faktury (CR) za licenciu na software vobec nezrazila a neodviedla a dodavatelovi uhradila plnu sumu??? Co v takom pripade? Je zato sankcia?
0 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

Prosím Vás, chcem si len utvrdiť, že sa nezmenili podmienky podávania Oznámenia platiteľa dane o odvedení dane vyberanej zrážkou a následne aj jej úhrady oproti roku 2009...!? Ďakujem
Naposledy upravil lenka.ba : 10.02.10 at 06:20 Dôvod: doplnenie textu
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
Dobry den ,

vypisujem oznamenie platitela o odvedeni dane - za licenciu na software
Sumu 95 % sme "uhradili" zapoctom s danovnikom( s inymi fa)
dan 5% sme odviedli 5.1.2011
- v r. 07 datum uhrady zdan.prijmu v prospech danovnika
mame dat 31.12.2010 ?
- v r. 08 datum odvedenia zrazenej dane -05.01.
Potvrdenie o zaplateni dane bude za mesiac december alebo januar ?
V tejto zrazkovej dani sa moc nevyznam a teraz nestiham si to nastudovat. Poprosim niekoho kto ma prehlad .

dakujem
0 1
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

emily 2 Pozri príspevok
Dobry den ,

vypisujem oznamenie platitela o odvedeni dane - za licenciu na software
Sumu 95 % sme "uhradili" zapoctom s danovnikom( s inymi fa)
dan 5% sme odviedli 5.1.2011
- v r. 07 datum uhrady zdan.prijmu v prospech danovnika
mame dat 31.12.2010 ? Dáš dátum, kedy ste faktúru uhradili zápočtom
- v r. 08 datum odvedenia zrazenej dane -05.01.
Potvrdenie o zaplateni dane bude za mesiac december alebo januar ? Január V tejto zrazkovej dani sa moc nevyznam a teraz nestiham si to nastudovat. Poprosim niekoho kto ma prehlad .

dakujem
Odpovede v texte.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety Pozri príspevok
Odpovede v texte.
Doplním sa, o to potvrdenie musíš požiadať listom DÚ.
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
My ked sme doniesli oznamenie, hned som tam nechala aj vypisane potvrdenie a o cca tyzden isiel konatel po potvrdene potvrdenie... asi kazdy DU ma iny zvyk
0 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

Dobrý deň,
prosím Vás, firma si prenajíma z ČR hnuteľný majetok, minulý rok sme robili Oznámenie platiteľa o odvedení dane vyberanej zrážkou a zrážkovú daň zaplatili, platí to isté aj v roku 2011? Mám na mysli §16 ods 1 písm. e) zákona o dani z príjmov? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Pekný deň
0 0
Iva1 Iva1

Iva1 je offline (nepripojený) Iva1

Dobrý večer,
máme autorskú zmluvu na vytvorenie kresby s autorom z ČR. Chcem sa spýtať: podlieha tento príjem pod zrážkovú daň. Myslím si, že áno a pôjde o tzv. kultúrny licenčný poplatok (časť odmeny za autorské práva). Zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia však túto daň znížila na 0%. Z toho vyplýva, že autorovi môžeme vyplatiť do Čiech odmenu v plnej výške? Ako postupovať s 2% do Fondu výtvarného umenia. Strhneme ho aj tomuto umelcovi z ČR?
Ďakujem.
0 0
Marie00 Marie00

Marie00 je offline (nepripojený) Marie00

Chcem sa spýtať, nakoľko so zrážkovou daňou sa stretávam prvý krát, obdržala som včera faktúru na technickú pomoc, z kt. sa odvádza zrážková daň.
Oznámenie mám na daň. úrad zaslať do 15.11.2011? Tých 15 dní sa ráta od obdržania takej faktúry?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Marie00 Pozri príspevok
Chcem sa spýtať, nakoľko so zrážkovou daňou sa stretávam prvý krát, obdržala som včera faktúru na technickú pomoc, z kt. sa odvádza zrážková daň.
Oznámenie mám na daň. úrad zaslať do 15.11.2011? Tých 15 dní sa ráta od obdržania takej faktúry?
Nie, od zaplatenia faktúry.
1 0
Marie00 Marie00

Marie00 je offline (nepripojený) Marie00

ďakujem
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

chcem poprosiť o pomoc
- obdržali sme fa za lecenciu na antivirus z CZ , fakturu som samozdanila / ale to sa týka DPH /, musím z uvedeného príjmu stiahnuť zrážkovú daň ?
- druhá fa sa týka prenájmu lešenia od CZ firmy, ktorá okrem prenájmu zabezpečuje aj renovácie potrubí na území SR / CZ firma sa v SR zaregistrovala za platiteľa DPH , čiže fa bola vystavená s tuzemskou DPH /

dakujem ...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jeso Pozri príspevok
chcem poprosiť o pomoc
- obdržali sme fa za lecenciu na antivirus z CZ , fakturu som samozdanila / ale to sa týka DPH /, musím z uvedeného príjmu stiahnuť zrážkovú daň ? Áno.
- druhá fa sa týka prenájmu lešenia od CZ firmy, ktorá okrem prenájmu zabezpečuje aj renovácie potrubí na území SR / CZ firma sa v SR zaregistrovala za platiteľa DPH , čiže fa bola vystavená s tuzemskou DPH /
Áno.

dakujem ...
V texte.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať