Zavrieť

Porady

Deň výplat?

Ahojte! Prosím Vás je niekde uvedená povinnosť určiť konkrétny deň výplat/napr.: 12,15,26/ ? Ďakujem
Usporiadat
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
inge57
Ahojte! Prosím Vás je niekde uvedená povinnosť určiť konkrétny deň výplat/napr.: 12,15,26/ ? Ďakujem
Ak si neurčíš konkrétny deň výplat, tak sa za tento deň bude považovať posledný deň v mesiaci.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

inge57
Ahojte! Prosím Vás je niekde uvedená povinnosť určiť konkrétny deň výplat/napr.: 12,15,26/ ? Ďakujem
Uvedené v ZP §129
0 0
inge57 inge57

inge57 je offline (nepripojený) inge57

My máme zatiaľ určený 12. deň v mesiaci. Pokiaľ viem, tak je mojou povinnosťou oznámiť SP a ZP zmenu výplatného termínu, no a neviem čo tam mám uviesť.Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

inge57
My máme zatiaľ určený 12. deň v mesiaci. Pokiaľ viem, tak je mojou povinnosťou oznámiť SP a ZP zmenu výplatného termínu, no a neviem čo tam mám uviesť.Ďakujem
Ak ho teda máte určený na 12.deň ,tak tento deň. Pokiaľ by ste ho nemali tak posledný deň v mesiaci .
Mária M
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
inge57
My máme zatiaľ určený 12. deň v mesiaci. Pokiaľ viem, tak je mojou povinnosťou oznámiť SP a ZP zmenu výplatného termínu, no a neviem čo tam mám uviesť.Ďakujem
Ak nechcete mať určený deň, bude ním posledný v mesiaci, ako som už spomínala.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Tweety
Ak ho teda máte určený na 12.deň ,tak tento deň. Pokiaľ by ste ho nemali tak posledný deň v mesiaci .
Mária M
Nejako sa nám darí písať v rovnakom čase.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
a dodržiavate, že deň výplat je zároveň deň odvodov? My sme na to doplatili.
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Lida
a dodržiavate, že deň výplat je zároveň deň odvodov? My sme na to doplatili.
Mala som kontrolu zo SP a avali pokuty za nedodrzanie dna vyplat, nastastie to bolo o 100,- a tak ju nevyrubili, ale pani na SP mi povedala nech na vykazy pisem den vyplat 30. a bude vsetko OK.
0 0
inge57 inge57

inge57 je offline (nepripojený) inge57

Áno deň výplat je aj dňom odvodov. Prečo sa ma to pýtaš?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
lebo som zmenu nezaregistrovala, a brala som že na odvody mám 3 dni čas po vyplatnom termíne. Tak len či som sama.
Ale nesatčí na výkazy písať deň výplat 30., pokiaľ na origo prihlasovacom formulári je to inak. SP kontrola brala ten dátum do úvahy a teda chceli mat odvody 15, lebo zial tak to tam bolo uvedené. Na iné tlačivá mzdárka nedávala termín, resp. dávala 30, to ani neviem teraz.
0 0
stonozka stonozka

stonozka je offline (nepripojený) stonozka

Deň výplaty sa v SP sleduje na Registračnom liste zamestnávateľa. Podobné je to aj v ZP. Ak máte určený výplatný termín, tak ho treba dodržať. Do tohto dátumu treba odovzdať výkazy do ZP a SP. Treba nato dávať veľký pozor. Výkazy sa ešte nepokutujú, ale platby sa pokutujú hlavne pri kontrolách. Ak výplatný termín nemáte určený tak treba výkaz odovzdať do posledného dňa v mesiaci aj zaplatiť odvody.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

stonozka
Deň výplaty sa v SP sleduje na Registračnom liste zamestnávateľa. Podobné je to aj v ZP. Ak máte určený výplatný termín, tak ho treba dodržať. Do tohto dátumu treba odovzdať výkazy do ZP a SP. Treba nato dávať veľký pozor. Výkazy sa ešte nepokutujú, ale platby sa pokutujú hlavne pri kontrolách. Ak výplatný termín nemáte určený tak treba výkaz odovzdať do posledného dňa v mesiaci aj zaplatiť odvody.
U soc. je treba predpokladať, že celé obdobie miezd bude kontrolované. Pri fondoch zoberú v úvahu subjektom stanovený termín pre výpočet prípadných penále. U zdr. poisťovní je to skoro to isté. Dávam výplatné termíny len do 30-teho bez ohľadu na to, aká je dohoda zamestnávateľa a zamestnancov, teda posledný možný termín "predpisový". Niekedy je to s peniažkami všelijaké. Je väčšia časová rezerva u platiteľa pre úhradu fondov.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Dodržuje váš zamestnávateľ, že deň výplat znamená, že zamestnanci majú mať v deň výplat korunky na účte?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ZuzanaP
Dodržuje váš zamestnávateľ, že deň výplat znamená, že zamestnanci majú mať v deň výplat korunky na účte?
Áno, v deň výplatný, už musia byť chechtáčiky na účte. A aj sú, pretože ich tam sama posielam načas.:p
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Takže šéfikovi oznámim, že peniažky musia ísť skôr. Doteraz od nás odchádzali až 15 (ak mi dovolil, tak aj skôr, keďže výplatky mám vždy skôr), čo je u nás výplatný termín.

Asi by z toho bolo zle, keby nám prišla kontrola!?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ZuzanaP
Takže šéfikovi oznámim, že peniažky musia ísť skôr. Doteraz od nás odchádzali až 15 (ak mi dovolil, tak aj skôr, keďže výplatky mám vždy skôr), čo je u nás výplatný termín.

Asi by z toho bolo zle, keby nám prišla kontrola!?
No áno, bolo, dátum uvedený v PZ ako deň výplaty sa musí dodržiavať.
0 0
počítač počítač

počítač je offline (nepripojený) počítač

Na prac.zmluvu je najlepšie uviesť :
Výplatný termín: podľa § 129, ods.1, Zákonníka páce
A SP nahlásiť deň výplat 30.
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

Takze zhrniem:
Ak mame 11. termin vyplaty, tak
11. aj dostanu zamestnanci vyplatenu mzdu u nas v hotovosti a dalej:
prikazy na uhradu na dan z prijmu,
do SP,
a do zdravotnej poistovni kedy najneskor?
taktiez v ten den 11.?
alebo 11. to uz musia mat institucie na ucte?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

aktaK
Takze zhrniem:
Ak mame 11. termin vyplaty, tak
11. aj dostanu zamestnanci vyplatenu mzdu u nas v hotovosti a dalej:
prikazy na uhradu na dan z prijmu,
do SP,
a do zdravotnej poistovni kedy najneskor?
taktiez v ten den 11.?
alebo 11. to uz musia mat institucie na ucte?
11. deň už musia byť na účte, alebo v hotovosti.
odvody v ten istý deň, ako je výplata, daň do 5 dní.
0 0
eav77 eav77

eav77 je offline (nepripojený) eav77

Ked máte 11.-teho výplatu, musia v ten deň odísť z účtu peniažky do SP,ZP,DÚ.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať