Zavrieť

Porady

Úver pre kamaráta.

Prosím vás o radu, kamarát súrne potrebuje pôžičku a nemá možnosť ju dostať lebo má už spotrebný úver a ťarchu na katastri.Chel by som mu pomôcť a požičiať mu bezúročne.Kedže ide o vačšiu sumu t.j. 25000€, predsa chcem mať istotu a navrhol som mu zmluvu o úvere prevodom vlastníckych práv. Kedže ma ešte úver v banke a to cca 18000€ by som sa chcel opýtať či to vôbec bude možné. A ako. Ďakujem..
Usporiadat
tuska80 tuska80

tuska80 je offline (nepripojený) tuska80

To, čo mi vráti sa dá použiť na zníženie úveru. Asi sa to volá "mimoriadna splátka pôžičky v banke".
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
áno je to mimoriadna splátka úveru, zníži sa celková suma úveru, a tým pádom sa zníži aj mesačná splátka.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tuska80 Pozri príspevok
To, čo mi vráti sa dá použiť na zníženie úveru. Asi sa to volá "mimoriadna splátka pôžičky v banke".
Doplň dátum poskytnutia úveru a dátum a výšku mimoriadnej splátky, príp. zostatok úveru po splátke. Mimoriadna splátka je len istina, alebo aj úroky ?
0 0
tuska80 tuska80

tuska80 je offline (nepripojený) tuska80

Mimoriadna splátka je istina aj úroky.
1. splátka 15.5.2010.

Zostatok úveru bez splátky: 9 582,66
Požičala som 6250 €, za 12 mesiacov zaplatil 117 € x 12 = 1404 €
Chce to vrátiť ako mimor. splátku a nevieme sa dohodnúť, na sume aj s úrokmi. úroky som písala na strane predtým.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tuska80 Pozri príspevok
Mimoriadna splátka je istina aj úroky.
1. splátka 15.5.2010.

Zostatok úveru bez splátky: 9 582,66
Požičala som 6250 €, za 12 mesiacov zaplatil 117 € x 12 = 1404 €
Chce to vrátiť ako mimor. splátku a nevieme sa dohodnúť, na sume aj s úrokmi. úroky som písala na strane predtým.
Máš splátkový kalendár, z ktorého je zrejmá mesačná splátka istiny a úrokov ?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

wegamizi Pozri príspevok
Jasne, dakujem, uz som sa rozhodla, ze nie. Uz vas nebudem rozculovat, nedam a hotovo Asi som na chvilu prestala byt v strehu, co sa dnes navyplaca. Vsetkym prajem pekny den.
ty nerozčuluješ vobec , len ja som preto tak napísal,že po skúsenostiach s kamošom, keď som mu požičal keš, ale keď ho bolo treba vrátiť tak som ho už nenašiel- telefon mal mesiac vypnutý, hral sa so mnou na schovávačku- ale ja niesom švihnutý- tak už by som peniaze asi nepožičial ani sám sebe...
0 0
tuska80 tuska80

tuska80 je offline (nepripojený) tuska80

nemám splátkový kalendár. Keď som tam volala chceli za to 10 €. Ja neviem, ale príde mi čudné aby pýtali peniaze za niečo, na čo mám nárok. A nemám ani pocit, že by mi prišiel nejaký výpis z účtu alebo niečo k tomu úveru.....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tuska80 Pozri príspevok
nemám splátkový kalendár. Keď som tam volala chceli za to 10 €. Ja neviem, ale príde mi čudné aby pýtali peniaze za niečo, na čo mám nárok. A nemám ani pocit, že by mi prišiel nejaký výpis z účtu alebo niečo k tomu úveru.....
Ak chceš správne vypočítať podiel úrokov priatela, bohužial budeš musieť "obetovať" 10€. Ide o pôžičku cez banku alebo nejakú nebankovku ? S bankami by problém nemal byť, výšku úrokov pri osobnej návšteve by ti mali bez problémov vypočítať (možno za poplatok).
0 0
tuska80 tuska80

tuska80 je offline (nepripojený) tuska80

cetelem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tuska80 Pozri príspevok
cetelem
požiadaj o splátkový kalendár, predtým sa však spýtaj, či je v ňom uvedená aj mesačná výška úrokov, inak ti bude nanič ...
0 0
tuska80 tuska80

tuska80 je offline (nepripojený) tuska80

ďakujem.
A z toho sa to potom ako počíta?
Lebo v rámci splátky je úrok a istina vždy v inom pomere.
Ja som tam aj volala a požiadala som tú pani, nech mi povie za každý mesiac splácania aký bol úrok. Z tej splátky 185,87 € vyšlo od 141 € do 136 €. Je to reálne?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tuska80 Pozri príspevok
ďakujem.
A z toho sa to potom ako počíta?
Lebo v rámci splátky je úrok a istina vždy v inom pomere.
Ja som tam aj volala a požiadala som tú pani, nech mi povie za každý mesiac splácania aký bol úrok. Z tej splátky 185,87 € vyšlo od 141 € do 136 €. Je to reálne?
ano je to realne, lebo urok sa počíta z istiny a tá sa každý mesiac znižuje. Preto som sa pýtala na ten splátkový kalendár.
0 0
tuska80 tuska80

tuska80 je offline (nepripojený) tuska80

no, splátkový nemám, ale mám sumy tých úrokov za každý mesiac.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tuska80 Pozri príspevok
no, splátkový nemám, ale mám sumy tých úrokov za každý mesiac.
t
tak si ich spočítaj a vypočítaj z nich pomer tvojich a priatelových. O tie priatelove nech ti navýši mimoriadnu splátku. Po splatení by už mali byť len úroky zo zostatku tvojej istiny.

Čiže celkom laicky. Mimoriadna splátka by mala pozostávať z rozdielu sumy, ktorú si mu poskytla a mesačných splátok (od neho), navýšená o sumu úrokov.

Zisti si, či splátková spoločnosť neúčtuje poplatok za predčasné splatenie pôžičky. Môže to byť celkom zaujímavá suma.
0 0
tuska80 tuska80

tuska80 je offline (nepripojený) tuska80

Super, ďakujem.
Skúsim to tak vyrátať.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať