Zavrieť

Porady

Usporiadat
jurkomts jurkomts

jurkomts je offline (nepripojený) jurkomts

Ja som ich obalil geotextíliou. Hore zviazal aby to vyzeralo ako stan, dole prhrnúť trochu zeminy a nasekanej trávy, tak 10 cm, polmetrový kruh.
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

V TN takto,bolo aj -17°C
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Hrdzoska Pozri príspevok
Ked pozbieram prvú úrodu tak sa pochválim- ale to bude až v septembri. Zatiaľ mi pomaly plody rastú.
Už dozreli?
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

paloo Pozri príspevok
V TN takto,bolo aj -17°C
paloo veď to je roxor. ja tiež chcem kivi, tá asimina akú má chuť, oplatí sa starej babe ju ešte pestovať, napr. opeknie????
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

pmajap Pozri príspevok
paloo veď to je roxor. ja tiež chcem kivi, tá asimina akú má chuť, oplatí sa starej babe ju ešte pestovať, napr. opeknie????
Chuť má výbornú!
To opeknenie funguje!
Má to jeden háčik,po zjedení treba zhasnúť...
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Pre jednopríspevkových...
2 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Ešte teraz mi sliny tečú
1 0
Milas265 Milas265

Milas265 je offline (nepripojený) Milas265

paloo Pozri príspevok
Pre jednopríspevkových...
To je Luigi??
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

paloo Pozri príspevok
Ešte teraz mi sliny tečú
Pár rokov sa už bránim orechom a oskorušiam, paloo, aké a kde si mám kúpiť, aby som sa čo najskôr dočkala úrody. Listujem vo vašich príspevkoch, ale priznám sa mám z toho poriadny zmätok.
Ešte som to neochutnala, akú to má chuť.
Naposledy upravil pmajap : 25.09.11 at 15:51
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

paloo Pozri príspevok
Chuť má výbornú!
To opeknenie funguje!
Má to jeden háčik,po zjedení treba zhasnúť...
...chýba mi tlačítko na " zábavné"
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Milas265 Pozri príspevok
To je Luigi??
Žartuještoho ešte nikto nevidel
Hádam si nemyslíš,že by táto palička udržala takú váhu plodov

Nemožné
0 0
Juraj Bindzár Juraj Bindzár

Juraj Bindzár je offline (nepripojený) Juraj Bindzár

Keď sa tak na ten strom pozerám , spomenul som si že Wabi tu už skoro dva mesiace nebol . Nevie niekto že čo je s ním?
0 0
Milas265 Milas265

Milas265 je offline (nepripojený) Milas265

Šak vzadu máš nejaké "drevo" myslím to zakryté postav nejakú "oporu"...
0 0
jurkomts jurkomts

jurkomts je offline (nepripojený) jurkomts

Juro, to je preto lebo na to nemá čas - pripravuje nový materiál. Spomína to v každej druhej téme už od jari. Nevadí, ak mi vo vzdialenej budúcnosti dozrejú plody Luigy tak spravím ochutnávku a pozvem aj teba, Pala a Milasa. Len upozorňujem, že budúci rok to nebude a ak by sa urodilo dačo v roku 2013 tak to bude pre nás málo. Skôr sa asi dobuduje dialnica až na východ Slovenska.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Fakt že nemám času nazvyš. Pestujem totiž tisíce asimin a iných druhov a tak sa nechválim s každým centimetrom prírastku či uzretým plodom. Hoci chápem to a držím každému pestovateľovi palce aby tých plodov a centimetrov bolo čo najviac a tak aj tej radosti.
Ako tak pozerám nie je veľmi na čo reagovať a to je možno dobre. Všetkým je všetko jasné a iba tak nezávezne píšu aby reč nestála...
Možno len k tomu zakrývaniu asimin zeminou by som nedoporučil. Zemina nasiakne možno ak vôbec niekedy zaprší vodou a môže premrznúť. Vytvoria sa kryštáliky ľadu a tie môžu spôsobiť poškodenie kvôry mrazom. Stalo sa mi to a preto to nerobím. Som presvedčený, že 40 cm asiminy dobre prekorenené netreba baliť ale ak tak čečina, netkaná textília, či obyčajné vreco alebo slama...
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

wabi - takú asi 30 cm Asiminu môžem zabaliť do papierového vreca úplne?...myslím od vrchu až po spodok, kde by som to zviazala? Bojím sa, aby nevymrzli, keď som už prišla o všetky actinídie od teba...dík
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Papierové vrece by nemalo význam veď by premoklo i tak. Myslel som klasické vrece aké sa moužíva na zemiaky napríklad ale nie to s veľkými dierami. Môžeš použiť aj netkanú textíliu aj viac vrstiev a ak chceš tak do toho vreca či textílie rašelinu suchú. Pozor pri koreni potrebuje byť nejaká vlhkosť. Zvlášť teraz keď je tak sucho treba polievať ale aj v zime ak by bola suchá jeseň ešte až do zimy. Neviem aká si poloha ale ja napríklad fakt nezakrývam ani asiminy ani actinidie...
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Ďakujem za odpoveď, záhrada je pri KE, ale aj tak sa bojím o mojich " asinibojsov
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

paloo Pozri príspevok
Čas pokročilPo jarnom mraze obrazila a takto vypadá teraz
Ja síce v tisícoch nepestujem,ovocie má malú trvanlivosť-potom sa nedá jesť.To chválenie je pre poučenie tých čo nevedia čo ich očakáva!
Včera

Rastlina môže mať 6-8 rokov
0 0
Juraj Bindzár Juraj Bindzár

Juraj Bindzár je offline (nepripojený) Juraj Bindzár

Istý čas keď som sa oboznámil z faktom že každý pestovateľ na Slovensku vlastní semenáč Luigi , som bol smutný že ja jediný ho nemám , dokonca ani spávať som nemohol a potom sa stal zázrak. Jedného dňa som skočil Do Nitry a kúpil som si ho , je tu som šťastný , už mi nič nechýba.
IMG_0949.JPG  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať